مشکلات پژو 206 sd v8 را قبل از خرید آن بدانید

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
 • 20 آبان 1397
 • 246
 • 1
 • مدت مطالعه :5 دقیقه

مشکلات پژو 206 sd v8 چیست؟ این سؤالی است که بعد از صندوقدار شدن پژو 206 بارها و بارها در مورد مدل های مختلف آن مطرح شده است. در این مقاله علاوه بر نوشتن مشکلات پژو 206 sd v8، علت بروزشان را بررسی می کنیم تا به مشکلاتی که بعد خرید خودرو با آن مواجه خواهید بود، کاملاً واقف باشید. با مجله توربومگ همراه باشید.

پژو 206 sd v8

خاستگاه پژو 206 sd به زمانی برمی گردد که درصد زیادی از مردم تنها عیب 206 هاچ بک را نداشتن صندوق عقب می دانستند؛ بنابراین پژو 206 sd با هدف تخصیص فضای بیشتر به صندوق عقب با همکاری دو شرکت ایران خودرو و پژو (فرانسه) طراحی و تولید شد. اولین 206 صندوقداری که به بازار آمد شامل تیپ های مختلف v1، v2، v8، v9، v10 و v20 می شد. خودروی جدید به لحاظ ظاهری فرقی با 206 هاچ بک نداشت و تنها در قسمت پشتی به آن صندوق عقب اضافه شده بود.

در ادامه این مقاله به « مشکلات پژو 206 sd v8 » می پردازیم چرا که در حال حاضر تنها تیپ V8 تولید می شود.

206 sd v8

طراحی کابین یکی از مشکلات پژو 206 sd v8

افزودن صندوق عقب تنها فرق 206 sd با 206 هاچ بک نبود. 206 sd کابینی بزرگتر از نوع هاچ بک خود داشت در نتیجه فضای بیشتری را در اختیار سرنشینان قرار می داد تا آسایش بیشتری هم فراهم کند. به این ترتیب هر اندازه که 206 هاچ بک را جوان پسند می دانستند، 206 sd را سدانی مناسب برای خانواده ها تلقی کردند.

اما برخلاف تصور عموم، افرادی که این خودرو را خریدند ازجمله مهمترین مشکلات پژو 206 sd v8 را همین طراحی کابین معرفی کردند. با وجود بزرگتر شدن کابین و فضای بیشتری که در اختیار سرنشینان این خودرو قرار گرفته بود، طراحی ستون های پشتی و شیب سقف هیچ فرقی نکرده بود.

پژو 206 صندوق دار

به طور کلی طراحی 206 در همه تیپ ها به گونه ای است که طول ستون های پشتی به علت شیب قسمت انتهایی سقف، کم است و این باعث اذیت شدن سرنشینان عقب می شود. مورد بعدی فاصله ی کمی است که صندلی های عقب با صندلی های جلو دارند. اکثر افراد جای کم سرنشینان عقب را یکی از مشکلات پژو 206 sd v8 می دانند که در سفرهای طولانی بسیار خسته کننده است.

همانطور که گفتیم مشکل کمبود فضای مناسب در این ماشین چیزی بود که این بار نمی شد بر گردن کوچک بودن اتاق و هاچ بک بودن ماشین انداخت. انتظار می رفت که این مسئله با وجود طراحی کابین بزرگتر و سدان شدن خودرو به طور کامل برطرف شود که نشد. به همین دلیل هم بسیار پیش می آید که مشتریان، این خودرو را با خودروهایی مثل L90 یا انواع سمند مقایسه می کنند و حق هم دارند.

سیستم تعلیق 206

افت شتاب یکی از مشکلات پژو 206 sd v8

افت شتاب خصوصاً در جاده یکی دیگر از مشکلات پژو 206 sd v8 بود که در سری های قبلی بیشتر نمود می کرد. در تولیدات پیشتر، در شهر خودرو از هندلینگ قابل قبولی بهره می برد؛ اما در جاده خصوصاً زمانی که تعداد سرنشینان تکمیل بود، راننده متوجه افت شتاب و قدرت می شد.

تولید کنندگان بعد از پی بردن به این مسئله، سیستم تعلیق عقب را بهینه کردند؛ به این ترتیب از شدت مشکل تا حد قابل قبولی کاسته شد. دلیل منطقی ای که می توان برای این مسئله بیان کرد پلتفرم 206 sd است که از ابتدا برای سدان طراحی نشده بود. در واقع پژو 206 sd همان 206 هاچ بک است که با اتاقی بزرگتر تبدیل به سدان و روانه بازار شده است.

معایب پژو 206 sd v8

عدم دید کافی یکی از مشکلات پژو 206 sd v8

اگر دقت کرده باشید سر گلگیرهای پژو 206 در همه مدل ها بیشترین جایی است که خوردگی دارد و آسیب دیده است. علت این مسئله دید ناکافی راننده به علت نوع طراحی این خودرو است. وقتی ایران خودرو تصمیم به تولید 206 صندوقدار گرفت دقیقاً همان طرح 206 هاچ بک را روی محصول جدید خود پیاده کرد.

ستون های عریض در قسمت انتهایی، شیب زیاد شیشه عقب و برآمدگی پهلوهای این ماشین از دلایل عدم دید کافی در حین رانندگی خصوصاً هنگام دنده عقب رفتن است.

برای خرید انواع لوازم یدکی پژو از توربویدک کلیک نمایید

206 sd v8

طراحی ظاهری یکی از مشکلات پژو 206 sd v8

یکی دیگر از مشکلات پژو 206 sd v8 طراحی ظاهری آن است. برخی می گویند این بیشتر نظر افرادی است که تغییر در 206 هاچ بک را هنوز نتوانسته اند بپذیرند! آنها معتقدند که 206 هاچ بک خودرویی با ظاهر قابل قبول و دوست داشتنی بود اما در مورد 206 صندوقدار چنین چیزی نیست.

شاید این نظر تا حدی هم درست باشد؛ چرا که تولید کنندگان هیچ تغییر خاصی در هیچ یک از قسمت های ظاهری ماشین اعمال نکردند و همان 206 سابق را به بازار فرستادند.

پژو 206

شما چه مواردی را جز مشکلات پژو 206 sd v8 می دانید؟ آیا تا به حال با این خودرو رانندگی کرده اید؟ معایبی را که در مقاله مجله توربومگ ذکر نشده اینجا بنویسید. مجله توربومگ از نظرات شما در جهت بهبود مقالات استفاده می کند. با توربویدک همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ادمین گرامی …
  ۱- رفع مشکل شتاب و افت نفس ماشین در جاده رو چطور ربط دادین به بهینه سازی اکسل عقب؟؟
  ۲- اکسل عقب اس دی دقیقا از روی اکسل عقب ۲۰۶ کوپه جی تی آی و آر سی کپی شده

  ۲۰۶ های هاچبک ایرانی نسبت فرانسوی از میل موجگیر ضعیفتری در اکسل عقب استفاده کردن

 • دکمه ی کال تو اکشن اسنپ