مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8 را قبل از خرید آن بدانید

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
 • ۲۰ آبان ۱۳۹۷
 • 2498
 • 4
 • مدت مطالعه :5 دقیقه

مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8 چیست؟ این سؤالی است که بعد از صندوقدار شدن پژو ۲۰۶ بارها و بارها در مورد مدل های مختلف آن مطرح شده است. در این مقاله علاوه بر نوشتن مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8، علت بروزشان را بررسی می کنیم تا به مشکلاتی که بعد خرید خودرو با آن مواجه خواهید بود، کاملاً واقف باشید. با مجله توربومگ همراه باشید.

پژو 206 sd v8

خاستگاه پژو ۲۰۶ sd به زمانی برمی گردد که درصد زیادی از مردم تنها عیب ۲۰۶ هاچ بک را نداشتن صندوق عقب می دانستند؛ بنابراین پژو ۲۰۶ sd با هدف تخصیص فضای بیشتر به صندوق عقب با همکاری دو شرکت ایران خودرو و پژو (فرانسه) طراحی و تولید شد. اولین ۲۰۶ صندوقداری که به بازار آمد شامل تیپ های مختلف v1، v2، v8، v9، v10 و v20 می شد. خودروی جدید به لحاظ ظاهری فرقی با ۲۰۶ هاچ بک نداشت و تنها در قسمت پشتی به آن صندوق عقب اضافه شده بود.

در ادامه این مقاله به « مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8 » می پردازیم چرا که در حال حاضر تنها تیپ V8 تولید می شود.

206 sd v8

طراحی کابین یکی از مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8

افزودن صندوق عقب تنها فرق ۲۰۶ sd با ۲۰۶ هاچ بک نبود. ۲۰۶ sd کابینی بزرگتر از نوع هاچ بک خود داشت در نتیجه فضای بیشتری را در اختیار سرنشینان قرار می داد تا آسایش بیشتری هم فراهم کند. به این ترتیب هر اندازه که ۲۰۶ هاچ بک را جوان پسند می دانستند، ۲۰۶ sd را سدانی مناسب برای خانواده ها تلقی کردند.

اما برخلاف تصور عموم، افرادی که این خودرو را خریدند ازجمله مهمترین مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8 را همین طراحی کابین معرفی کردند. با وجود بزرگتر شدن کابین و فضای بیشتری که در اختیار سرنشینان این خودرو قرار گرفته بود، طراحی ستون های پشتی و شیب سقف هیچ فرقی نکرده بود.

پژو 206 صندوق دار

به طور کلی طراحی ۲۰۶ در همه تیپ ها به گونه ای است که طول ستون های پشتی به علت شیب قسمت انتهایی سقف، کم است و این باعث اذیت شدن سرنشینان عقب می شود. مورد بعدی فاصله ی کمی است که صندلی های عقب با صندلی های جلو دارند. اکثر افراد جای کم سرنشینان عقب را یکی از مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8 می دانند که در سفرهای طولانی بسیار خسته کننده است.

همانطور که گفتیم مشکل کمبود فضای مناسب در این ماشین چیزی بود که این بار نمی شد بر گردن کوچک بودن اتاق و هاچ بک بودن ماشین انداخت. انتظار می رفت که این مسئله با وجود طراحی کابین بزرگتر و سدان شدن خودرو به طور کامل برطرف شود که نشد. به همین دلیل هم بسیار پیش می آید که مشتریان، این خودرو را با خودروهایی مثل L90 یا انواع سمند مقایسه می کنند و حق هم دارند.

سیستم تعلیق 206

افت شتاب یکی از مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8

افت شتاب خصوصاً در جاده یکی دیگر از مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8 بود که در سری های قبلی بیشتر نمود می کرد. در تولیدات پیشتر، در شهر خودرو از هندلینگ قابل قبولی بهره می برد؛ اما در جاده خصوصاً زمانی که تعداد سرنشینان تکمیل بود، راننده متوجه افت شتاب و قدرت می شد.

تولید کنندگان بعد از پی بردن به این مسئله، سیستم تعلیق عقب را بهینه کردند؛ به این ترتیب از شدت مشکل تا حد قابل قبولی کاسته شد. دلیل منطقی ای که می توان برای این مسئله بیان کرد پلتفرم ۲۰۶ sd است که از ابتدا برای سدان طراحی نشده بود. در واقع پژو ۲۰۶ sd همان ۲۰۶ هاچ بک است که با اتاقی بزرگتر تبدیل به سدان و روانه بازار شده است.

معایب پژو 206 sd v8

عدم دید کافی یکی از مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8

اگر دقت کرده باشید سر گلگیرهای پژو ۲۰۶ در همه مدل ها بیشترین جایی است که خوردگی دارد و آسیب دیده است. علت این مسئله دید ناکافی راننده به علت نوع طراحی این خودرو است. وقتی ایران خودرو تصمیم به تولید ۲۰۶ صندوقدار گرفت دقیقاً همان طرح ۲۰۶ هاچ بک را روی محصول جدید خود پیاده کرد.

ستون های عریض در قسمت انتهایی، شیب زیاد شیشه عقب و برآمدگی پهلوهای این ماشین از دلایل عدم دید کافی در حین رانندگی خصوصاً هنگام دنده عقب رفتن است.

برای خرید انواع لوازم یدکی پژو از توربویدک کلیک نمایید

206 sd v8

طراحی ظاهری یکی از مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8

یکی دیگر از مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8 طراحی ظاهری آن است. برخی می گویند این بیشتر نظر افرادی است که تغییر در ۲۰۶ هاچ بک را هنوز نتوانسته اند بپذیرند! آنها معتقدند که ۲۰۶ هاچ بک خودرویی با ظاهر قابل قبول و دوست داشتنی بود اما در مورد ۲۰۶ صندوقدار چنین چیزی نیست.

شاید این نظر تا حدی هم درست باشد؛ چرا که تولید کنندگان هیچ تغییر خاصی در هیچ یک از قسمت های ظاهری ماشین اعمال نکردند و همان ۲۰۶ سابق را به بازار فرستادند.

پژو 206

شما چه مواردی را جز مشکلات پژو ۲۰۶ sd v8 می دانید؟ آیا تا به حال با این خودرو رانندگی کرده اید؟ معایبی را که در مقاله مجله توربومگ ذکر نشده اینجا بنویسید. مجله توربومگ از نظرات شما در جهت بهبود مقالات استفاده می کند. با توربویدک همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ادمین گرامی …
  ۱- رفع مشکل شتاب و افت نفس ماشین در جاده رو چطور ربط دادین به بهینه سازی اکسل عقب؟؟
  ۲- اکسل عقب اس دی دقیقا از روی اکسل عقب ۲۰۶ کوپه جی تی آی و آر سی کپی شده

  ۲۰۶ های هاچبک ایرانی نسبت فرانسوی از میل موجگیر ضعیفتری در اکسل عقب استفاده کردن

 • با سلام ، مشکلات ۲۰۶ اس دی سدان :
  ۱- نقطه کور در بغل ها دارد بگونه ای که در یک نقطه از خودرو ماشین بغل وعقب ترا شما بخصوص سمت شاگرد قابل مشاهده نمی باشد.
  ۲- عدم تسلط کامل راننده بر اطراف خودرو از جمله جلو وعقب خودرو وبر اساس عادت امکان فراهم می شود.
  ۳- پریدن رنگ روی کاپوت جلو ماشین ( درست روی موتور متمایل بطرف خلاف راننده)
  ۴- در خصوص شتاب خودرو ، وقتی تصمیم به سبقت گرفتن می گیرید با تاخیر صورت می پذیرد .
  ۵- از مزایای آن پایداری آن نسبت به هاچ بک میباشد بخصوص در سر پیچها
  موفق باشید

 • سلام من ۲۰۶اس دی وی ۸مدل ۹۷خریدم صفر الان ۱۸۰۰۰کار کرده دو نفر که عقب ماشین میشینن رو سرعت گیر که خورده میپره میاد عقب ماشین پایین صدا میده صداشم مثل اینکه یه چیزی میخوره به جایی رفتم نمایندگی سوار شدن میگه ماله اکسله موندم چیکار کنم خودش خوب نمیشه گفتن بیا یک روز بزارش برات درستش کنیم کلاس ماشینم هست ۲۷۴۳۰٫درضمن چه روغنی خوبه براش .ممنون راهنمایی کنید.چند تا تعمیر کار هم رفتم نشون دادم اونا هم گفتن ماله اکسله صداش.فعلن تا گارانتیش ۲۲۰۰۰مونده ببین چی میشه ماشین نوعه حیفه اکسل شو باز کنی .البته اینم بگم تک سرنشین بار راننده زیاد صدا نمیده مگه با سرعت رد بشی اونم از رویه سرعت گیرایه پهن بزرگ اونم کمتر صدا میده تا سرنشین عقب باشه.سپاس

 • ۲۰۶اس دی وی۸صندوقدار کلاس ۲۷۴۳۰مدل۹۷صفر خریدم ۱۸۰۰۰کار کرده سر نشین عقب میشینه رو سرعت گیر پهن رد میشم عقب ماشین میاد پایین صدا میده رفتم نمایندگی گفتن اکسله .بیا گارانتی داره درستش کنیم .برات .چیکار کنم .ممنون راهنمایی کنید .تک سرنشین صدا نمیده

 • دکمه ی کال تو اکشن اسنپ