پراید 141 و معایب آن را بیشتر و بهتر بشناسید.

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
 • ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
 • 21178
 • 93
 • مدت مطالعه :8 دقیقه

پراید 141 و معایب آن را فراتر از تمام اطلاعات کلیشه ای که در حوزه خودرو وجود دارد، بشناسید. این مقاله توربومگ مانند دیگر مقالات با هدف آگاه کردن مخاطب برای خرید خودروی مورد نیازش نوشته شده است. در این مجله اینترنتی ، مقالات گوناگونی درباره انواع پراید و مشخصات مربوط به آن وجود دارد.

 

روزنامه «دنیای اقتصاد» در سال 1387 (در خبر شماره ۴۷۳۱۶۳) به پراید 141 و معایب آن پرداخت. با اینکه این خبر، اشاره کوچکی به اشکالات این مدل پراید کرد، اما در اصل، روی مشکلات عمده پراید 141 دست گذاشت که باعث افت شدید خرید آن شده بود. در مقاله حاضر هم که در سال 1397 نگاشته شده است، به مهم ترین اشکالاتی که پراید 141 دارد، می پردازیم.

شاید شما فکر کنید که به لحاظ ظاهری، همه مدل های پراید شبیه به هم هستند. این فکر تا حدود زیادی درست است، اما در میان همین مدل ها، نقاط قوت و ضعف مختص بعضی مدل ها وجود دارد. در ادامه، در مورد پراید 141 و معایب آن بحث می کنیم.

 

سایپا 141

 

این مدل از ابتدا Station بود و تنها با قرار گرفتن در پلتفرم X100 بهینه تر شد. درب صندوق عقب پراید 141 بسیار شبیه به درب صندوق عقب زانتیا است، به همین دلیل می توان کلاس این خودرو را لیفت بک هم نامید.

 

پراید 141 و معایب آن ؛ صندوق عقب

پراید 141 در قسمت صندوق عقب و طاقچه ، به شدت ضعیف است. اگر بخواهیم راجع به پراید 141 و معایب آن صحبت کنیم، باید قبل از هر مورد دیگری به قسمت عقبی این خودرو اشاره کنیم. روزی در نمایشگاه ماشین یکی از دوستان بودم و از بین صحبت های مراجعه کنندگان متوجه شدم که در میان همه مدل های پراید، این مدل از محبوبییت کمتری برخوردار است. نکته جالب اینجا بود که اکثر خریداران هم از قسمت عقبی خودرو یعنی صندوق عقب و طاقچه ها گلایه داشتند. به نظر شما چرا همه رانندگان بر حسب اتفاق از این قسمت خودرو ناراضی هستند؟!

 

صندوق عقب پراید 141

 

به سراغ تعدادی از کارشناسان و متخصصان خودرو رفتم و پس از بررسی متوجه شدم که این مشکل از کجا آب می خورد. پراید 141 تنها مدل پراید است که Station شده است. اصطلاح Station در مورد خودروهایی به کار می رود که هنگام طراحی اتاق خودرو، صندوق عقب با قسمت میانی اتاق، یکپارچه شده است. در سدان 141، میان صندوق و نشیمنگاه سرنشینان عقب، فضایی وجود ندارد که صداهای اضافی را جذب کند. به این ترتیب، سر و صداهای تولید شده در قسمت عقب به صورت کاملاً واضح در داخل اتاق هم شنیده می شود.

نکته: سدان نام نوعی کلاس خودرویی است که به خودروهای سواری صندوقدار گفته می شود.

 

دو تکه بودن صندلی سرنشینان عقب نیز باعث می شود که به محض شنیدن عنوان پراید 141 و معایب آن به یاد پر سر و صدا بودن این خودرو بیفتیم. متأسفانه طراحی و قرارگیری این قسمت از خودرو، دقیق و بی نقص نیست. بعضاً گزارش شده است که نفوذ هوای سرد از این قسمت به داخل خودرو بسیار آزاردهنده، به ویژه برای سرنشینان عقب است. در مورد پراید 141 و معایب آن می توان به طراحی این خودرو هم اشاره کرد. تنظیمات بدنه در این قسمت به گونه ای است که ممکن است آب هم به داخل صندوق آن نفوذ کند.

 

پراید 141

نکته دیگری که در مورد پراید 141 و معایب آن باید اشاره کنیم، آب بندی صندوق عقب این خودرو است که بیشتر متوجه سال های اولیه ورود آن به بازار می شود. ظاهر این خودرو در ابتدای تولید و عرضه چنان بود که گمان می شد صندوق عقبی جادار است. بسیاری از خانواده ها دقیقاً به همین دلیل، خواستار خرید آن شدند، اما طولی نکشید که مشخص شد این خودرو به لحاظ آب بندی، به ویژه در قسمت صندوق عقب از بقیه مدل های پراید، چند قدمی عقب تر است. همان طور که گفتیم، این مشکل بیشتر در سال های اولیه تولید این خودرو به چشم می خورد و در حال حاضر از این لحاظ، مشکل کمتری دارد.

 

پراید 141 و معایب آن ؛ سقف

ورق بدنه پراید به ضخامت و استحکام بدنه خودروهایی چون پژو نیست. در واقع، قطر ورقی که در این قسمت استفاده می شود، کم است. این ویژگی باعث می شود که هر نوع صدایی از قبیل برخورد باران با سقف، در داخل اتاق شنیده شود. برخی افراد بعد از خرید پراید، خودشان سقف را باز کرده و پشم شیشه را به عنوان عایق جاگذاری می کنند و دوباره سقف را می بندند. با این کار، سرما، گرما و صدا خیلی کمتر از قبل به داخل نفوذ می کند.

 

پراید 141 و معایب آن ؛ داشبورد

درست است که پراید 141 جزو اولین مدل هایی است که روی قسمت کنسول و داشبورد آن، تغییراتی اعمال شد، اما جنس به کار رفته در این قطعه، چنان بی کیفیت بود که تغییر شکل آن چندان به چشم نمی آمد.

داشبورد پراید 141

ایرادات داخلی پراید 141

پراید 141 و معایب آن ؛ رانندگی

رانندگی با پراید 141 شبیه به سایر مدل های پراید است. قطعاً وزن سبک خودرو و کیفیت پایین قطعات آن، روی رانندگی شما تأثیر می گذارد. تنها چیزی که می توان در مورد این مدل به آن اشاره کرد که در سایر مدل ها دیده نمی شود، همان نقصی است که در اول مقاله به آن اشاره شد. ورود صدا از قسمت عقبی خودرو روی کیفیت رانندگی راننده اثرگذار است. بسیاری از کارشناسان خودرو، خرید این خودرو را توصیه نمی کنند، چرا که فروش آن، دشوارتر از سایر مدل هاست.

 

پراید 141 و معایب آن ؛ امنیت

تجهیزات ایمنی و امنیت سرنشینان خودروهای پراید، بارها و بارها به چالش کشیده شده است. باید بپذیریم که پراید 141 هم ابتدا فرقی با سایر مدل ها نداشت و به لحاظ ایمنی ضعیف بود. در سال های اخیر بر اساس قوانین اداره راهنمایی رانندگی، برخی از مدل های این خودرو نیز مجهز به فرمان هیدرولیک، کیسه هوا و ترمز ضد قفل ABS شدند.

 

برای خرید لنت ترمز پراید 141 از فروشگاه آنلاین توربویدک کلیک کنید!

 

مشخصات فنی پراید 141

مشخصات فنی پراید 141

موتور پراید 141، چهار سیلندر هشت سوپاپه است. حداکثر قدرتی که این موتور تولید می کند، برابر با 71 اسب بخار و حداکثر سرعتی که می تواند داشته باشد، 170 کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو، هفت لیتر در هر صد کیلومتر است. شتاب آن نیز شبیه به سایر مدل های پراید یعنی 14.5 ثانیه است. سایر مشخصات فنی این خودرو به شرح زیر است:

حداکثر گشتاور: 108 نیوتن متر در 2800 دور در دقیقه

حجم موتور: 1323 سی سی

استاندارد آلایندگی: یورو 2

حجم باک: 40 لیتر

ترمز جلو: دیسکی

ترمز عقب: کاسه ای

در مورد قدرت موتور و سیستم تعلیق پراید 141 باید بگوییم که دقیقاً شبیه به سایر مدل هاست.

 

برای خرید دیسک و صفحه ( کیت کلاچ ) پراید 141 کلیک کنید!

 

مزایای پراید 141

مزایای پراید 141

قصد ما از نوشتن این مقاله، معرفی پراید 141 و برشمردن معایب آن بود، اما شاید بد نباشد به ویژگی های مثبت این خودرو هم اشاره ای کنیم. در طراحی این خودرو، سپر، هم رنگ بدنه است و این یکی از مواردی است که خریداران را به آن علاقه مند کرده است. تغییرات محسوسی نیز که در قسمت های چراغ عقب، کاپوت، جلو پنجره ای و نوارهای ضربه گیر صورت گرفته، از جمله ویژگی های جذاب این خودرو در قسمت بیرونی است.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت دیگری که می توان از آن یاد کرد، سهولت خرید لوازم یدکی پراید 141 است. لوازم یدکی پراید 141 در دسترس است و بعد از خرابی یک قطعه، نیازی به جستجوی زیاد برای خرید آن ندارید.

 

اگر پراید 141 دارید، برای ما بنویسید رفع کدام یک از مشکلاتی که در بالا ذکر شد، برای شما دردسر بیشتری داشته است؟ از جزئیاتی چون زمان تعمیر، مقدار هزینه ها به ویژه در شرایط فعلی برای توربومگ صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ساقیت کیه من یه قطعه پراید ۱۴۱ خراب میشه یک هفته دنبالش میگردم که آخر سر شوش یا خاورشهر یا عادلان به قیمت چند برابر به علت نایاب بودن میخرم

 • سلام دوستان و برادرا من یه ۱۴۱دارم برای رفع صدای صندوقش چیکار باید بکنم یه راهنمای کنید مچکرم نمیتونم عیبشا پیدا کنم

 • سلام من ۱۱ سالمه و ماشین باز در هد لالیگا هستم و این ماشین رو دو ست دارم این ماشین از نظر قدرت موتور
  عالی و به خاطر همین احساس لذت بخشی با رانندگی این ماشین دارید
  این ماشین :
  جادار
  قدرت خوب انژکتور
  و طراحی زیبا و خوشگل دارد یک کراس اوور هستش
  تنها عیبش دور صندوق عقب ماشین کمی درز دارد کا اگه از تو با لاستیک پوشانده
  شود همه چیز حله

 • با سلام اتفاقا منم یه پراید ۱۴۱ بژ دارم از سال ۸۵ دست من بوده دو سال پیش هم یک پژو ۴۰۵ مدل ۹۰ گرفتم که توی دو سال حدود ۱۲ میلیون خرج برداشت ولی پراید از سال ۸۵ تا حالا یه بارم تعمیر نخواسته بجز جلوبندی و لاستیک و این چیزا در کل خیلی ازش راضیم رانندگی با پراید ۱۴۱ خیلی لذت بخشه و تو جاده هم ۱۶۰ تا راحت پر میکنم بدون اینکه فشاری به موتور احساس کنم کسیم خواست ماشینی رو بخره بهتره بره از صاحبان اون خودرو بپرسه تا تو سایت ها دنبال سوالاتش بگرده

 • سلام به همه دوستان. اقا در یک کلام پراید ۱۴۱ سلطان پرایدهاست. بالای ۱۸ ساله از ۱۴۱ سواری میگیرم دو مدل هم عوض کردم در کنار این ماشین هم مدتی صبا و هاچ بک هم داشتم. فقط و فقط ۱۴۱…..

 • بهترین ماشین یعنی پراید ۱۴۱ . لاستیک عقب رو ۱۸۵ خارجی انداختم. ۵ نفر آدم و کلی بار تا سقف ماشین تو جاده با کولر روی درجه آخر ۱۳۰ تا مثل آب خوردن راه می‌رفت. خیلی نرم و بی صدا و ارتفاع بهتر از بقیه پراید ها. اینا ی مشت دروغ که این ماشین رو خراب کنن هر چند مردم فهمیدن و دست شما. رو شده

 • من۱۵سال یه پراید۱۴۱ دارم مدل ۸۵ازصفری دست خودم بود۵۰۰تا کارکردم باهاش صدای طاقچه وصندلی عقب روهمون سال اول باکمی ابتکاردرست کردم الانم با۱۳۱ صفر عوضش نمیکنم صندوقش یه پرایدمیارزه

 • باسلام من ۷ساله ۱۴۱.داذم ماشین باز حرفه ای هم هستم مشکل صدای صندوق عقب فقط خرجش یه چسب مزدا هست و ۲ساعت وقت اگه لاستیک دور صندوق عقب هم نو کنید ۱قطره ابم داخلش نمیاد از نظر قدرت هم با یه تغیرات جزیی میتونید به ۹۰ اسب بخار برسونیدش ومصرفشو به ۵.۵ برسونید در ضمن سیستم انژکتور ۱۴۱ خیلی قویتر از سایر پرایدها هست ورانندگی دلنشینی داره جدااز همه برای خودشم یه وانت سقف داره تنها عیبی هم که داره خوب بودنش نصبت به همه مدل پرایدهای دیگه هست

 • وقت بخیر
  من یه ۱۴۱ دارم مدل ۸۴ که از صفری دست خودم بوده تا الان حدود ۶۰۰ هزار تا هم کار کرده و آخ نگفته
  اما ایراداتی که تو این مقاله ذکر شده مخاص به ۱۴۱ نیست و مربوط میشه به همه مدلهای پراید به جز قسمت صندوق عقب
  همه میدونن که سواری ۱۴۱ از بقیه مدلها یه سر و گردن بالاتره و اگه سالهای قبل این مدل خریدار نداشت ولی الان کاملا برعکسه و این مدلو خیلی راحت تر میخرن
  ضمن اینکه سال ۸۴ سازمان استاندارد به صورت دستوری به خودرو سازها گفت باید یک سری از موارد رعایت بشه که سایپا هم اجبارا این آپشن هارو روی ۱۴۱ انداخت و با اینکه کلی تغییرات داده بود مجبور شد با همون قیمت پراید معمولی بفروشه پس بهترین کار چی بود
  معلومه خود سایپا برای تولید خودش تبلیغات منفی کرد!!!!
  چرا چون مردم این مدل نخرن و سایپا بتونه بگه از این تغییرات استقبال نشد

 • سلام من میخوام ۱۴۱ بخرم بنظرتون میشه از زوار ها برای نفوذ نکردن اب و کمتر کردن صدای صندوق استفاده کرد

  • سلام
   به نظرم اگه وقت بذارید یه ۸۸ یا ۸۹ ترو تمیز گیر بیارید می ارزه
   چون گویا ۹۰ به بعدش تغییراتی کرده به سمت مدل های ۱۳۱
   مثلا رینگ ها فولادی شدند(معمولی) ، سپر ها رنگی نیستند. رودری ها و داشبرد هم مثل سایر مدلهای پراید شدند و فقط اتاق دست نخورده مونده
   البته نظر شخصی هست
   واسه ما که نفوذ آب نداشته ، دوتاشو داریم
   اگر داشت لاستیک های دور در صندوق و ریگلاژ در رو تست کنید
   اما صدا میداد که ۸۰ درصدش رفع شد ، صدا رو باید بررسی کنید تا متوجه بشید عیب از کجاست

 • سلام
  یعنی عاشق تحلیل سایت شدم ، نوشتند معایب ۱۴۱ و سقف ، معایب ۱۴۱ و امنیت بعدش نوشتند همه پراید ها همینطوره…!!!!
  من سه سال یه ۱۴۱ مدل ۸۵ دارم ، خیلی رانندگیش دلنشین تر از پرایدهای دیگه است ، اونارو هم تست کردم در مدل های مختلف
  ظاهر بیرون سپرهای همرنگ ، رینگ اسپرت آلومینیومی فابریک کارخونه، تودری های پارچه ای چرغدار، داشبرد فوق العاده زیبا ، راحتی سواری و زیرپاش اصلااا قابل مقایسه نیست با اونا مخصوصا تو جاده، تعادل سرپیچ و اینکه میچسبه به جاده…
  تنها مشکلش صدای صندوق هست که من با تعویض طاقچه های کناری و یه سری ابتکارات رفعش کردم و اینکه یه سری لوازم خاصش بد گیر میاد لوازم فنی نه ،لوازم ظاهری که کمتر از پنج شیش مورده
  بی شک فقط ۱۴۱ بی شک

 • با سلام من ۸۴ تا الان ۱۴۱ دارم خیلی هم بهتر و سر تر از بقیه پرایداس فقط تنها مشکلش اول طاقچه عقبه ک من کلا همشو دراوردم انداختم دور. بعدم چون ی کم وزنش سنگین تره نسبت ب بقیه پرایدا بلبرینگ عقب خیلی خراب مکنه وگرنه هیچ مشکلی ندارا

 • سلام. یک پراید ۱۴۱ مدل ۱۳۸۸ دارم که از بانک انصار جایزه گرفیم. از نظر کیفیت رانندگی و بدنه و تمام موارد دیگه شبیه پراید معمولیه. عیبی که داره اینه از صندوق عقب صدا وارد کابین میشه و برای خنک کردن ماشین، کولر مجبوره فضای بیشتری رو خنک کنه، چونکه کابین و صندوق عقب باهم یک جورایی یکی هستن.
  برای رفع سر و صدای صندوق میشه موکت تودری صندوق عقب روباز کرد و تمام سیم و بقیه چیزها رو با بست یا تسمه پلاستیکی محکم بست تا دیگه سر و صدا ایجاد نکنن. طاقچه عقب رو کمی سنگین کنید، مثلا یه پادری یا قالیچه قشنگ بذارید روش تا سنگین بشه و بازی نکنه. موکت دو طرف صندوق رو در بیارید و به دیواره صندوق فوم، ابری، یا تکه های قیر که توی رنگ فروشی میفروشن بچسبونید. صدای چرخ ها کمتر میاد توی کابین…

 • من ۱۴۱ مدل ۹۰ دارم قبلا یه ۱۳۱ داشتم…یه پیچ ۱۴۱ می ارزد به کل ۱۳۲ و ۱۱۱ و ۱۳۱
  نه صدا داره هم نرم تره و هم بی آزاره
  دوستان بدونید که ۱۴۱ سفارش پارس خودرو به سایپا است ولی چون برای سایپا گرون تموم شده علیه ۱۴۱ تبلیغ منفی کردند وگرنه تو پرایدها بهترینش فقط و فقط ۱۴۱

  • سلام واقعا بهتره داداش من می‌خوام بخرم دو دل بودم ممنون از اطلاعاتت

  • سلام و عرض خسته نباشید خدمت عوامل توربو یدک
   من خودم تا الان سه تا پراید داشتم که دوتاش ۱۴۱ و یکیش صبا بوده ولی سایر مدل های پراید رو هم سوار شدم ولی هیچکدوم به پای ۱۴۱ نمیرسند شتاب و قدرتی که ۱۴۱ داره قابل مقایسه با سایر مدل ها نیست.مصرف سوخت کمی هم نسبت به دیگر مدل ها داره از لحاظ راحتی هم خیلی راحت تر خوشتیپ تر جوون پسند تر است.خب این مشکل صدای صندوق هم خیلی ساده رفع میشه با ریگلاژ و نوار ابری .من که خعلی راضیم ازش با اینکه فرمونش هیدرولیک نیست ولی خیلی نرم تر و خوش دست تر است. به نظرم کمی سنگین تر از سایر پراید هاست و این باعث میشه که تعادل بهتری داشته باشه.
   تشکر از شما👋

 • سلام
  بله طاقچه همواره از معایب می باشد
  الان قطعات یدکی کم یا اصلا پیدا نمی شه دیماه ۹۹ مثلا کلید فن بخاری

 • بدون تعثب میگم خدایش ۱۴۱ بهترین ماشین پراید است اصلا هیچ مدل پراید دیگه ای به گردش نمیرسه از لحاظ جاداربودن صندق عقبش که خیلی لذت میبری نسبت به پرایدای دیگه هم کم سوز تره منکه خیلی ازش راظیم این ماشین از اول تولیدش داشبوردش قشنگ بوده ورینگ اسپورت بوده منکه داخلش احساس نمیکنم توپرایدم خیلی پرشتاب هم است این مقاله خیلی چرتوپرت نوشته چون بستگی به خودت داره که صندق عقبش صدا داشته باشه یانه چون به راحتی رفع میشه اگه پیدا کنه.

 • سلام
  اقا منم این مقاله رو قبول ندارم
  من پراید ۱۳۱هم داشتم الانم ۱۴۱ دارم
  از لحاظ شتاب اصلا مقایسه نکن . ۱۴۱یه سرو گردن بالا تره از بقیه مدل ها.
  در مورد سر و صدا عیبش دو تکه بودن طاقچه عقبه . خودتون میتونین یه طاقچه باحال بسازین براش بدون سرو صدا . ولی در کل در مورد سر و صدا پراید پرایده دیگه . هیچ فرقی با هم ندارن . صفرش رو هم بگیری تو دست انداز ها اعصابتو خورد میکنه . اینم چارش یه سیستم صوتیه که نصب کنی و ولوم بدی هیچی نشنوی دیگه . :)))))
  یکی از دوستان هم در مورد چراغ عقبش گفت . بنظر من هم تنها عیبش چراغهای بد ترکیب عقبشه که حتی بعضا فابریکش هم پیدا نمیشه چه برسه بخای اسپرت پیدا کنی بزاری روش

  • سلام یه پراید ۱۴۱ دارم مدل ۹۰ سفیدع تازه خریدم دو دلم نمیدونم نگرش دارم یا بفروشمش
   اخه اگه یه زمانی بخام بفروشم میگن طالب نداره

 • ۱۰ ساله پراید ۱۴۱ دارم تنها اشکالش سر و صدا از صندوق عقبه و کمی سرد و گرم کردن ماشین بخاطر ستون پهن تر و شیشه عقب بزرگتری که داره سخت تره در عوض جادار بودن صندوق عقب خوابیدن صندلی دو تکه بصورتی که میتونید یک وسیله بلند رو راحت تو صندوق جا بدید انتن برقی که تو خودروهای الان موجود نیست در ضمن ابدا اب تو صندوق عقبش نمیره چطور همچین چیزی نوشتید من تعجب کردم
  در کل راضیم ازش

 • پرایدص۱۴۱واقعا عالی هست یکی از مزایاش صندوق جادار اون هست و مزیت دیگر اون تعادل بسیار عالی ان در سر پیچ هاست .ابم به صندوقش نفوذ نمیکنه .شتابش عالیه و مزیت دیگش خوابیدن صندلیهای اون به عقب و جلوست .سرو صدا هم نداره این مقاله چرت گفته

 • من خودم ۱۴۱ دارم و خیلی ازش راضی هستم اصلا هیچ صدایی داخلش شنیده نمیشه ماشین نرم روان مثل ساعت کار میکنه از لحاظ صندوق عقب هم راضی هستم مشکلی نداشتم مقاله رو اصلا قبول ندارم

 • این چه مقاله چرتیه! من از ۸۷ تا امروز ۱۴۱ دارم. بدون اغراق یک سر و گردن از بقیه پراید ها بالا تره. در مقایسه با سایر مدل ها مثلا صدای موتور خیلی کم داخل کابین شنیده میشه، کفی ماشین بالاتره و مهمتر از همه اینکه خودروی ما از کارخانه رینگ اسپرت بوده و هست. فرمان پذیری بسیار خوبی داره و اتفاقا لااقل در مدل های قبل از ۹۰ کیفیت جلوپنجره و قطعات کیفیت خوبی دارن، دستگیره های در مقاومت خوبی نسبت به بقیه مدل ها دارند. یکی از ایراداتی که داره اینه که گرمای بخاری از ۴دریچه ی جلویی نمیاد! یا کمک های عقب مثل بقیه مدل ها کمی ضعیف هستند.

 • واقعیتش فقط اونی که این پراید رو سوار شده متوجه میشه چه مزیت های بیشتری نسبت به پراید های دیگر داره از فرمون پذیری ،تعادل سر پیچ ها ، سرعت و شتاب اولیه و کلی چیز دیگه
  یه مزیت که این پراید ۱۴۱ نسبت پرایدهای دیگه داره بالا تر بودن کف ماشینه و برعکس پراید های دیگه کف ماشین به جایی گیر نمی کنه
  والا ما به جای یکیش دوتاش داشتیم هم تولید و واقعا راضی
  اگر بدیش بگیم کیفیت اجزای داخلیش بی حساب نیست مخصوصا دستگیره هاش ولی خوب مزیتاش کاملا بر این عیب هاش برتری داره
  اگر این قدیمی هاش هم باشه خیلی بهتره مثل مدل ۸۸ باشه نسبت به جدیداش
  صندوق عقبشم ما تا حالا ندیدیم با این وضع که میگن اب بیاد تو صدا کنه و اینا
  همه اینا حرفی هست که بین بنگاه دارها و بخر بفروشاست ادم باید سوار شه بعدش نظرش بگه حالا ماشین درجه یکی نیست کلا پراید ولی ۱۴۱ خوبه

  • من میخوام۱۴۱ مدل ۹۱ بخرم
   بگیرم بنظرتون؟

 • خودرو ۱۴۱ دارم مدل ۸۷
  کلیه قطعات فابریک هست و این مقاله دروغی بیش نیست درباره این خودرو
  ۱۴۱ از مدل های دیگه یه سر و گردن بالاتر هست

  • واقعا این مقاله یه چرت وپرت محضه، ۱۴۱ بهترین نوع پرایده، چه از قدرت چه تعادل از همه نظر بهترین پرایده، من ۱۴۱ داشتم، ۱۱۱ داشتم، ۱۳۱ و۱۳۲ هم داشتم، تنها ماشبنی که دلم نمیومد بفروشم واز همه کمتر اذیتم کرد ۱۴۱ بود با اینکه از اون ماشینام مدلش هم پایینتر بود وحتی درمقابل ۱۳۲ دوبرابر کار کرده بود

  • من تازه یه مدل ۸۵گرفتم از لحاظ همه چی از بقیه مدلا بالاتره فقط صدای طاقچه عقبش ک اونم خودم وقت نمیکنم درستش کنم . خیلیم راضیم ازش هیچ ایرادی نداره اگه کسی میخواد بخره اصلا فک نکنه ماشین عالی و جادارایه و این ک گفتین داشبوردش قشنگ و خوب نیس خواسم بگم که پرایدای مدل بالا همین داشبورد رو دارن با کیفیت پایین تر

 • من پراید ۱۴۱ مدل ۹۰ دارم برخلاف این مقاله هیچ گونه سر و صدای به داخل ماشین نفوذ نمی کند و نکته جالب در مورد این ماشین این است که اگر صندلی های عقب را تا کنید و کمربند ها را آزاد کنید و صندلی های را به جلو هل دهید فضا بسیار زیادی برای شما فراهم میشود

 • سلام من ۱۴۱ دارم تاقچه عقبش رو درست کردم اصلا صدا تمیده یعنی کلا اتاقش بی شر صداست و اینکه میگید شتابش مثل بقیه ست خیر صحیح نیس پراید ۱۴۱ موتورش زیمنس و پرشتاب تر از بقیه پرایداست

 • سلام من ۱۴۱ مدل ۹۰ دارم تازه ال پی جی کردم ازش راضی ام فقط صندوقش خیلی صدا داره شتابشم وقتی روی گاز میزنم وحشتناک میشه تنها مشکلش سر و صدای عقبشه

 • یه ۱۴۱ مدل ۸۹ داریم تا حالا ۲۱۳ هزارتا کار کرده و آخ نگفته . حرفای دوستان کاملا تایید میشه . ماشین خوب و بی خرجیه . دور ایرانو باهاش گشتیم .

 • خداوکیلی عینه یه وانت استیشن برامن کار کرده،من کارم ضایعاته،من ۶۰۰تا۷۰۰کیلو به این ننه مرده آهن بار زدم،جیکش در نیومده،کپسول هوابرش میزارم توش میرم سره ساختمون،آهن ۲مترو خورده ای بارش کردم،آخ نگفته،فقط بدیش اینه که لوازم ظاهریش یکمی گرونه،جلوپنجره پراید۲۰تومن بود من برا این ۷۰خریدم،چراغ عقباش دونه ای۱۴۰تومنه لاکردار…ولی راضیم ازش…

 • لوازم جانبی ۱۴۱خیلی گرون وکمیاب هستش،ولی از نظر. بار کشی ایدهال هستش،

 • سلام من نمیدونم این نظرات رو شاید همه تجربه کرده باشن ولی از اونجایی که من همه مدلهای پراید و استفاده کردم همه مدلهای پراید سرو صدا دارن و در سر پیچها گیج میزنن و داخل صندوق عقب اب نفوذ میکنه ولی اگه نظر منو بخاین من تیپ۱۴۱رو تایید میکنم به خاطر شتابش به خاطر نرمیش در رانندگی به خاطر سر بودن در طراحی ظاهریش

 • اصن این مقاله اشتباهه پراید ۱۴۱ بین بقیه پراید ها سنگین وزن تره ولی توی این مقاله نوشته سبک تره دوما نوشته اب بندی صندوق بده که من تا حالا مشکلی توی این قضیه ندیدم و سوما هندلینگ این ماشینه که ۱۴۱ من مدل ۸۴ خیلی پایدار تر و استیبل تر از ۱۳۱ های جدید هستش سر پیچ ها

 • سلام من انواع پراید داشته ام و الان ۱۴۱ دارم و خیلی ازش راضیم و هم فنیش عالیه هم تیپشو خیلی دوس دارم پرایدم مدل ۸۴ هستش ۵۶۰ هزار کار کرده و الانم شکر خدا مثل ساعت کار میکنه

 • من قبلا سمند داشتم و الان یه پراید ۱۴۱ دارم. باید بگم صندوقش برام کار وانت رو میکنه و خیلی راضیم ازش. کم مصرف کم خرج و قوی هست و اصلا انتظارشو نداشتم اینقدر خوب باشه. سر و صداشم هیچ فرقی با پرایدای دیگه نداره فقط باید طاقچه رو هر بار که صندوق رو میبندی درست جابزنی صدا نده. عالیههههه در کل

 • ۱۴۱ من آب درونش نفوذ نمیکنه و معایب ذکر شده را نداره فقط بحث سرو صدای بیشتر هست که نسبت به سایر مدلها بیشتره

 • والا من ۱۴۱ تا الان ۴ پنج تا خرید و فروش کردم اصلا لامصب چیزه دیگه اییه…نه آب میاد تو نه مشکلی داره طاقچه ش حتما صدا میده چون داخل صندوق و کابین تقریبا یکیه…اما یه ام دی اف یکسره بندازید اونم حل میشه من الان یه ۱۴۱مدل۸۷هیدرولیک دارم بخدا کیف میکنم باهاش رانندگی میکنم…معرکه س بین پرایدها حرف اول وآخرو میزنه…سرعت وشتاب عالی…دمت گرم ۱۴۱ازت ممنونم???

 • وقتتون بخیر
  من ۱۴۱ دارم مدل ۸۴
  به نظر من ۹۵ درصد نوشته های این مقاله اشتباه و مغرضانه هستش چون تقریبا هیچ کدوم از موارد این مقاله با این شدتی که نوشته شده حداقل تو ماشین من وجود نداره
  لازم به ذکر هست که ماشین از صفری دست خودم بوده
  موردی که بیشترین آزار رو برای من داشت صدای صندوق عقب بود اونم توی دست انداز بود
  اما روش رفع این صدا
  کافیه یه تیکه نبشی نمره ۳ یا ۴ به اندازه ۱۱۶ سانتی متر تهیه کنید و جای دو سر پیچ کمک فنر عقب رو دقیق علامت بزنید و با مته نمره ۱۰.۵ سوراخ کنید و روی کمک نصب کنید
  یه حالت میل موج گیر و یا میل تعادل (استرس بار) میشه و تقریبا صداهای عقب ماشین کامل از بین میره
  امیدوارم مفید بوده باشه براتون
  موفق باشید

 • سلام . راجب این مدل میگن شیشه عقبش زود میشکنه . ینی سرعت گیر بد رد کنی یا فشاری روش بیاد طودتر از بقیه پراید ها شیشه عقبش میشکنه . درسته؟

  • سلام
   بنده ۴تا پراید ۱۴۱تاحالا عوض کردم
   و راضی بودم
   ماشین بی عیبی نیست ولی مزایای بسیار داره
   و این نویسنده مقاله تو خواب بوده احتمالا این مقاله رو نوشته یا پراید ۱۴۱ باهاش دشمنی داره احتمالا

   کم مصرف .پرشتاب .جادار. هندلینگ بالا. سر پیچ ها عالی

   صندوق صدا گیری بشه کاملا بی صدا در حد خودش چون پرایده و ایمنی پایین

   بنده تخصصم در بی صدا کردن صندوقش هستش
   کسی خواست راهنماییش میکنم

   در خدمتم

  • داستان میگن عزیز من. یکم دید عقبش به نسبت پراید صبا کمتره. ۱۴۱ جز طاقچه عقب هیچ مشکلی نداره که میشه با صداگیری تا حدودی رفعش کرد.
   پدر من سال ۸۷ یدونه نوک مدادی متالیک صفر خریداری کرد. تا الان اخ نگفته و تمامی خرج هاش مثل سایر پراید ها بوده. چون مال ما دوگانه بوده صندلی عقب یک تکه معروف به پراید صبا هستش و تاشو نیست و فضای صندوقش مثل بقیه پراید های Cng دیگه هستش. طراحی داشبوردش هم در اون زمان چیز خیلی نابی بوده. صدای بارون هم توی همه پراید ها میاد ولی ما نشتی اب مخصوصا داخل صندوق ندیدیم البته این عیب نشتی رو توی ۱۳۱ مدل ۹۷ دیدم اما تو ۱۴۱ اصلا. نویسنده هم انگار کلا ۱۴۱ ننشسته یا فکر کنم ۱۴۱ که تستش کردند چپی بوده. اما واقعیت اینه که در اون زمان چیز بروزی بوده. هندلینگ بهتری نسبت به صبا داره . ما قبل از ۱۴۱ یدونه صبا مدل ۸۶ داشتیم و بعد اینو خریدیم و تا سال ۸۸ همزمانن هردوتا رو داشتیم. ینی میخوام بگم دلمون نمیومد اینو سوار شیم و برای داخل شهر صبا سوار میشدیم و برای خارج شهر اینو. سواری خیلی بهتری نسبت به صبا داشت و طراحی مخصوصا داخلیش بروز تر بود . شما الانشو نبینید . رودری پارچه ای با در های چراغدار . ضبط سیدی خور . طراحی جدید داشبورد و فرمان. سپرهای همرنگ بدنه. زه های بغل بغل پهن تر که دارای نوار کروم بود البته طنز ماجرا اینه که پراید های جدید زه ندارن اما ۱۴۱ دوبرابرشون زه بغل داره . شاید به چراغ های راهنمای کریستالی شفاف ۱۴۱ دقت نکرده باشید الان هم سخت گیر میاد. چراغ های زیبای جلو و جلو پنجره با طرح کروم که پره داشت. و فرم داشتن کاپوت جلو خودرو که کسی اشاره ای نکرد. با صبا مقابسه کنید متوجه میشید که خط ها به نوار کروم جلو پنجره میرسه.رینگ الومینیومی . در صندوق جک دار و برقی. بالابر انتن. خلاصه اگه یدونه تر و تمیزشو پیدا کردید بخرید و توی خریدش شک نکنید. ما که راضی بودیم. پدرم میگفت یدونه پراید صفر برات بخرم؟ . منم گفتم برای خودت یدونه صفر بخر ۱۴۱ رو بده من 🙂

 • بنده هم کاملا مخالف این مقاله هستم
  پراید ۱۴۱ ماشینی زیبا و نرمی هست از بقیه پراید ها خیلی بهتره
  فقط اول ها طاقچه صدا میداد ولی الان چند ساله رفع شده
  باز هم میگم همه اطلاعات ذکر شده بالا غلطه آب هم در هنگام باران وارد ماشین نمیشه
  جناب نویسنده کمی دقت کنید

 • سلام آقا خسته نباشین راستش من پراید ۱۴۱ مدل ۸۴ دارم که واقعا تمیزه یعنی طوری که با ۰ تشخیص داده نمیشه حالا من این ماشین رو حدود ۱ سال هست دارم ولی خدایی با هیچ کدوم از مشکلاتی که گفتین برخورد نکردم به جز یک مورد که مال همه پراید ها است و اونم صدای سقف موقع بارونه ولی واقعا نه صندوق عقب صدا میده نه نشتی آب نه سرما نه هیچ ایراد دیگه

 • با سلام و احترام
  مدت ۱۲ ساله سه تا پراید ۱۴۱ داریم
  همون‌طور که در کامنت ها هم بقیه گفتن هیچ کدوم از این ایراداتی که گفتید رو نداره بجز سر و صدای قسمت طاقچه عقب.. که اونم با صداگیری تا حد زیادی حل میشه
  ۱۴۱ از لحاظ موتوری و داخلی و آپشن از پراید های دیگه سرتره و یک ماشین سخت جونه که ۱۲ ساله هر بلایی فکرشو کنید سرش آوردیم ولی یه بارم تو جاده ما رو نزاشته

 • من ۱۴۱ مدل ۸۴ دارم ، واقعا ماشین خوبیه ، از معایبی که گفتید فقط صدای صندوقه که با ریگلاژ و صدا گیری قابل حله و تا حالا ندیدم داخل صندوق اب نفوذ کنه .

 • سلام ۶ساله پراید ۱۴۱مدل ۸۵دارم…برادرم ۱۱۱مدل ۹۷داره…زیرپایه ۱۴۱میرزه به کل پراید ۱۱۱فقط چون تولید پراید ۱۴۱ منظورم مدل ۸۵تا ۸۸هست…چون تولیدش گرون میفتاد برا سایپا…خودشون تخریب کردن پراید۱۴۱رو…۱۴۱ عشقه….جونیمو باهاش سر کردم

 • سلام.من هم تجربه داشتن دوتا پراید ۱۴۱داشتم اولی رو۸۷ از صفری خریدم سه سال سوار شدم متاسفانه فروختم وتو این مدت چنتا ماشین عوض کردم ولی همون۱۴۱ تو دلم بود،الان یک۱۴۱مدل۸۴دارم ازش راضیم.درسته ایراد داره،کدوم پراید نداره؟اصلا پراید خوبیش به همینه که شانسیه،هیجان انگیزه.دوتا نکته از مقاله به نظرم اشتباهه یکی اینکه پراید استیشن داریم و قبل از ۱۴۱تولید میشده و دوم اینکه اب داخل صندوق نمیره مگر اینکه در جایی از کانال اب دور درب صندوق ورقه یا جوشها پاره شده باشن.البته از کنار چراغهای عقب هم امکان نفوذ اب هست،

 • سلام…
  من شاسی بلند و ۴۰۵ و سایر مدلهای پراید داشتم.
  الان ۵ ساله ۱۴۱ مدل ۸۸ دارم. واقعا عالیه.
  کم هزینه، بی خرج، پرشتاب، کم توقع، قیمت مناسب، لوازم نسبت به سایر ماشینها ارزان، داخل کابین و داشبورد عالی، صندوق عقب جادار و خلاصه کلا ماشین عالی و کم استهلاک.
  متشکرم.

  • رنگ بژ دارم از اول دست خودمه حدود ۱۰۰ هزار کیلومتر راه رفتم باهاش تا الان …کاپوت این ماشینو هنوز جهت تعویض شمع ندادم بالا اصلا نمیدونم کلاج کجا هستش…اب هم قطره ایی عقبش نفوذ نداره..هر پداید بگی حتی ۱۱۱ جدید باهام نمیتونه پا ب پا بیادش…سربالایها پژو جی ال ایکسو قورتش میده…تصادف خطو خوش هم اصلا نداره…بجان خودم تو جاده ۱۰۰ کیلومتر لیشتر نرم حدود ۴/۵ لیتر میخوره..شهر هم ۷ لیتر…هرکسی هم سوارش میشه فورا میگه میفروشیش..تا یک ماه پیش هم ۶۵ میلیون مشتری داشتش…این مدلهای ۸۸ تا ۸۹ رو محشر تولید کردنش…فرا خون دادن خوب نیستش ک خوده کارکنان شرکت بردارنش….
   داشبوردش بی نظیره…بی صدا و نرمه.
   بخدا قسم شتابشم حدود ۱۲/۵ ثانیه هستش تو شتاب همه ی پرایدهارو جرشون میده تو سرعت هم ب والا قسم ۱۷۵ تا هم رفتم جالبا سرعت میشه ۱۶۰ تا تازه موتور بی صدا میشه یعنی بالانسش محشره…چرا چرت مینویسین هرکی شنیده خوب نیس فورا حرف اینو اونو قرقرش میکنه…اینایکه ۱۴۱ ۸۹تمیز دارن بپرسین ببینین میفروشنش ؟؟ نه نمیفروشن چون محشره محشر…بخدا دنبال یکی دیگه امیز هستم ک ماشین دوم من باشه…

   بچهایکه دوس دارن بخرن شک نکنین بگیرین اما فقط ۸۸ الی ۸۹ بقیش شده مثل این ۱۳۱ ها…
   از مشهد ۱۲ شب حرکت کردم ی کله بدون ایستادن…ساعت ۹ رسیدم اول تهران….روغن فقط سوپر پیشتاز تا الان ریختم توش..۵۰۰۰ کیلومتر برم فورا عوض میکنم فیلتر روغن هوا رو همیشه باهم عوضش میکنم….قسم میخورم این ماشین در ایران همتا نداره چون دقیق موتورشو با بهترین لوازم یدکیها جمعش کردن…برین از مکانیکای حرفه ایی بپرسین تا بهتون بگن خراب شدنی هس با نیس

   خواهش میکنم اونیکه اصلا ماشین نداره و از اینو اون شنیده داره قرقرش میکنه خوب نیس ۱۴۱ یکیرو تو خیابون دیدی بگو سوارت کنه بگازه تا نرمیشو حس کنی

   هرکی ۱۴۱ داره نفروشه بره ی پراید اشغال بگیره..این ماشینو محشر مونتاژش کردن دیدن گرون در میاد براشون توایدشو متوقف کردن

   .ب مرگ خودم تا الان ۵ لیتر اب توش نریختم همیشه هم سرعتم ۱۲ تا ۱۵۰ تاس….هرچی گاز بدین این ماشین گرگ تر میشه بگازین نترسین…تنبل راه برین ماشینتون تنبل بار میادش

 • تمام ایراداتی که گفتی چرت گفتی.من از سال ۸۵ تا الان ۱۴۱دارم و هیچکدوم از این مشکلات را ندارم.

 • این بنده خدایی که از۱۴۱ایراد گرفته فکر کنم اصلا ۱۴۱را ندیده..ماشین بسیار عالی جادار.بسیار بهتر از پراید معمولی وزن بیشتر .. سرپیچها عالی..صندوق بزرگ بدون نشتی آب..داشبورد عالی بدون صدا.رینگ آلومینیوم.کولر عالی..چراغهای شیک..فقط تنها ایرادی صدای طاقچه عقبه که قابل حله..اگر کسی ۱۴۲سوار بشه دیگه پراید معمولی سوار نمیشه..سند تمام این پرایدها نهایتا دو دست گشته.چون هرکس داره نمی‌فروشه.واقعا عالیه..

 • ۱۴۱ از پراید های الان خیلی آپشن داره ! یه نمونش میشه به صندوق پران برقی و آنتن رادیو برقی اشاره کرد

 • والا ما سال ۸۵ یه ۱۴۱ صفر خریدیم ۱۳ سال برامون عالی کار کرد . اون صدای صندوق عقب هم با پیچ کردن یه میله نازک زیر طاقچه حل شد و اون میله طاقچه رو به مدل ۱۳ سال بدون هیچ نوع صدا نگه داشت . در ضمن داشبورد مدل ۸۵ تا ۸۸ خیلی قشنگ تر از این هایی که تو عکس های شما هستن هستش !

 • اصلا این طور که این گفته شد نیست من قبلا هم پراید هاچبک داشتم و هم صندوقدار ولی الان حدود ۵ سال ۱۴۱ مدل ۸۵ دارم بسیار عالی و شتابش هم خوب است و اما صدای درب صندوق در اکثر خودروهای مدل استیشن صدق میکنه ولی میشه صدا رو کمترش کرد و صدای داشپورد هم از پراید معمولی کمتره

 • من یه ۱۴۱ مدل ۸۶ دارم
  مقالتون فقط قسمت صندوق عقبش مورد تایید هست.
  ۱۴۱ بسیار بهتر از صبا و ۱۳۱ و ۱۳۲ و ۱۱۱ هستش
  همشو داشتم

 • من هم پراید ۱۴۱مدل ۸۶ دارم واقعا ماشین وفادار و جون سختیه …خیلی باهاش مسافرت رفتم منو ماشینم همسفر جاده هاییم …ماشین سبک …نرم و راحتیه تو رانندگی قابل توجه من ۳۸۷۰۰۰ تا با این ماشین سفر داشتم ..ماشین خوبیه برای قیمتهای پایین و دم دستی

 • با همین حرفاتون این ماشین که مدل قدیمیش آپشن بیشتر از پراید های ۹۸ هست تخریب کردین سایپا هم ازین حرفا استفاده کرد ماشین بدون زه لچکی عقب چیزای دیگه رو قالب کرد به مردم نکنین این کارارو من خودم ۱۴۱ دارم شتاب عالی صدای نشنیدم آبی هم نفوذ نمیکنه به داخل برای تخریب یک مدل محبوب اینکارارو نکنید

 • با سلام
  به هیچ وجه مقاله شما مورد تایید نیست.
  تنها عیب ۱۴۱ سر و صدای قسمت عقب هست (طاقچه) که اون هم قابل رفعه.
  و اما مزایای ۱۴۱ عبارتند از: صندوق عقب بزرگ و جادار، شتاب بهتر نسبت به بقیه مدلهای پراید، صندلی های عقب دو تکه که در مواقع ضروری و با تا کردن میتونید اجسام بزرگ رو با این ماشین حمل کنید(من ورق ام دی اف به طول ۲ متر گذاشتم تو ۱۴۱ و درب صندوق رو هم کاملاً بستم)، رینگ اسپورت آلومینیومی، لاستیک ۱۷۵ و …

 • با سلام من خودم یه پرایده ۱۴۱مدل ۸۴دارم طاقچه صندوق عقب روهم بایه طراحی شبیه ۲۰۶کردم من ازماشینم خیلی راضی هستم فقط نمیدونم چراموقع دست انداز وپیچ ها یه صدای میاد البته خیلی کم یه کوچولو صدای جار میده دوستان اگه میدونن عاملش چیه البته این چیزای که بالانوشتن من ندیدم آب بیادداخل کابین فقط اگه کسی هست بدونه عامل اون صدا چیه بهم بگه ممنون میشم

  • ماشین من مدل ۹۱ هست و این صدا رو داره . وقتی میخوام دنده عقب بگیرم یه صدای جار و جور مثل صدای گهواره میده و صدا هم از جلو میاد . نمیدونم از شاسی هست یا اتاق .

 • دوستانی که مشکل بستن باند و سیستم روی ۱۴۱ دارن حتما بخونن:
  میتونین با نصب تاقچه ی یک تیکه ی ام دی اف رو بجای جا بلندگوها و تاقچه ی وسط نصب کنین کل مشکلات حل میشه
  من خودم این کارو کردم واقعا خیلی چیز تمیزی از آب درومد حتما پیشنهاد میکنم این کارو بکنین

 • سلام وقتتون بخیر
  من روی تاقچه ی عقب ۱۴۱ تغیراتی دادم که واقعا هم تائثیر گذار بود کل قسمت عقب رو یک تیکه ام دی اف نصب کردم و خیلی خیلی بی صدا شد کاملا شبیه با مدل های دیگر ، حتی در حد ۱۱۱ بی صدا شد، اما ایرادی که این خودرو دارد و واقعا چهری مزحکی به او داده چراغ های عقب این خودرو هستند که خیلی خیلی چهره ی زشتی دارند و الکی بزرگ ساخته شده اند با بی توجهی به ابعاد کوچک خودرو خیلی زشت به نظر میرسد مخصوصا در طول شب ، و جالب اینجاس که تحت هیچ شرایطی چراغ را نمیتوان عوض کزد ، حتی مسخره تر از ان این است که اگر بخواهیم لامپی از چراغ عقب عوض کنیم باید کل چراغ رو از روی ماشین باز کنیم و این خیلی غیر عادی به نظر میرسد به نظر من بزرگترین اشکال و تنها اشکال ۱۴۱ فقط و فقط چراغ های عقب این خودرو هستش
  نکته ی عجیب دیگر هم نداشتن برفپاکن برای شیشه ی عقب هستش که اگه میذاشتن براش خیلی بهتر میشد

 • سلام والله من یکی از این ۱۴۱هارو دارم ۴۰۵حریفان نمیشه تو پیچد خم جاده گچساران هم وانته هم سواری صداشم حل شدن یه پمپ درب بازکن با چاپلوسی جکهارو کنترل کنی صفت کنی بیصدا میشه.پارس خریدم ولی باز دلم پیش۱۴۱ بود آخرم دوباره خریدم.دنیا۱۴۱?

 • متاسفانه بعلت نوع کمربندهای عقب، سوار کردن صندلی کودک امکان پذیر نیست

 • سلام
  من ۱۴۱دارم خیلی ماشین نرم و عالیه نسبت به باقی مدل های پراید اون صدای اضافه هم به خاطر و لاستیک اب بندی صندوق عقبشه چون در صندوق جک داره و محکم بسته میشه اون لاستیکه بعد چند سالی فرم خودشو از دست نیده و فشرده میشه و در صندوق لقی پیدا میکنه عالیه یدونه کم کارشو بخرین یه عمر ماشینه اگه درست مصرف کنید

  • سلام
   دوست عزیز برای جلوگیری از سر و صدای لقی درب صندوق می تونی حلقه ای که روی قسمت عقب صندوق هست و درب صندوق روش چفت میشه رو رگلاژ کنی (کمی به سمت پایین) دیگه از صدا میفته

 • سلام به همه شما دوستان
  من هم یه پراید ۱۴۱ دارم البته مدل ۹۰ SX هست که اون موقع صفر تحویل گرفتم ! اما ای کاش داشبوردش رو عوض نمیکردن و از همون مدلهای ۸۶ روش نصب میکردن که نرم تر بود * من روی این ۱۴۱ تغییراتی دادم از قبیل : نصب تنظیم برقی آینه ها به همراه کلید کنترل جوی استیک ( مدل ال ۹۰ ) * تعویض رودری ها و نصب مدل های پارچه ای چراغدار (مدل ۸۶ )* من هم مثل بقیه دوستان از ماشینم خیلی راضی هستم و دقیقا نظرم این هست که هم شتاب بیشتری داره و هم تعادل و هندلینگ خوبی سر پیچها نسبت به پراید معمولی و ۱۱۱ داره * متاسفانه همه ۱۴۱ ها پس از مدتی که از کارکردشون میگذره قسمت عقب به سروصدا میفته * که علتش اینه که طاقچه عقب یک تکه نیست و همین باعث عدم ثبات دو پهلوی چپ و راست عقب ماشین میشه و این خودش باعثه عدم هماهنگی و تولید صدا در عقب میشه * یه مورد جالب اینه که مثلا در قسمتی از اتوبان قم که شیب دار نیست و علت جاذبه کوههای اطراف جاده هست به علت سنگین بودن قسمت درب صندوق عقب ماشین دیر شناب میگیره و وقتی هم که به خاطر ترافیک اتوبان مجبوری معکوس ۵ به ۴ بدی دیگه ماشین ازشتاب میفته ؟!؟! البته به خاطر همین ایراد خرجهای زیادی کردم از قبیل : ششتشوی انزکتور- تعویض شمع – تعویض فیلتر بنزین- تعویض دیسک و صفحه کلاچ و حتی دنده فلایول
  اما مشکل حل نشد و من هم بیخیال شدم و همینطوری سوار میشم * البته اگه نخواهیم با ماشیهای دیگه مقایسه کنیم در حد خودش نسبت به پرایدهای دیگه عالیه !!!
  ممنون که وقت کذاشتین و نظرات من رو خوندین * موفق باشین

 • سال ۸۷ یه ۱۴۱ صفر خریدم که تو این ۱۱ سال ۱۶۰هزار کیلومتر باهاش رانندگی کردم، من خیلی به ماشین میرسم، سرویس های دوره ایش به موقع انجام میدم و هیچ خرجی به جز موارد مصرفی نداشته
  گرچه به هر شکل ذاتش پراید هست اما مزایای جزئی نسبت به بقیه مدل ها تو اون سال داشت که منو به خریدش ترغیب کرد از جمله
  صندوق جادارتر، جمع شدن صندلی های عقب و امکان اضافه کردن به فضای صندوق، طراحی متفاوت داشبورد و کیفیت بالاتر اون، زمان خودش ضبط سی دی داشت و بقیه مدل ها کاست بود، چراغ های داخل درب، رینگ اسپرت شرکتی و اینکه سایز ۱۷۵ هست که درصدی تعادل و کنترلش بهتر هست، چراغ های متفاوت و به روزتر، سپر هم رنگ بدنه، دوخت پارچه درون درب ها و…
  سباست شرکت سایپا این بود که چون هزینه تمام شده این مدل بیشتر از بقیه مدل ها بود و سود کمتری تو جیبشون میرفت، ملت رو ترغیب به خرید بقیه مدل ها کردن
  صدای اضافه از عقب ماشین داشتم اما تا این لحظه قطره ای بارون به صندوق و کابین نفوذ نکرده
  نمیخوام اغراق کنم، اما درصد کمی از بقیه مدل های پراید بهتر هست و فریب تبلیغات منفی و سیاسی کاری دلال ها رو نخورید

 • منم ۱۴۱ دارم آب داخلش نمیره همه پراید ها صدا دارن حتی صفر باشه سینه داشبورد این مدل از پراید ها نرم هست و صدای نسبتا کمتری داره و شتابش عالی هست

 • من ۱۴۱ مدل ۸۷دارم.کاملا ازش راضیم و با مطالب فوق کاملا مخالفم.تنها چیزی که میشه تایید کرد صدای صندوقه که اونم بخاطر اینه که صندوق به کابین راه داره.که اونم با عوض کردن طاقچه قابل حله.فقط و فقط تنها مشکلی که الان هست لوازم یدکیشه که کمیاب شدن مثل قاب لچکی عقبش که هرجا گشتم پیدا نکردم…در کل ماشین محکم ،جون سخت و وفاداریه

 • سلام دوساله که مدل ۸۹ تک گانه دارم. تنها ایراد همون سروصدای اضافی عقب خودروست. اما واقعا ماشین وفادار و جان سختیه به ویژه در قسمت فنی. نسبت به بقیه پرایدها که خودم هم داشتم با شتابتره. مخصوصا تو جاده

 • حرفاتون کلا غلطه فقط صدای صندوق عقبش آزاردهندست ک اونم رفع میشه تعادل فوق العاده ای داره و همه چیزش عالیه حتی کیفیت داشبورد شما نویسنده محترم بهتره از خودت چرت سرهم نکنی
  ممنون

  • سلام

   دوست عزیز تمامی مطالب داخل این مقاله ، تجربیات تعداد زیادی از کارشناسان خودرویی می باشد. به طور کلی تمامی خودروها در هر سال تولید تغییراتی می کند و ممکن است خودروی شما جز اصلاح شده ها باشد.

 • سلام
  من ۱۵ ساله از ۱۴۱ استفاده میکنم و خیلی راضیم
  قبلش ۲ سال ۱۴۱ داشتم و بعد اون ۴۰۵ خریدم ولی دوباره پشیمون شدم و بعد ۳ ماه دوباره ۱۴۱ خریدم و الان ۱۳ ساله که یک ۱۴۱ مدل ۸۵ دارم و واقعا راضیم از همه نظر
  اینو خواستم بگم هر ماشینی یه عیب و ایرادی داره
  ولی یادتون نره ماشینی خوبه که عیبش کم و نقاط قوتش زیاد باشه
  سرتون رو درد نیارم ، خواستم بگم که نسبت به قیمتش عالیه و یه ماشین خوب برای خانواده و یه ماشین خوب برای مسافرت حتی احتیاج به بار بند نداری چون صندوق جاداری داره
  و …..

 • سلام جدی کارشناسی شما؟!

  فکر نکنم حتی پشت فرمون این ماشین نشسته باشی
  یا حتی توی باران ماشین رو تست کرده باشی!!

  صدای عقب مربوط به طاقچه نیست، مربوط به پمپ درب بازکن صندوق هست فلزی که این پمپ روش سواره کمی ضعیفه، موکت پشت در رو دربیارین یه ابر یا اسفنج بذارید زیر پمپ و صداگیری کنید.
  صدا کاملا برطرف میشه.

  امکان نداره قطره ای آب وارد صندوقش بشه از لحاظ آب بندی عالیه.

  داشبوردش هم بیصداست.

  جالبه ال نود داشبوردش شبیه ۱۴۱ هست.

  من کمتر از دو ساله مدل ۸۷ گرفتم
  راضیم اصلا اذیتم نکرده

  الانم ۲۰۶ اس دی چشممو گرفته وگرنه اینو رد نمی کردم.

  • سلام، ببخشید مدل ۸۷ این مدل پراید فرمونش هیدرولیکه؟؟؟

  • مال من ۸۷ فرمونش هیدرولیکه

 • سلام من ی پراید۱۴۱ دارم ک زیاد داغ می کند مخصوصا وقتی کولر میگیرم .میشه راهنمایی کنید لطفا

  • ببر باتری سازی سر سیمای اتصالش سیاه شده با فشنگی اب جلو منم همین مشکلو داشتم رفع شد

 • معایب صدای صندوق عقب
  محاسن صندوق عقب جا دار وصندلی عقب را که جمع کنی یه وانت خوب میشه

 • داداش رو هوا حرف می زنی ، من ۱۴۱ دارم هیچ کدوم این مشکلات نداره داشبرد اش هم خیلی با کیفیت تر از پراید های دیگه اس مال مدل ۸۶ اس فقط صدا عقبش که می گی اذیت می کرد که صدا گیری کردم عالی شده خدا وکیلی خیلی بهتر از پراید صبا و ۱۳۱ اس

 • سلام من ۱۴۱ مدل ۸۴ دارم خیلی عالیه نه صندوقش صدا داره نه آب توش می ره خیلی هم از پراید معمولی ترم تر و سریع تره خیلی عالیه
  تحت تاثیر تبلیغات منفی سایپا نباشیم سایپا فقط به خاطر هزینه های تولید ۱۴۱ علیه اش تبلیغات منفی کرد چون پراید معمولی براش ارزون تر درمیومد.

 • ۱۴۱شتاب بیشتری دارد به دلیل تغییرات موتوری و ب همین عنوان این مدل را دولوکس مینامتد.من ازش خیلی راضیم نه اب داخلش میره نه سر پیچ ها ماشین گیجه ولی پرایدصبا داشتم هم داشبوردش خشک بود سروصدا داشت هم ماشین سرپیچ ها گیج بود….۱۴۱داشبوردش جنس نرمه و صدا و ضربه خرابش نمیکنه و کشیدگی پشت صندوق ایمنی بیشتری توی جاده بهمراه دارد.باتشکر

  • من ۱۴۱قدیمی مدل ۸۲دارم بارون اصلا داخل صندوق نمیره حتی بارندگی های شدید رانندگی از بقه مدل پرایدها بهتره نرم تره ،فقط عقب که صدا میده بایه تخته تاشو صداش رفع میشه

  • تغییرات موتورش چیه؟

 • من پراید ۱۴۱ دارم،مدل ۸۵ هست،فقط و فقط صدای آزار دهنده توی کابین اذیتم میکرد که دادم صدا گیریش کردن اگه هم بخواین میتونین خودتون با یه سرچ توی گوگل این کار رو بکنید و اما آب بندی چیزی بوده که تا حالا ندیدم و از نظر من ماشین تو شهری خوبی هست ولی بالاخره پراید زیاد برای بیرون شهر مناسب نیست ممنون از مقاله کاملتون

  • سلام من هم پراید ۱۴۱دارم اصلا هنگام بارندگی اب داخل صندوق نمیره

  • سلام چطور سر صدا صندوق عقب رفع کردین