امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 تا درب منزل همراه شماست!

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • 26 آبان 1397
  • 184
  • 0
  • مدت مطالعه :6 دقیقه

امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 یعنی آن دسته از تجهیزاتی که در تیپ 5 خودروی پژو 206 تعبیه شده است تا آسایش راننده و سرنشینان در حین رانندگی و در طول سفر بیشتر شود. مجله توربومگ در این مقاله از خدمات و امکاناتی می نویسد که از ابتدای ورود پژو 206 در تیپ های مختلف کمتر کسی می توانست از ظاهر خودروها متوجه وجود این امکانات رفاهی شود و باید حتماً به قسمت مشخصات و امکانات در دفترچه راهنما مراجعه می کرد.

پژو 206

پیشتر در مقاله ای از معایب پژو 206 تیپ 5 برای شما صحبت کردیم. این بار از امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 می نویسیم تا به طور کاملاً واضح به نکات قوت و ضعف این خودرو واقف شوید. در حال حاضر تنها تیپ 5 و تیپ 2 تولید و روانه بازار می شوند؛ به همین دلیل این مقاله امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 را به شما معرفی می کند.

امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 ؛ تجهیزات ایمنی

پژو 206 تیپ 5

ترمز عقب و ترمز جلوی دیسکی هر دو از جمله امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 هستند. به علاوه اینکه ترمز دیسکی قسمت جلو مجهز به سیستم خنک کننده هم هست. تفاوت ترمزهای دیسکی با ترمزهای کاسه ای در این است که قدرت بازدارندگی بیشتری دارند و زود داغ نمی شوند.

سیستم های ترمز ضد قفل ABS، EBD ‌و EBA نیز از دیگر امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 هستند.

تجهیزات پژو 206 تیپ 5

از ابتدا فقط برخی از تیپ های پژو 206 مجهز به کیسه هوا بودند؛ اما با توجه به اجباری شدن وجود این تجهیز در خودروها، کیسه هوای راننده و سرنشین جلویی به امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 افزوده شد.

ایموبلایزر که در واقع نوعی سیستم ضد سرقت است از جمله امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 محسوب و جزو تجهیزات ایمنی خودرو دسته بندی می شود. ایموبلایزر در واقع یک سوئیچ الکترونیکی است که با ECU خودرو تبادل اطلاعات دارد.

 

 امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 ؛ تجهیزات داخل کابین

سیستم تهویه اتوماتیک با افزایش یا کاهش دمای داخل کابین به صورت خودکار تشخیص می دهد که کولر یا بخاری را فعال کند. گذشته از رضایت مشتریان طی سالهای گذشته از سیستم برودتی پژو 206، اضافه شدن سیستم تهویه اتوماتیک به امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 نیز باعث شد تا رضایت خاطر بیشتری هم از خرید این خودرو به دست آورند.

صندلی راننده و پشت سری آن به اضافه ی پشت سری صندلی عقب که همگی قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، از جمله امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 در داخل کابین هستند.

امکانات و تجهیزات پژو 206 تیپ 5

نشانگر دمای روی داشبورد پژو 206 تیپ 5 در واقع نشانگر دمای هوای بیرون از خودرو است. توجه داشته باشید که این نشانگر دما دارای حسگری است که دما را می سنجد و محل قرارگیری آن سمت راست (سرنشین جلو)، روی آینه بغل است.

کنترل پشت فرمان برای پخش CD و شیشه بالابر برقی درب های عقب از دیگر امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 هستند.

 

امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 ؛ تجهیزات جانبی

تجهیزات جانبی پژو 206 تیپ 5

 تیوتر جلو قطعه ای است که در سیستم صوتی و در جهت بهینه شدن صداهای خروجی به کار می رود.

بلندگوهای درب های عقب از جمله امکانات رفاهی ای هستند که تنها در برخی از تیپ های 206 وجود دارند. خوشبختانه پژو 206 تیپ 5 یکی از این تیپ هاست.

محاسن پژو 206 تیپ 5

آینه های قاب رنگی از جمله امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 است که تأثیر به سزایی بر زیبایی ظاهری خودرو دارد. در مدل های پیشین رنگ قاب آینه ها با خودرو همخوانی نداشت؛ اما در حال حاضر همرنگ بدنه شده است.

آینه های جانبی برقی از جمله امکاناتی هستند که در معدود تیپ های 206 از جمله تیپ 5 وجود دارند.

برای خرید انواع لوازم یدکی پژو 206 از توربویدک کلیک نمایید.

امکانات پژو 206

داشتن چراغ مشایعت تا درب منزل که تا حدود یک دقیقه بعد از روشن شدن فعال می ماند از بهترین امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 است. به این ترتیب در مکان های تاریک شما می توانید این چراغ را روشن، ماشین را خاموش و در روشنایی چراغ مشایعت، به سمت منزل خود حرکت کنید.

سیستم کنترل بخار بنزین، فرمان هیدرولیک، قفل مرکزی با ریموت رادیویی و چراغ مه شکن جلو و عقب از جمله امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 هستند که در سایر تیپ ها هم مشاهده می شود؛ به همین علت جزو موارد بالا ذکر نشدند.

مشخصات فنی پژو 206

 

در نهایت، باید بگوییم که تمامی ویژگی ها و امکاناتی که در بالا ذکر شد، مربوط به 206 تیپ 5 فول است. بیشترین تفاوت 206 تیپ 5 فول و نیمه فول در تجهیزات جانبی شان و مهمترین تفاوت 206 تیپ 5 فول و نیمه فول که می توان به آن اشاره داشت، سیستم تهویه اتوماتیک، آینه های جانبی برقی و کنترلرهای برقی شیشه های عقب است. همه این تجهیزات در تیپ نیمه فول، به صورت دستی هستند.

 

اگر تا به حال با یک خودروی 206 رانندگی کرده اید از معایب و محاسن آن برای ما بنویسید. آیا تجهیزات بالا که جزو امکانات رفاهی پژو 206 تیپ 5 ذکر شدند، شما را برای خرید یک پژو 206 تیپ 5 راضی می کنند؟ مجله توربومگ از نظرات و انتقادات شما استقبال می کند. با توربویدک همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ