هولدر موبایل یا پایه نگهدارنده ، سرنشین جدید خودروها!

دسته بندی مطلب: اخبار خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۷
  • 605
  • 0
  • مدت مطالعه :6 دقیقه

«هولدر موبایل» آری یا خیر؟ تناقض میان عدم استفاده از تلفن همراه و نیاز به تلفن همراه در حین رانندگی، با وسیله ای به نام پایه نگهدارنده یا هولدر تا حدود زیادی برطرف شده است. با توربومگ همراه باشید تا بیشتر درباره هولدر موبایل و انواع آن صحبت کنیم.

 

چرا هولدر موبایل؟

متأسفانه این روزها کمتر کسی تلفن همراه خود را در حین رانندگی خاموش می کند. زمانی خاموش یا بی صدا (Silent) کردن تلفن همراه از الزامات رانندگی بود، اما خوشبختانه یا متاسفانه، امروزه گوشی های تلفن همراه به همراهی همیشگی برای راننده بدل شده اند. گوش دادن به موسیقی، نقشه یابی و ده ها قابلیت دیگر، جزو ویژگی های اصلی موبایل ها شده است که رانندگی را لذت بخش تر می کند.

رانندگی یکی از کارهایی است که هرکس باید تمام تمرکز خود را روی آن قرار دهد. شما در مسیری حرکت می کنید که تنها نیستید و حتی در یک مسیر مستقیم و کوتاه نیز ممکن است وسایل نقلیه، انسان ها و موانع زیادی سر راه شما قرار گیرد. لحظه ای غفلت، می تواند منجر به از دست دادن جان کسی شود یا مشکلاتی بدتر به وجود آورد که احتمالاً هزاران بار در قالب تبلیغات و نصیحت درباره این مسئله شنیده اید.

پایه نگهدارنده تلفن همراه

تناقض میان عدم استفاده از تلفن همراه و نیاز به تلفن همراه در حین رانندگی، با وسیله ای به نام «پایه نگهدارنده»، «استند» یا «هولدر موبایل» تا حد زیادی کاهش یافته است. آمار دقیقی از کاهش تصادفات بعد از ورود هولدر موبایل به بازار در دست نیست؛ ولی به لحاظ منطقی هم که به مسئله نگاه کنیم، چنین وسیله ای می تواند خطرات احتمالی را از راننده و سرنشینان خودرو دور کند.

 

روش صحیح استفاده از هولدر موبایل

هولدر موبایل، انواع مختلفی دارد که بنا بر مدل آن، در جای مشخصی مثل فرمان یا روی داشبورد به صورت ثابت قرار می گیرد. موبایل شما در داخل یا روی پایه نگهدارنده طوری قرار می گیرد که جلوی صورت و در جهت دید شماست؛ به این ترتیب در شرایط خاص، انجام اموری چون دریافت تماس و پیامک، هشدارهای مختلف و راهیابی، بدون اینکه از مسیر روبرو چشم بردارید، راحت تر خواهد بود.

پایه نگهدارنده موبایل

مسئله مهمی که می بایست یادآوری و به آن توجه شود، این است که وجود موبایل روی پایه نگهدارنده به معنای آن نیست که شما می توانید در هر شرایطی و برای هر عملی به گوشی خود سری بزنید. بهتر است بگوییم استفاده از موبایل حتی روی پایه نگهدارنده هم باید در مواقع ضروری باشد. آن هم به این صورت که نیم نگاهی سریع به موبایل بیندازید و در صورت لزوم، خودرو را به حاشیه خیابان هدایت کنید.

نوشتن پیام، دیدن فیلم و عکس، وراد شدن به صفحات اجتماعی چون تلگرام و اینستاگرام به هیچ وجه، کاری قانونی و درست نیست.

 

مزایای استفاده از هولدر موبایل

– از بهترین مواقعی که پایه نگهدارنده گوشی همراه به کار می آید، زمانی است که شما در حال مسیریابی روی نقشه هستید. به دلیل هم جهت شدن تلفن همراه با خودرو و مسیر و همچنین قرار گرفتن حقیقی خودرو در چهار جهت اصلی، پیدا کردن مسیر از روی نقشه بسیار راحت تر می شود.

برای خرید انواع هولدر موبایل از فروشگاه آنلاین توربویدک کلیک نمایید!

هولدر موبایل

– شارژ تلفن همراه با پایه نگهدارنده (این مزیت بستگی به نوع استندی دارد که شما انتخاب می کنید. برخی از استندهای موبایل، این قابلیت را دارند که به شارژ فندکی خودرو وصل شوند و گوشی همراه را شارژ کنند.)

– هولدر موبایل از پرتاب شدن گوشی و آسیب دیدن آن در حین رانندگی جلوگیری می کنند.

– تعویض موسیقی، ارسال پیامک، قطع و وصل تماس، مکالمه و اموری از این دست، با وجود پایه نگهدارنده خیلی راحت تر است؛ به شرط اینکه در حالت توقف کامل خودرو یا توسط فردی جز راننده انجام شود.

 

انواع هولدر موبایل

هولدر موبایل به دو نوع مغناطیسی و مکانیکی تقسیم می شوند. عمده تفاوتی که انواع هولدر با هم دارند، مربوط به محل قرارگیری آن ها روی قسمت های مختلف داشبورد است. این پایه های نگهدارنده را می توان روی دریچه تهویه هوا، شیشه جلو و داشبورد نصب کرد. برخی از هولدرها هم روی فرمان نصب می شوند.

استند تلفن همراه در ماشین

هولدرهای مکانیکی علاوه بر داشتن پایه های مکنده، گیره هایی دارند که به جایی مثل دریچه کولر وصل می شود. در میان تمام انواع پایه نگهدارنده، بهترین مکان قرارگیری پایه نگهدارنده موبایل، قسمت میانی شیشه جلو و داشبورد است.

خرید هولدر موبایل داشبوردی از توربویدک!

در ادامه، تعدادی از انواع پایه نگهدارنده را مشاهده می کنید.

هولدر

پایه نگهدارنده

استند

محاسن هولدر

محاسن استند موبایل در خودرو

نکات مهم درباره پایه نگهدارنده

پایه نگهدارنده تلفن همراه باید آن قدر کیفیت و کارایی بالایی داشته باشد که هنگام قرار گرفتن خودرو در دست اندازها و پیچ های تند، از روی پایه نیفتد.

قبل از خرید، پایه نگهدارنده را خوب نگاه کنید تا در قسمت های مختلف، زائده یا تیزی نداشته باشد. وجود چنین چیزی موجب می شود موبایل شما خط و خش بیفتد.

اگر قرار است مدت زمان طولانی از هولدر استفاده نکنید، آن را جدا کنید تا بی جهت در معرض آفتاب نباشد.

 

شما از چه نوع پایه نگهدارنده ای برای تلفن همراه تان استفاده می کنید؟ آیا واقعاً این وسیله جانبی، کمک کننده است؟ به نظر شما کدام یک از انواع پایه های نگهدارنده بهتر است؟ توربومگ از نظرات شما در جهت بهبود مقالات استفاده می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ