یاتاقان زدن خودرو چه علائمی دارد ؟

دسته بندی مطلب: نکات فنی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۹ دی ۱۳۹۷
  • 1873
  • 0
  • مدت مطالعه :8 دقیقه

یاتاقان زدن دقیقاً همان زمانی اتفاق می افتد که از خودروی تان صدای برخورد دو قطعه فلزی را می شنوید. دلایل خرابی این قطعه بسیار و علائم خرابی آن کم است؛ بنابراین دانستن نکاتی درباره علل خرابی این قطعه، کمک زیادی به شما می کند. با مجله توربومگ همراه باشید تا تمام آنچه را که باید درباره یاتاقان و انواع آن بدانید، در اختیارتان قرار دهیم.

 

موتور خودرو از قسمت ‌های مختلف فلزی تشکیل ‌شده است. تماس هر یک از این قطعات فلزی با یکدیگر، منجر به ساییدگی، گرما و مشکلات بسیار دیگری در خودرو می شود. یاتاقان ها (bearing) قطعاتی هستند که مانع از برخورد قطعات فلزی با یکدیگر می شوند. این قطعه از طرفی، تماس شاتون و پایه های نگهدارنده بدنه موتور با میل لنگ را ممکن می کند و از طرف دیگر، روی لایه ای از روغن در حال حرکت است.

این روغن، اصطکاک قطعات را به حداقل می رساند و اگر به دلایلی که بعداً به آن اشاره می کنیم، از بین برود، ماشین شما یاتاقان زده است. یاتاقان زدن خودرو اصطلاحی است که در بین کارشناسان و تعمیرکاران خودرو رواج دارد و به معنی خرابی این قطعه است.

علائم خرابی یاتاقان ها

علائم خرابی یاتاقان ها

به محض اینکه یکی از علائم زیر را در خودروی تان مشاهده کردید، فوراً خودرو را خاموش و با کمک یدک کش، آن را به تعمیرگاه منتقل کنید. بارها پیش آمده است که رانندگان، این علائم را دیده و نسبت به آن بی توجه بوده اند. سهل انگاری راننده در این مواقع، باعث می شود که خودرو یاتاقان بزند. موارد زیر، عمده ترین نشانه های خرابی یاتاقان است؛ آن ها را به خاطر بسپارید:

روشن شدن چراغ روغن و چشمک زدن آن (این مورد می تواند علت های دیگری هم داشته باشد. پس از بررسی توسط کارشناس می توان به طور قطع گفت که مشکل از یاتاقان است یا سایر قسمت های خودرو)

شنیدن صدای برخورد دو قطعه فلزی با یکدیگر با افزایش دور موتور

کم شدن قدرت موتور

 

اگر بعد از مواجهه با سه مورد بالا، همچنان به راه خود ادامه دهید، میل لنگ خودرو، کج یا بریده، یاتاقان، دچار ساییدگی و شاتون خراب می شود. تعمیر این مشکلات، هزینه های زیادی در بر دارد؛ به علاوه احتمال اینکه قطعات قابل تراشکاری و تعمیر نباشند، زیاد است و اگر هر یک از این قطعات در گذشته، تراش خورده باشند، احتمال تعمیرشان ضعیف تر نیز خواهد شد.

 

برای خرید یاتاقان پراید از توربویدک کلیک نمایید.

عوامل خرابی یاتاقان ها

عوامل خرابی یاتاقان ها

عملکرد یاتاقان با وارد شدن شوک به آن دچار اختلال می شود. عمده ترین علت خرابی یاتاقان، نرسیدن روغن به آن است. در موارد زیر هم مشاهده می کنید که بیشترین دلایل خرابی این قطعه، مربوط به سیستم روغن و روان کاری آن است:

سرعت بالای خودرو: تصور کنید خودرو از دور ۴ یکباره به دور ۵ و ۶ برسد، قطعاً یاتاقان ها دچار تشنج و کارکرد آن ها مختل می شود.

گرم شدن بیش از حد موتور: داغ شدن موتور به هر دلیلی مثل کم شدن آب رادیاتور، منجر به یاتاقان زدن موتور می شود.

روغن موتور نامناسب: در این مورد باید به دو مسئله توجه داشته باشید: اول استفاده از روغن بی کیفیت و دوم تأخیر در تعویض روغن است؛ یعنی استفاده از روغن استاندارد هم، زمان معینی دارد و باید به موقع تعویض شود. این دو عامل ممکن است باعث جرم گرفتن و رسوبی شدن قطعات، فیلتر روغن و مجاری انتقال روغن شود.

خرابی پمپ روغن: روغن موتور نامناسب و تجمع رسوبات در قسمت های مختلف آن باعث خرابی پمپ روغن می شود. خرابی پمپ روغن یا هر یک از قسمت های آن از روغن کاری مناسب جلوگیری می کند. همان طور که پیش از این گفته شد، وجود روغن باعث روان کاری قطعات و کاهش اصطکاک می شود.

از بین رفتن بابیت: بابیت، به سطح داخلی یاتاقان گفته می شود.

 

خرید لوازم سیستم موتور انواع خودروها در توربویدک!

خرابی یاتاقان

زمان تعویض یاتاقان

طول عمر مفید انواع مختلف یاتاقان با هم فرق دارد؛ مثلاً عمر و عملکرد نوع غلتشی بسیار وابسته به میزان بار و دمایی است که تحمل می کند؛ اما به طور کلی هر گونه ساییدگی جزئی هم که در این قطعات پدیدار شود، باید تعمیر یا تعویض شوند. در بین تمام یاتاقان هایی که به شما معرفی خواهیم کرد، دو نوع مغناطیسی و لغزشی بیشتر از بقیه عمر می کنند؛ حتی به گفته برخی کارشناسان، این دو نوع به صورت نامحدود و بدون مشکل کار می کنند. سایر مدل ها باید بررسی دوره ای شوند تا در صورت نیاز، تمیزکاری و مجدداً تنظیم شوند.

یاتاقان

انواع یاتاقان بر اساس عملکرد

دسته بندی یاتاقان ها، می تواند بر اساس نوع عملکرد، حرکت یا میزان تحمل بار توسط آن ها باشد که ما در اینجا دسته بندی آن ها بر اساس نوع عملکردشان را ذکر کرده ایم. این قطعه می تواند حرکتی چرخش محور، خطی، کروی یا مفصلی داشته باشد. طریقه عملکرد و نوع حرکتی که این قطعات در انواع مختلف خود دارند، باعث می شود که در وسایل و تجهیزات مختلفی به کار بروند. توربین ها، اسکیت ها، قطعات دستی دندان پزشکی، برخی از موتورهای الکتریکی و خودروها از جمله مواردی هستند که یاتاقان دارند. این قطعات در خودروها، بر اساس نوع سیستم موتور، طراحی، شتاب و قدرت هر خودرو انتخاب می شوند.

 

برای خرید انواع لوازم یدکی پراید و لوازم یدکی پژو از تورویدک کلیک نمایید.!

یاتاقان مغناطیسی

دسته بندی یاتاقان ها بر اساس عملکرد به شرح زیر است:

ساده: یاتاقان های سر محور و بوش ها دو نوع از یاتاقان های ساده هستند. این مدل، معمولاً مقدار کمی لقی دارد و عمر آن چندان زیاد نیست؛ علت آن هم اصطکاک نسبتاً زیادی است که این قطعه دارد. این نوع در سرعت های پایین دارای کارایی بیشتری است.

غلتشی: بلبرینگ ها و رولربرینگ ها دو نوع از یاتاقان های غلتشی هستند. این دو قطعه به دلیل ساچمه ها و غلتک هایی که در ساختشان به کار رفته است، در این دسته قرار می گیرند. به طور کلی این نوع برای کاهش اصطکاک از ساچمه و غلتک بهره می برد. همان طور که در قسمت زمان تعویض یاتاقان گفتیم، این نوع برای افزایش کارایی، به مراقبت نیاز دارد، چرا که تحت تأثیر عواملی چون دما و ارتعاش است.

مرصع: در نوع مرصع، تحمل نیرو به وسیله پیچیدن یکی از اجزای خارج از مرکز محور است. سرعت این یاتاقان کم است و اگر در تعمیرات دوره ای به آن توجه شود، عمر مناسبی دارد. از این نوع بیشتر در ساعت ها استفاده می شود.

لغزشی: تحمل نیرو در یاتاقان لغزشی، توسط سیال (ویسکوزیته) یا گاز است. عمر مدل لغزشی را بیشتر از سایر مدل ها می دانند، چون اصطکاک آن کم است. مدل لغزشی، تنها در هنگام شروع و پایان کار، کمی فرسایش دارد و به همین دلیل، چندان نیازمند مراقبت نیست.

مغناطیسی: همان طور که از نام این مدل پیداست، میدانی مغناطیسی در آن وجود دارد که نیروها را تحمل می کند و مانع از برخورد دو جسم فلزی باهم می شود. سرعت و عمر این مدل، نامحدود است، اما مصرف انرژی بالایی نیز دارد. به این نوع، مگنتی هم گفته می شود.

خمشی: نوع خمشی، سرعت بسیار زیادی دارد و بسته به جایی که به کار می رود و شرایط آن، کارایی متفاوتی از خود نشان می دهد. این نوع یاتاقان ها در سیستم ‌های هم تراز نوری استفاده می شود.

 

عوامل و علائم خرابی یاتاقان ها را خواندید؟ آیا تا کنون برای خودروی شما مشکلاتی از این دست به وجود آمده است؟ برای ما بنویسید که جز این موارد، خودروی شما دچار چه مشکلی در سیستم موتور شده است؟ مجله توربومگ از تجربه های شما در جهت بهبود مقالات بهره می برد. با توربومگ همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ