قلم خش گیر ماشین و باورهای غلط رایج در مورد آن !

دسته بندی مطلب: نکات آموزشی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
 • ۱۲ بهمن ۱۳۹۷
 • 52482
 • 4
 • مدت مطالعه :7 دقیقه

قلم خش گیر ماشین ، وسیله ای بسیار کارآمد است که شما را از صرف وقت و هزینه های اضافی نجات می دهد؛ البته باورهای غلطی هم در مورد آن رایج است. در این مقاله به تمامی سؤال های شما در مورد قلم خش گیر ماشین پاسخ می دهیم و به شما می گوییم که چه کارهایی انجام دهید که با این قلم، رنگ بدنه خودرو را بی نقص کنید. با توربومگ همراه باشید.

 

اگر خودروی شما دچار خط و خش شده است، برای مراجعه به نقاش خودرو عجله نکنید. قلم خش گیر ماشینی که ما راجع به آن صحبت می کنیم، هم از پس خط هایی که در پارکینگ روی خودرو به وجود آمده، بر می آید و هم آن هایی که به واسطه تصادف روی بدنه خودرو ایجاد شده است. باورهای غلط رایجی درباره چنین محصولاتی وجود دارد. پیشنهاد می کنیم بعد از خواندن این مقاله در مورد نقاشی کردن خودروی تان تصمیم بگیرید.

خش گیری خودرو

قلم خش گیر ماشین برای هر نوع خط و خشی کاربرد ندارد!

افراد زیادی هستند که فکر می کنند قلم خش گیر ماشین فقط برای از بین بردن خوردگی های نقطه ای است و نمی توان خش هایی را که طول قابل توجهی دارند، با آن پوشاند. این باور کاملاً اشتباه است. به تصاویر زیر دقت کنید. همان طور که در عکس هم مشخص است، طول بعضی از خش ها به چند سانت می رسد. به هر حال متأسفانه هنوز افرادی هستند که گاهی هوس می کنند با کلیدشان، خودروی شما را نوازش کنند! هر اندازه خط و خش روی ماشین شما باشد، می توان با این قلم خش گیر آن را پوشاند.

 

برای خرید آنلاین انواع لاک خش گیر رنگ بدنه خودرو کلیک کنید!

لاک خش گیر ماشین

قلم خش گیر نمی تواند از پس تمامی مراحل لکه گیری برآید!

قلم خش گیر ماشین به تنهایی نمی تواند تمامی خش ها را ناپدید کند و دلیلی منطقی برای این موضوع وجود دارد که متوجه قلم خش گیر ماشین نیست و به خطای انسانی برمی گردد؛ بدین معنا که ممکن است دست شما بلرزد و نتوانید تمامی خط و خش ها را آن طور که باید، از بین ببرید. این اتفاق کاملاً طبیعی است و به همین دلیل باید در جعبه قلم خش گیر ماشین، تجهیزات دیگری هم موجود باشد. جعبه قلم خش گیری که در فروشگاه توربویدک وجود دارد، شامل تجهیزاتی می شود که در عکس زیر می بینید. در قسمت بعدی، به کاربرد هر یک از این اجزا اشاره خواهیم کرد.

تجهیزات جعبه خشگیری خودرو

قلم خش گیر، خودرو را دو رنگ می کند!

یکی از باورهایی که در مورد قلم خش گیر ماشین رایج است، دو رنگ شدن خودرو بعد از خش گیری است. البته ما در مورد هر نوع قلم یا لاک خش گیری، به شما تضمین نمی دهیم، اما درباره قلم خش گیر ماشینی که در فروشگاه توربویدک موجود است، این اطمینان وجود دارد. «قلم خش گیر ماشین دلفین گری» که از محصولات «پوشش کار» است، برای هر خودرو، رنگ مخصوص به آن خودرو را دارد؛ یعنی اگر خودروی شما یکی از رنگ های کلاسیک را هم نداشته باشد، قلم خش گیر مخصوص به آن توسط دلفین گری تولید شده است.

بتونه رنگی، یکی از تجهیزات داخل جعبه قلم خش گیر ماشین است. بتونه رنگی در جعبه خش گیری گنجانده شده تا قبل از شروع خش گیری از آن استفاده کنید. به این ترتیب اگر به هر دلیلی، فرآیند ترمیم رنگ خودرو با قلم خش گیر دچار نقص شد، شما بدنه فلزی خودروی تان را نخواهید دید، چرا که قبلاً خودروی تان را به رنگ خودش، بتونه کرده اید. با وجود این جعبه، شما به یک نقاش ماهر خودرو تبدیل می شوید، پس با خیالی آسوده، قلم را به دست بگیرید و خودروی تان را نقاشی کنید.

 

قلم خش گیر ماشین نباید در منزل استفاده شود!

شاید شما هم ترجیح می دهید که به خاطر پرهیز از کثیف کاری و نامرتب شدن خانه، کارهایتان را به افراد متخصص بسپارید و هزینه بیشتر آن را به جان بخرید. اگر در مورد خش گیری خودرو هم چنین نظری دارید، باید بدانید که جعبه خش گیری خودرو برای این قسمت ماجرا هم به وسایلی مجهز است. ابر جادویی، حوله میکروفایبر، پنبه و تینر از ابزارهای داخل جعبه خش گیر هستند که شما را از شر کثیف کاری حین کار و بعد از آن نجات می دهند.

 

برای خرید این پک خش گیر از فروشگاه آنلاین توربویدک کلیک کنید!

جعبه خش گیر خودرو

تجهیزات جعبه خش گیری خودرو چیست؟

در دفترچه راهنمایی که داخل جعبه است، کاربرد تمامی 14 مورد زیر توضیح داده شده است؛ در ضمن، شرکت تولیدکننده، یک سی دی آموزشی برای یادگیری روند کار هم برای شما در نظر گرفته است.

لاک خش گیر (قلم خشگیر ماشین)

کلر

بتونه رنگی

پولیش نرم

تینر

سمباده ریز

سمباده نرم

لیسه

پنبه

ابر جادویی

حوله میکروفایبر

جعبه بسته بندی

جعبه امدادرسانی بدنه خودرو

بتونه رنگی نقاشی خودرو

کلر جعبه خشگیر

کارهایی که قبل از استفاده از قلم خش گیر ماشین باید انجام داد.

تهیه جعبه خش گیر، بخش دوم از فرآیند ترمیم رنگ خودرو است. قبل از آن شما باید به چند سؤال پاسخ دهید. ما در جواب دادن این سؤالات به شما کمک می کنیم.

ماشین شما چه رنگی است؟

رنگی که در دفترچه خودروی تان ثبت شده است، نام صحیح و علمی رنگ خودروی شماست.

کد رنگ ماشین شما چیست؟

کد رنگ ماشین یکی از اطلاعاتی است که شما می توانید طبق عکس زیر از قسمت های مختلف ماشین، آن را به دست آورید.

 

برای خرید لاک خش گیر ال 90 کلیک کنید!

کدیابی رنگ ماشین

 

علاوه بر تمامی مواردی که در بالا یادآور شدیم، قلم خش گیر به صرفه جویی زمان و هزینه های شما کمک زیادی می کند. این محصول، یک بار مصرف نیست. شما می توانید تا مدت ها این جعبه امدادرسانی مخصوص خودرو را در کنار سایر ابزار و تجهیزاتتان نگه دارید و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. نظرتان در این باره چیست؟ اگر تا به حال از این محصول استفاده کرده اید، تجربه های خود را با در میان بگذارید. اگر هم مایل به استفاده از این محصول نیستید، لطفاً دلیل آن را برای توربومگ بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ببخشید! نیسان گاوی دارم کدرنگش چیه؟

  • سلام

   در مقاله زیر آموزش های لازم برای پیدا کردن کد رنگ داده شده است

   https://turboyadak.com/turbomag/post/20972

 • سلام .. من از این قلمها و لوازم جانبیش از فروشگاه های مختلف بدفعات خریدم ولی هیچکدام کار امد نبوده.. و………………. حالا به شرط برگردان محصول البته اگر باز هم ناکارامد و……………باشه خریداری میکنم…

 • سلام.. من مشانه این قلمهای خش گیری بعلاوه لوازم مورد استفاده با این قلمها را به دفعات و از فروشگاه های مختلف خریدم ولی هیکدام کار امد نبوده و………… در صورتی خریداری میکنم که در صورت ناکار امد بودن محصول را به فروشنده برگردانم فرقی هم نمیکنه که از کجا بخرم فقط شرط پس دادن محصول برام شرط خرید هست و لا غیر…