حجم فضای صندوق عقب پراید 111 چقدر است و چه رابطه ای با شتاب آن دارد؟

دسته بندی مطلب: نکات فنی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • 19 آبان 1397
  • 198
  • 0
  • مدت مطالعه :4 دقیقه

حجم فضای صندوق عقب پراید 111 یکی از مهمترین سؤالاتی است که برای خریداران این ماشین مطرح می شود. افرادی که به دنبال خرید خودروهای با ابعاد کوچک هستند معمولا به سراغ پراید 111 می روند؛ اما همواره این سوال مطرح بوده که حجم فضای صندوق عقب پراید 111 چقدر است؟ آیا ابعاد صندوق عقب 111 با شتاب آن رابطه ای دارد؟ با مجله توربومگ همراه باشید تا جواب این سوال ها را بیابید.

پراید 111

حجم فضای صندوق عقب پراید 111 چقدر است؟

پراید 111 یکی از هاچ بک های پر طرفدار به خصوص در میان جوانان است. این خودرو فیس لیفتی از پراید هاچ بک است که توسط کمپانی کیا به بازار آمد. بر اساس تجربه بسیاری از رانندگان، شتاب این ماشین بسیار عالی است.

نکته: در صنعت خودروسازی به تغییرات ظاهری یک خودرو در تولید سری جدید و بهینه کردن آن، فیس لیفت می گویند.

حجم فضای صندوق عقب پراید 111 به گونه ای طراحی شده است که وزن بالایی ندارد و نه تنها از شتاب خودرو نمی کاهد؛ بلکه باعث شتاب گرفتن بیشتر آن هم می شود.

فرمان هیدرولیک و ترمز ABS نیز از جمله مهمترین دلایلی هستند که هندلینگ این خودرو را بهبود بخشیده اند؛ اما شاید مهمترین دلیلی که بتوان برای پرطرفداری این خودرو برشمرد، وزن این خودرو است. وزن پایین این خودرو بر اثر طراحی مناسب قسمت های مختلف من جمله حجم فضای صندوق عقب پراید 111 است. حجم فضای صندوق عقب پراید 111، 360 لیتر است.

حجم صندوق عقب پراید 111

آیا حجم فضای صندوق عقب پراید 111 جوابگوی نیاز سرنشینان هست؟

حجم فضای صندوق عقب پراید 111 با توجه به ابعاد کلی این خودرو استاندارد و مناسب است. به گفته کارشناسان ابعاد و فضای صندوق این خودرو علاوه بر اینکه تا حد زیادی قابل استفاده است، تأثیر منفی ای روی وزن خودرو و کاهش قدرت موتور و شتاب نیز ندارد.

طراحی صندوق عقب پراید 111 به گونه ای است که تایر زاپاس زیر کف پوش آن قرار می گیرد. به این صورت وقتی صندوق باز شود شما نشانه ای از زاپاس نمی بینید و این خود علاوه بر زیباتر شدن ظاهر صندوق عقب، موجب جادار بودن آن هم می شود.

نکته بعدی قابلیت اضافه شدن فضای سرنشینان به قسمت صندوق است که پراید 111 داراست. ممکن است از این قابلیت با عنوان صندلی های تخت شو یاد شود.

با این اوصاف حجم فضای صندوق عقب پراید 111 جوابگوی نیاز سرنشینان خود هست. تجربه نشان داده که چهار چمدان سایز متوسط به راحتی در صندوق عقب پراید جای می گیرند.

برای خرید انواع لوازم یدکی پراید از توربویدک کلیک نمایید

صندوق عقب پراید 111

پراید 111 ماشینی پر طرفدار در میان هاچ بک ها

در حال حاضر پراید 111 یکی از کوچکترین خودروهای موجود در بازار ایران به حساب می آید؛ با این حال افراد زیادی با توجه به حجم بالای ترافیک شهرها، کمبود پارکینگ و مکان پارک به سراغ خریدن ماشین های هاچ بک می روند. مزیت قابل توجه دیگری که پراید 111 دارد قیمت پایین قطعات، تعمیرات و کم مصرف بودن آن است.

به طور کلی هاچ بک ها خودروهایی هستند که به شکل خودروهای صندوق دار، صندوق عقب ندارند. ماشین های هاچ بک به اصطلاح «دو جعبه ای» هستند؛ یعنی قسمت سرنشینان عقب و باری در آنها مشترک است. نکته دیگر اینکه هاچ بک ها دو نوع «سه در» و «پنج در» دارند. همانطور که در عکس ها می بینید پراید 111 از نوع هاچ بک های پنج در است.

 

نظر شما درباره پراید 111 چیست؟ اصلاً تا به حال با خودرویی بدون صندوق رانده اید؟ به نظر شما معایب و محاسن خودروهای هاچ بک چیست؟ برای توربویدک بنویسید. مجله توربومگ از نظرات شما در جهت بهبود مقالات بهره می برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ