آموزش تعویض تیغه برف پاک کن پژو ۲۰۶ + ویدیو

دسته بندی مطلب: نکات آموزشی خودرو
نویسنده : حسام اینانلو

آموزش تعویض تیغه برف پاک کن پژو ۲۰۶ ، به درخواست یکی از کاربران سایت در این مقاله توربومگ گردآوری شده تا در صورتی که در این فصل نیاز به تعویض آن پیدا کردید، خود این کار را انجام دهید و نیازی به مراجعه به مراکز مکانیکی نداشته باشید. شاید شما هم شنیده باشید که تیغه برف پاک کن تقریبا هر سال باید تعویض گردد تا هم عملکرد بهتری داشته و هم شیشه خودرو را خط نیندازد. این یعنی هر سال علاوه بر هزینه خرید تیغه برف پاک کن ، باید هزینه تعویض آن را بپردازید که با این آموزش دیگر نیازی به این کار نیست و خود شما می توانید به راحتی تیغه برف پاکن پژو ۲۰۶ خود را تعویض کنید. با آموزش تعویض تیغه برف پاک کن پژو ۲۰۶ در توربومگ همراه باشید.

 

 

با شروع فصل پاییز و زمستان، بارش های باران و برف بسیار زیاد می شود و نداشتن تیغه برف پاکن مناسب باعث می شود که شیشه جلوی خودروی شما درست تمیز نشود و دید شما را کم کند. کم شدن دید راننده بسیار خطرناک بوده و باعث بروز حوادثی در رانندگی می شود. به همین دلیل توصیه می شود که با شروع فصل باران و برف عملکرد برف پاک کن های ماشین خود را چک نمایید.

 

برای خرید انواع تیغه برف پاکن به صورت آنلاین کلیک کنید!

تعویض تیغه برف پاک کن

 

آموزش تعویض تیغه برف پاک کن پژو ۲۰۶

برای خرید تیغه برف پاک کن پژو ۲۰۶ می توانید از فروشگاه آنلاین توربویدک اقدام به خرید کنید و درب منزل تحویل بگیرید. توجه داشته باشید که بدنه فلزی برف پاک کن نیاز به تعویض ندارد ولی قبل از تعویض تیغه ابتدا از سلامت بدنه فلزی اطمینان حاصل فرمایید.

برای تعویض تیغه برف پاک کن پیشنهاد می شود ویدیو بالا را مشاهده نمایید.

همچنین می توانید مراحل زیر را برای تعویض تیغه برف پاک کن به ترتیب انجام دهید.

ماشین را خاموش کنید و بدنه فلزی برف پاک کن را بلند کنید. تیغه پلاستیکی برف پاک کن را خم کنید و با آزاد کردن پین کوچکی که به بدنه فلزی وصل می باشد، تیغه پلاستیکی را جدا کنید.

هنگام جدا کردن تیغه پلاستیکی مراقب بدنه فلزی بوده تا به ماشین شما آسیب وارد نشود.

تیغه جدید را جایگزین کنید و دوباره پین را جا بزنید.

سپس همین کار را در طرف دیگر انجام دهید و پس از پایان کار هر دو بدنه را به محل قبلی خود بازگردانید.

توجه داشته باشید که تیغه نباید لرزش داشته باشد.

برای تست برف پاک کن ها، ماشین را روشن کرده و به صورت اتومات آب بپاشید تا برف پاک کن ها شروع به کار کردن کند.

در صورتی که شیشه خودرو به خوبی تمیز می شود، این بدین معنا است که تیغه برف پاک کن را به درستی تعویض کرده اید. اما اگر شیشه به خوبی تمیز نمی شود، مجددا تیغه ها را چک کنید.

این آموزش برای اکثر خودروهای داخلی کاربرد دارد و  می توانید به راحتی با همین روش تیغه برف پاکن را تعویض کنید. در خودروهای خارجی تعویض تیغه برف پاک کن به مراتب ساده تر می باشد. بر روی تیغه های خودروهای خارجی یک گیره طراحی شده است که با باز کردن آن می توانید تیغه خود را تعویض نمایید.

 

 

علاقه مندید که راجع به تعویض کدام قطعه آموزش بگذاریم؟ آیا تا به حال اقدام به تعویض تیغه برف پاک کن اتومبیل خود کرده اید؟ برای توربومگ از تجربیات خود بگویید. مجله توربومگ از تجربه های شما در جهت بهبود مقالات بهره می برد. با توربومگ همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ