رنو سیمبل خودرویی با ویژگی های مثبت در داخل کابین

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
  • 211
  • 0
  • مدت مطالعه :10 دقیقه

رنو سیمبل خودرویی است که ظاهراً طراحی خاص و چندان به روزی ندارد و به همین دلیل، همه فکر می کنند که با تندر نود دیگری روبرو هستند. این مقاله توربومگ را بخوانید تا بدانید که رنو سیمبل ، چند گام جلوتر از تندر ۹۰ ایستاده است.

 

رنو سیمبل ، نسل جدیدتری از «تندر ۹۰» است. این خودرو در سال ۲۰۱۷ فیس لیفت (تغییرات ظاهری خودرو به منظور بهینه شدن مشخصات ظاهری آن) شد تا به روزتر شود، اما با دیدن آن همچنان چهره تندر ۹۰ برای شما تداعی می شود. در حال حاضر، رنو سیمبل با هر دو مدل خود در ایران وجود دارد، اما چون نسخه فیس لیفت شده، کمیاب تر است، ما راجع به مدل قبلی آن یعنی چهره اولیه اش صحبت می کنیم؛ در ضمن این خودرو در دو تیپ LE و PE به بازار عرضه می شود و از آنجایی که این دو تیپ فقط در برخی امکانات ایمنی با هم تفاوت دارند، پس راجع به رنو سیمبل صحبت می کنیم. (در قسمت امکانت رفاهی به تفاوت های این دو تیپ اشاره شده است)

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی ال ۹۰ کلیک کنید!

مشخصات ظاهری رنو سیمبل

 

مشخصات ظاهری رنو سیمبل

خارجی:

در اولین نگاه به رنو سیمبل، متوجه نبود زه ها و سپرهای مشکی پلاستیکی می شویم. طراحان رنو سیمبل با حذف این قسمت ها که بسیار به چشم می آمد، سعی کردند ظاهری به روزتر به این خودرو بدهند. تندر ۹۰ مه شکن و توری سپر داشت، اما طراحی ساده آن باعث می شد که به آن توجهی نشود. توری سپر رنو سیمبل ، ابعادی بزرگ تر دارد و دو چراغ مه شکن را با قاب کرومی رنگی در کناره های خود جای داده است. جلو پنجره هم انحنای بیشتری دارد و با جای دادن آرم رنو و دو خط کرومی مستقیم در اطراف خود جلب توجه می کند.

 

نمای خارجی رنو سیمبل

 

چراغ ها کشیده تر و زاویه دار شده اند. حذف سپر پلاستیکی و به کار بردن سپر فلزی هم رنگ بدنه در این قسمت، به طراحان کمک کرده است که خط و خطوطی حجیم در اطراف چراغ ها ایجاد کنند. همان طور که در تصویر هم مشخص است، خطی منحنی و حجم دار از کنار پلاک خودرو تا نزدیک چراغ های جانبی کشیده شده است. این طراحی های ظریف باعث می شود خودرو از سادگی بی حد خود فاصله بگیرد و به روزتر جلوه کند. به طور کلی، قسمت جلویی رنو سیمبل، عضلانی تر از تندر ۹۰ است که یکی از دلایل علاقه بیشتر جوانان به این خودرو نسبت به تندر ۹۰ است. تندر ۹۰ بیشتر به عنوان سدانی خانوادگی در میان خریداران جا باز کرده است.

در نمای جانبی رنو سیمبل می بینیم که دستگیره ها هم رنگ بدنه هستند و این جزو نقاط قوت طراحی آن است. زه ظریفی که پایین درب ها قرار گرفته و قاب مشکی دور پنجره های جانبی را هم می توان جزو تزییناتی دانست که چنگی به دل خریداران نمی زند.

 

رنو سیمبل

 

تغییرات صورت گرفته در قسمت پشتی زیاد به چشم می آیند. چراغ ها کشیده تر شده و شمایل جدیدتری یافته اند. انتهای کاپوت چون درب صندوق زانتیا به سمت بالا سوق دارد که جزو ویژگی های مثبت این قسمت به شمار می رود. با وجود خطوط بین چراغ ها و روی سپر عقب می توان گفت که این قسمت خودرو با ظرافت های بیشتری طراحی شده است.

با وجود ذکر تمام مشخصات ظاهری رنو سیمبل، باید در انتها بگوییم که این خودرو از آنجایی که بر پایه تندر ۹۰ طراحی شده، همچنان شبیه به تندر ۹۰ است. در واقع بهتر است بگوییم خط و تزییناتی به طراحی این خودرو بیشتر اضافه شده و برخی قسمت های جزئی مثل سپرها تغییر کرده است. طراحی رنو سیمبل را نمی توان چیزی فراتر از تندر ۹۰ دانست و فقط دچار تغییرات جزئی شده است.

 

داخلی:

یکی از دلایلی که تندر ۹۰ به عنوان خودرویی خانوادگی معرفی شد، فضای مناسب آن در داخل کابین و صندوق است. رنو سیمبل هم این ویژگی را از برادر بزرگ تر خود به ارث برده است. شاید مهم ترین نکته مثبت قسمت داخلی رنو سیمبل، همین جادار بودن آن است. رنو سیمبل خودرویی مربعی شکل است که به دلیل داشتن پلتفرم ساده و کم انحنا نسبت به هم ردیفان خود، فضایی بیشتر و مناسب تر در اختیار شما قرار می دهد. صندوق عقب رنو سیمبل با گنجایش ۵۱۰ لیتر، فضای بار مناسبی دارد.

در مورد راحتی صندلی های رنو سیمبل دو دیدگاه وجود دارد؛ عده ای معتقدند حالت ایستای پشتی صندلی ها و کم عرض بودن جای نشیمن باعث می شود که سرنشین به خوبی در صندلی جا نگیرد و در تمام طول سفر احساس ناراحتی کنند. در مقابل، افرادی هستند که به صندلی خودروهایی چون سمند و پژو انتقاد دارند. آن ها می گویند صندلی این خودروها باعث می شود که سوار یا پیاده شدن از خودرو بسیار سخت باشد، سرنشینان هنگام نشستن، دید کافی به بیرون نداشته باشند و به دلیل قوس و انحنای بیش از حد صندلی ها پاها و کمرشان درد بگیرد. به گفته این افراد، کم بودن عرض قسمت نشیمن صندلی های رنو سیمبل که شبیه به تندر ۹۰ طراحی شده است، به حالت ارگونومیکی صندلی ها کمک می کند و به پاها و کمر فشر وارد نمی شود.

 

نمای داخلی رنو سیمبل

 

بعد از تجربه سواری با این خودروها من هم به این نتیجه رسیدم که صندلی های رنو سیمبل، کمتر خسته کننده بود. به طور کلی، با تجربه ای که در این مورد به دست آوردم باید بگویم زمانی که در داخل رنو سیمبل نشسته بودم، خیلی راحت تر جا به جا می شدم و تسلط بیشتری به اطراف خود داشتم؛ در صندلی خودرو فرو نرفته بودم و کمر و گردن و پاهای من در حالت استانداردی قرار داشتند. لازم به ذکر است که این حالت صندلی ها در تندر ۹۰ هم وجود دارد و در رنو سیمبل، بهینه تر شده است.

 

داشبورد رنو سیمبل

 

داخل کابین رنو سیمبل، دو رنگ طراحی شده است. افرادی که فرزند کم سن و سال دارند، معمولاً از روشن بودن رنگ داشبورد گلایه دارند. قاب های براقی که در اطراف پنل داشبورد، دریچه های ورودی هوا، سیستم صوتی و غربیلک فرمان رنو سیمبل وجود دارد، از جمله تزییناتی است که این خودرو را از یکنواختی خارج کرده است. دسترسی به ادوات و کنترلرهای به کار رفته در داشبورد رنو سیمبل، به دلیل نوع طراحی آن راحت است. نکته مهم دیگر در مورد قسمت داخلی رنو سیمبل، کیفیت مواد اولیه و مونتاژ قسمت های مختلف است که در سطح خوبی قرار دارد.

در مجموع و با تمام نکاتی که از داخل و خارج کابین این خودرو گفتیم، مشخص است که سازنده آن برای طراحی و تولید قسمت داخلی، زمان بیشتری صرف کرده است. رنو سیمبل به ظاهر، شباهت زیادی به تندر ۹۰ دارد، اما واقعاً باید اعتراف کرد که داخل آن، چند گام از تندر ۹۰ جلوتر است. امکانات رفاهی، تجهیزات و فضای نشیمن این خودرو، تغییرات بیشتر و بهتری نسبت به فیس لیفت ظاهری آن داشته است.

 

برای خرید لوازم یدکی رنو کلیک کنید!

مشخصات فنی رنو سیمبل

 

مشخصات فنی رنو سیمبل

موفقیت یک خودرو در بازار، علاوه بر داشتن ظاهر مناسب، به مشخصات فنی قابل قبول آن هم بستگی دارد. گیربکس این خودرو به روزتر از مدل قبلی خود، سیستم پیشرانه آن، بهینه تر و تجهیزات آن بیشتر است. این ویژگی ها باعث سواری نرم و روان رنو سیمبل می شود. مشخصات فنی این خودرو به شرح زیر است:

موتور:  ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه

حجم موتور: ۱۵۹۸ سی سی

حداکثر قدرت: ۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: ۱۴۵ نیوتن متر در ۳۷۵۰ دور در دقیقه

شتاب ۰ تا ۱۰۰: ۱۰٫۱ ثانیه

سیستم جعبه دنده: ۴ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک

حداکثر سرعت: ۱۷۵ کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت ترکیبی: ۵٫۸ لیتر در هر صد کیلومتر

حجم باک: ۵۰ لیتر

 

امکانات رفاهی رنو سیمبل

 

امکانات رفاهی رنو سیمبل

امکانات رفاهی رنو سیمبل در سطح خوبی قرار دارد و به شرح زیر است:

فرمان تلسکوپی هیدرولیک با قابلیت تا شوندگی

غربیلک فرمان

سیستم تهویه مطبوع خودکار

کامپیوتر سفری

مانیتور ۷ اینچی

دماسنج هوای بیرون و صفحه نمایش اطلاعات دمای آن

کروز کنترل و محدود کننده سرعت

سیستم مدیریت پیمایش

ریموت کنترل

سنسور و دوربین دنده عقب (تیپ LE فقط سنسور دارد)

سنسور هشدار فشار باد لاستیک ها (فقط برای تیپ LE)

صندلی راننده با قابلیت تنظیم کننده عمودی

شیشه بالابرهای برقی جلو و عقب (شیشه راننده اتومات است. one touch)

آیینه های جانبی برقی راهنما دار

گرم کن شیشه عقب دارای تایمر

چراغ های مه شکن جلو و عقب

چراغ های مخصوص روشنایی در روز

سیستم صوتی با ورودی USB و بلوتوث

 

برای خرید آنلاین هولدر موبایل رنو سیمبل کلیک کنید!

 

تجهیزات ایمنی رنو سیمبل

 

تجهیزات ایمنی رنو سیمبل

در مورد امنیت رنو سیمبل می توان به بدنه محکم آن اشاره کرد. در برخی از منابع ذکر شده که این خودرو توانسته است ۴ ستاره ایمنی از مؤسسه «Euro Ncap» دریافت کند، اما در هیچ یک از قسمت های سایت واردکننده این خودرو یعنی «نگین خودرو» به این مورد اشاره نشده است؛ بنابراین ما هم این موضوع را تأیید رسمی نمی کنیم. تجهیزات ایمنی رنو سیمبل به شرح زیر است:

سیستم های ترمز ضد قفل ABS و EBA

کیسه هوای ایمنی برای راننده و سرنشین

پشت سری ایمنی

قفل مرکزی

 

تجهیزات ایمنی رنو سیمبل

 

 

از تجربه های خود درباره رانندگی با رنو سیمبل برای ما بنویسید. اگر نکته ای مثبت یا منفی وجود دارد که به بهبود مقاله توربومگ کمک می کند، لطفاً راجع به آن بنویسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ