معایب پژو 206 تیپ 5 از کابین تا دسته راهنما

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • 21 آبان 1397
  • 234
  • 0
  • مدت مطالعه :6 دقیقه

معایب پژو 206 تیپ 5 از جایی آغاز می شود که یک خانواده چهار نفره می خواهند با آن سفر کنند. بعد از گذشت دو دهه از تولید این خودروی پرطرفدار خوب است به جمع بندی کاملی از مشکلات و معایب آن برسیم. مجله توربومگ امروز به معایب پژو 206 تیپ 5 می پردازد؛ خودرویی که همچنان پرطرفدار و پرفروش است.

این خودروی هاچ بک از همان بدو ورود به بازار خودرو، با ظاهر جذاب و شتاب عالی ای که داشت، درصد بالایی از مردم به خصوص جوانان را به خود جذب کرد. در این مقاله تمامی معایب و مشکلاتی که رانندگان و سرنشینان این خودرو طی این سال ها با آن روبه رو بوده اند را بررسی می کنیم.

پژو 206

معایب پژو 206 تیپ 5 ؛ کمبود فضای کابین

اولین مشکل از جایی نمود کرد که خانواده ها با کمبود فضای آن در داخل کابین و صندوق مواجه شدند. پژو 206 تیپ 5 با وجود بهینه شدن از همان اتاق اولیه بهره می برد. به این ترتیب کمبود فضای نشیمن از جمله معایب پژو 206 تیپ 5 به شمار می رود که بیشتر متوجه سرنشینان عقب می شود.

فضای صندوق عقب هم که به علت هاچ بک بودن این خودرو کم است. البته صندلی های عقب قابلیت تخت شو دارند.

معایب پژو 206 تیپ 5

معایب پژو 206 تیپ 5 ؛ آب و روغن قاطی کردن

آسیب پذیری واشر سرسیلندر از جمله مهمترین معایب پژو 206 تیپ 5 است. کسانی که سر رشته ای از مکانیکی و تعمیرات ماشین داشته باشند، خوب می دانند که بروز ایراد در این قطعه تا چه میزان حائز اهمیت است.

نکته اصلی بروز این ایراد اینجاست که در خودروهای 206 به علت بالا بودن استاندارد دمای آب و روشن شدن دور اولیه فن خنک کننده در دمای بالاتر از 95 درجه، تشخیص بالا رفتن بیش از حد دمای موتور خصوصا در سرعت بالا کار بس دشواری است.

واشر سرسیلندر قطعه ای است که مانع نشت آب و روغن از مجاری خود به قسمت های دیگر می شود. هر گونه پارگی، پوسیدگی، خوردگی، از دست دادن حالت اولیه و … می تواند منجر به نفوذ آب و روغن و خراب شدن اساسی پیشرانه پژو 206 شود.

پژو 206 تیپ 5

معایب پژو 206 تیپ 5 ؛ سیستم جلوبندی

از مهمترین معایب پژو 206 تیپ 5 جلوبندی ضعیف آن است. شنیدن صداهای غیرعادی و روشن شدن چراغ چک ازجمله دلایل خراب شدن جلوبندی این خودرو است. تاکنون افراد زیادی بوده اند که اظهار داشته اند هنگام عبور از دست اندازها و موانع مراقب خودروی 206 خود بوده اند اما باز هم پیش آمده است که به علت خرابی جلوبندی به تعمیرگاه مراجعه کنند.

از جمله عوامل موثر ضعیف بودن جلوبندی که از اصلی ترین معایب پژو 206 تیپ 5 است، کوچک بودن قسمت جلویی خودرو و یک تکه بودن طبق آن است. قسمت جلویی پژو 206 به علت طراحی ای که دارد نسبت به سایر خودروها وزن بیشتری را متحمل می شود.

طبق 206 برعکس طبق سایر ماشین ها یک تکه است، همین مسئله موجب آسیب پذیری بیشتر و تعمیرات سخت تر آن می شود.

پلوس، کاسه نمد و میل موجگیر نیز از جمله قطعاتی هستند که هنگام بروز این ایراد آسیب می بینند.

سیستم جلوبندی پژو 206

معایب پژو 206 تیپ 5 ؛ سیستم هیدرولیک

از جمله معایب پژو 206 تیپ 5 دسترسی دشوار و هزینه های بالا هنگام تعمیر سیستم هیدرولیک است. به طور کلی سیستم هیدرولیک تمامی خودروها به مرور زمان دچار استهلاک می شود؛ اما در مورد پژو 206 این مشکل کمی سخت تر حل خواهد شد.

تعمیرکاران برای دسترسی به سیستم هیدرولیک پژو 206 باید چندین قطعه را جابه جا کنند تا به محل موردنظر برسند.

نکته: بیشترین نشانه ای که هنگام بروز مشکل در سیستم هیدرولیک مشاهده می شود روغن ریزی از اطراف جعبه فرمان است.

برای خرید انواع لوازم یدکی پژو از توربویدک کلیک نمایید.

سیستم اکسل پژو 206

معایب پژو 206 تیپ 5 ؛ قیمت بالای قطعات

شاید هیچ کدام از موارد بالا برای کسانی که خودروی 206 دارند هیچ وقت پیش نیاید؛ اما هزینه بالای تعمیرات و نگهداری این ماشین واقعیتی است که هر کسی قبل از خرید آن باید قبول کند.

معایب پژو 206 تیپ 5 ؛ اکسل عقب

نحوه طراحی اکسل عقب در پژو 206 به صورت یکپارچه است؛ بنابراین اگر مشکلی به وجود بیاید به کل سیستم اکسل خسارت وارد می کند. به مرور زمان سیستم اکسل توانایی جذب و دفع این ضربات را از دست می دهد.

جالب است بدانید با وجود اینکه تعمیر سیستم اکسل 206 از بسیاری از ماشین ها راحت تر است، هزینه های زیادی را در بر می گیرد.

توجه داشته باشید که در صورت خرابی یا ضعیف شدن کمک فنرهای عقب، ضربات وارده مستقیما به اکسل وارد می شوند.

ایرادات پژو 206 تیپ 5

معایب پژو 206 تیپ 5 ؛ دسته راهنما

از کار افتادن بوق، کیلومترشمار، چراغ ها و راهنماها از جمله علائم خرابی سیستم کام پژو 206 است. این سیستم مربوط به دسته راهنمای این خودرو نیز می شود که از قسمت های حیاطی خودرو است. خراب شدن دسته راهنما از جمله معایب پژو 206 تیپ 5 است که بسیار شایع و پر خرج هم هست.

 

لطفا اگر تجربه رانندگی با پژو 206 را دارید از مشکلات شایع آن به خصوص معایب پژو 206 تیپ 5 برای مجله توربومگ بنویسید. بعد از تجربه ای که کسب کرده اید آیا همچنان ترجیح می دهید ماشین زیر پایتان یکی از مدل های 206 باشد یا اصلا خودروی دیگری را جایگزین کرده اید؟ مجله توربومگ از نظرات و تجربیات شما استقبال می کند. با توربویدک همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ