دور دوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت + ویدیو

دسته بندی مطلب: اخبار خودرو
نویسنده : عاطفه ساده

دور دوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت پس از سه ماه تعویق روز جمعه برگزار شد. طرفداران این مسابقات، سه ماه پیش انتظار برگزاری دور دوم آن را می کشیدند که یکباره خبر رسید: «برگزاری مسابقات اتومبیلرانی سرعت نزدیک به سه ماه به تعویق افتاده است». بدین ترتیب رانندگانی که قرار بود خودروهایشان را به ماشین های مسابقه تبدیل کنند، به ناچار اشتیاقشان را تا اطلاع ثانوی با خود به خانه بردند. بالاخره جمعه گذشته این مسابقه برگزار شد. مجله توربو یدک که یک نماینده در این مسابقات داشت و توانست مقالم سومی را هم کسب کند، گزارش کاملی را از دلایل لغو تا برگزاری دور دوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت به شما ارائه می دهد. با توربو یدک همراه باشید.

 

دور دوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت چطور گذشت؟

دور دوم مسابقات اتومبیل رانی

بعد از پشت سر گذاشتن دور اول مسابقات، چند ماهی بود که علاقمندان به مسابقات اتومبیلرانی سرعت، انتظار دور دوم را می کشیدند. جمعه بیست و هفتم مهرماه تاریخ برگزاری این دور از مسابقات اعلام شد.

چند ساعت قبل از شروع مسابقه خودروهای تجهیز شده در خیابان های اطراف مجموعه آزادی دیده می شدند. در میان ۸۸ شرکت کننده مسابقات اتومبیلرانی که از ۹ استان مختلف بودند، تعداد قابل توجهی پراید وجود داشت. ۲۰۶، بی ام و و رنو از دیگر خودروهای حاضر در مسابقه بودند.

در نظر داشته باشید تنوع کلاس های آموزشی ای که پیش تر برای شرکت کنندگان برگزار شد، علت وجود انواع کلاس خودرویی در مسابقات اتومبیلرانی سرعت است.

نماینده توربو یدک در مسابقات اتومبیل رانی

دور دوم مسابقات سرعت

کلاس های موجود در دور دوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت:

استاندارد: خودروهایی که هیچ گونه تغییری نداشته اند.

GT: خودروهایی که ارتقا یافته اند.

سوپر GT: خودروهایی که به صورت مضاعف ارتقا یافته اند.

توربو: خودروهایی که علاوه بر تیونینگ از فناوری توربو شارژ هم بهره برده اند.

لازم به ذکر است که در چنین مسابقاتی هر خودرو در کلاس مربوط به خود رقابت می کند.

ماشین مسابقه ای

بدین ترتیب دور دوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت انجام شد و نفرات برتر جوایز خود را از هیئت برگزاری دریافت کردند؛ هرچند دور بعدی مسابقات در ماه های آینده همچنان ادامه خواهد یافت. سه مرحله دیگر از این مسابقات تا پایان سال ۹۷ برگزار خواهد شد و نهایتاً فردی که درمجموع مسابقات امتیاز بالاتری کسب کند به عنوان برنده نهایی معرفی خواهند شد. حال هرقدر به مراحل پایانی نزدیک تر شویم شوق و هیجان شرکت کنندگان و تماشاگران این مسابقه اتومبیلرانی هم بیشتر خواهد شد.

 

چرا دور دوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت به تعویق افتاده بود؟

تیونینگ خودرو

دلیل به تعویق افتادن دور دوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت، گرمای شدید هوا در تابستان بود. دمای خودروهایی که برای شرکت در مسابقه، تیونینگ (ارتقا یافتن سیستم خودرو از معمولی به مسابقه ای) می شوند، زودتر از سایر خودروها بالا می رود. دلیل این تغییر دما اضافه کردن قابلیت هایی خارج از حد استاندارد برای این دست از خودروهاست. حال تصور کنید که در چنین شرایطی هوا هم به شدت گرم باشد؛ مطمئناً یکی از حالت های زیر اتفاق خواهد افتاد:

دور موتور بیش از حد مجاز افزایش می یابد.

دمای روغن و آب بسیار بالا می رود.

مصرف بنزین به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

گرمای تولیدی حاصل از احتراق بیشتر می شود.

به علاوه تابش مستقیم نور خورشید به جاده منجر به اصطکاک بیشتر لاستیک ها و درنتیجه داغ شدن بیش از حد و ترکیدنشان می شود.

بنا بر توضیحات بالا انتخاب یک روز پاییزی برای مسابقات اتومبیلرانی پرهیجان انتخاب خوبی به نظر می رسد.

مسابقات ماشین سواری

درباره تیونینگ خودرو باید گفت که این تغییرات به علت ارتقا یافتن برخی از قسمت ها و سیستم های خودرو است تا بازدهی آن افزایش یابد. سیستم های جلوبندی و اکسل، سوخت رسانی، گیربکس، جرقه زنی و ECU ازجمله قسمت هایی هستند که برای تیونیگ خودرو تغییر می کنند.

نکته: خودورها بعد از تیونینگ، قابلیت برگشت به حالت سابق خود را دارند. این تغییرات بعضاً هزینه های قابل توجهی خواهند داشت.

 

چگونه یک راننده مسابقات اتومبیلرانی سرعت شوید؟

مسابقه سرعت در کارتینگ آزادی

توربو یدک در مسابقات اتومبیل رانی

کسانی که تمایل به شرکت در مسابقات اتومبیلرانی دارند، کافی است به کارتینگ آزادی مراجعه کنند. بعد از گذراندن دوره های تخصص تئوری و عملی، مدرک لازم جهت شرکت در مسابقات اتومبیلرانی را دریافت کنند.

فقط از یاد نبرید برای حضور خودروی شان در مسابقات اتومبیلرانی باید در کمیته فنی خودروها تأییدیه صادر شود.

برای حضور در این مسابقات اتومبیلرانی محدودیت سنی وجود ندارد. برای مثال مسن ترین فرد شرکت کننده در دور دوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت ۷۲ ساله بود.

 

کارتینگ آزادی و مسابقات اتومبیلرانی

تغییر سیستم ماشین

در حال حاضر حدود یک دهه از تأسیس مدرسه اتومبیلرانی «فرمولا» در کارتینگ آزادی می گذرد. این مدرسه ی اتومبیلرانی از ابتدا با هدف آموزش مبانی اصولی رانندگی حرفه ای و پرورش رانندگان حرفه ای مطابق با استانداردهای بین المللی شروع به کار کرد و همانطور که در بالا ذکر شد همچنان به رسالت خود پایبند است. علاقه مندان به رانندگی حرفه ای با مراجعه به کارتینگ مجموعه آزادی می توانند در دوره های تخصصی آموزش رانندگی کارتینگ شرکت و گواهینامه معتبر مربوط به مسابقات اتومبیلرانی را دریافت کنند.

کلاس خودروهای مسابقه ای

آیا شما تا به حال در مسابقات اتومبیلرانی شرکت داشته اید؟ از تجربیات خود برای مجله توربو یدک بنویسید. مسابقات اتومبیلرانی از تفریحات و ورزش هایی است که افراد علاقه مند به سرعت و ماشین را به وجد می آورد. شما به چه حوزه ای از خودرو علاقه مندید. برای توربو یدک بنویسید تا مقالاتی طبق علاقه شما تهیه شود.

 

منبع عکس ها : اسب بخار

عکس اصلی مقاله : علیرضا اسدی

ویدیو : محمدحسین تسلی بخش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ