ساندرو چگونه توانست تأخیرش در ورود به ایران را جبران کند؟

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • 617
  • 0
  • مدت مطالعه :11 دقیقه

ساندرو زمانی در ایران عرضه شد که از توقف تولید آن در دنیا چند سالی می گذشت. این خودرو دارای طراحی ساده ای است و از نظر امکانات جانبی در سطح پایینی قرار دارد. با اینکه این ویژگی ها در ایران جزو اولویت ها به شمار می روند و رنو ساندرو فاقد آن هاست، باز هم با استقبال خوبی روبه رو شده است. نقد و بررسی ساندرو را در این مقاله توربومگ بخوانید تا دریابید که چرا این خودرو به فروش خوبی دست یافت.

 

نسل اول رنو ساندرو در ایران، هم زمان با نسل دوم آن در جهان به بازار آمد. ابتدا قرار بود از این خودرو در همه کشورهای خواستار آن، هم زمان رونمایی شود، اما چنین نشد. این خودرو با چند سال تأخیر، سال 1394 روی خط تولید شرکت خودروسازی «پارس خودرو» قرار گرفت. جالب است بدانید زمانی که تولید ساندرو در ایران شروع شد، از توقف خط تولید آن در سایر کشورها حدود سه سال می گذشت!

 

رنو ساندرو نسل اول

 

عده زیادی از همان ابتدا منتقد تولید این خودرو بودند و عبارت تاریخ مصرف گذشته را در مورد آن به کار می بردند. آن ها می گفتند حال که تولید ساندرو با تأخیری چند ساله مواجه شده است، بهتر است یکباره نسل دوم آن را به کشور وارد کنیم. در مقابل، افرادی بودند که به تفاوت قیمتی میان نسل اول و دوم رنو ساندرو اشاره داشتند. عده دوم می گفتند با توجه به تفاوت های ناچیز ظاهری و قیمت مناسب تر رنو ساندروی نسل اول نسبت به نسل بعدی اش، عرضه نسل اول به صرفه تر است.

در نهایت، نسل اول این خودرو، روانه خیابان ها و جاده های ایران شد و به فروش نسبتاً خوبی هم دست یافت. عکس زیر مربوط به نسل اول و دوم این خودرو است. در این مقاله، دلیل فروش خوب این خودرو را بررسی می کنیم. رنو ساندرو دارای دو تیپ دنده دستی و اتوماتیک است که تیپ مورد نظر ما مدل اتوماتیک است.

 

نکته: اگر در منابع خارجی نام «داچیا» را در کنار ساندرو دیدید، تعجب نکنید. این کراس اور که بر پایه پلتفرم «تندر ۹۰» طراحی شده است، در بازارهای جهانی با نام داچیا شناخته می شود.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی رنو کلیک کنید!

نسل اول و دوم ساندرو

 

مشخصات ظاهری ساندرو

خارجی:

رنو ساندرو خودرویی هاچ بک است. اگر بخواهیم این خودرو را در کلاس بندی اروپایی دسته بندی کنیم، کلاس آن، ساب کامپکت است و در دسته کلاس B قرار می گیرد. در برخی منابع و مقاله ها، ساندرو را کراس اوور می دانند. با توجه به ابعاد این خودرو بهتر است که آن را یک هاچ بک بدانیم. این هاچ بک فرانسوی – ایرانی بر پایه پلتفرم «تندر ۹۰» طراحی شده است و به همین دلیل، شباهت های محسوسی بین آن دو در نگاه اول به چشم می خورد. البته کاملاً مشخص است که رنو ساندرو، ابعادی کوچک تر از تندر 90 دارد.

معمولاً جوانان به خودروهای هاچ بک بیشتر از سدان ها توجه می کنند؛ رنو ساندرو هم از این قاعده مستثنی نیست. طراحی ساده و کلاسیک این هاچ بک باعث شد که خانواده های کم جمعیت و بسیاری از جوانان، آن را خریداری کنند. بیشترین خلاقیت طراحان ساندرو، صرف طراحی قسمت جلویی آن شده است. از نمای جانبی یا سه رخ که به خودرو نگاه کنیم، بیشتر متوجه برآمدگی های آن می شویم. چراغ ها، گلگیرها و سپر جلویی، قوس و برآمدگی مناسبی دارند و در مجموع، هماهنگی خوبی را به وجود آورده اند. جلو پنجره ای و مه شکن ها نیز طراحی ساده ای دارند.

 

مشخصات ظاهری رنو ساندرو

 

در نمای جانبی، زه های عریض و برجسته را می بینیم که هیچ گونه ظرافتی در طراحی شان به کار نرفته است. پنجره های کناری، به ویژه پنجره عقب، طوری طراحی شده است که دید سرنشینان مناسب باشد. دستگیره های کرومی، برجستگی گلگیرها و نمای زاویه داری از چراغ های عقب، دیگر ویژگی های نمای جانبی رنو ساندرو است. گاهی اوقات در مقاله ها، آن قدر نکات جذاب و ویژگی های برجسته راجع به یک خودرو می خوانیم که بدون دیدن عکس آن خودرو هم می توان ظاهر آن را تصور کرد. در چنین متن هایی بعد از خواندن مشخصات ظاهری خودرو، علاقه مند به دیدن آن می شویم. احتمالاً در مورد رنو ساندرو چنین حسی به شما دست نداده است!

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی ساندرو کلیک کنید!

نمای خارجی ساندرو

 

رنو ساندرو در قسمت انتهایی هم برای شما هیچ چیز هیجان انگیزی ندارد. درب پنجم یا همان درب صندوق، حالت قوسی شکل دارد که نمای جانبی خودرو را کشیده تر نشان می دهد. دو رنگ بودن چراغ های عقب از نمای پشتی آن مشخص می شود.

زه ها و آینه های جانبی در مدل دستی، هم رنگ بدنه نیست و به رنگ مشکی است.

نکته آخر و مهمی که باید در مورد ظاهر این خودرو به آن اشاره کرد، هماهنگی کلی قسمت های مختلف بدنه است. شاید خودروهایی را دیده باشید که طراحی جالب و به روزی دارند، اما اصلاً از هماهنگی و به اصطلاح، چفت و بست خوبی برخوردار نیستند. بخش زیادی از این هماهنگی ظاهری رنو ساندرو، مدیون مونتاژ باکیفیت آن است.

 

ساندرو

 

داخلی:

نمای داخل کابین رنو ساندرو، مثل نمای خارجی آن، طراحی هیجان انگیزی ندارد. دو رنگ بودن داشبورد و همچنین نوارهای نقره ای رنگی که دریچه های تهویه هوا و دستگیره درب ها را در میان گرفته است، از جمله قسمت های چشمگیر داخل کابین به شمار می روند.

طراحی رنو ساندرو شبیه به تندر 90 است، اما نمی توان توقع داشت که فضای داخلی آن هم شبیه به تندر 90 باشد. ساندرو ابعادی کوچک تر از تندر 90 دارد؛ همچنین خودرویی هاچ بک است و در نتیجه، فضایی کمتر در اختیار سرنشینان خود به ویژه در قسمت عقب قرار می دهد.

 

نمای داخلی رنو ساندرو

 

داشبورد از جنس پلاستیک است، اما می توان مواد اولیه آن را جزو مواد مرغوب دسته بندی کرد. یکی از نکاتی که برای تشخیص این امر باید به آن توجه کرد، رنگ قسمت های پلاستیکی داخل کابین است. وقتی خودروساز از رنگ های تیره به ویژه مشکی برای تولید قطعات پلاستیکی استفاده می کند، باید به کیفیت و مرغوب بودن مواد تشکیل دهنده این قسمت ها شک کرد. در خودروهایی که داخل کابین آن ها رنگ روشن تری دارد، معمولاً از مواد بازیافتی استفاده نشده است.

 

داشبورد ساندرو

مشخصات فنی ساندرو

پیشرانه به کار رفته در رنو ساندرو همان پیشرانه ای است که چند سال قبل، خریداران تندر 90 را راضی کرده بود. توجه داشته باشید که تندر 90 سدانی خانوادگی است و وزن بالاتری نسبت به این خودرو دارد. در مقابل، رنو ساندرو خاصیت آیرودینامیکی (مقاومت در برابر باد) بالاتری نسبت به تندر 90 دارد. مجموع این ویژگی ها رانندگی لذت بخشی را برای رانندگان این خودرو فراهم می کند.

رنو ساندرو هر قدر در قسمت ظاهری سکوت کرده بود، در قسمت پیشرانه، حرف های تند و تیزی برای شما دارد. این هاچ بک دو رگه با کمک پیشرانه مناسب خود از هندلینگ و شتاب خوبی برخوردار است.

 

مشخصات فنی ساندرو

 

از جمله نکات منفی درباره مشخصات فنی رنو ساندرو باید به گیربکس اتوماتیک آن اشاره کرد. نمونه های دستی ساندرو، هندلینگ و شتاب بهتری نسبت به نمونه های اتوماتیک دارند. عملکرد ذاتی گیربکس های اتوماتیک به گونه ای است که در حین رانندگی، سکته بیشتری وارد می کنند و علاوه بر این، وزن خودرو را افزایش می دهند. این موارد باعث می شود که تیپ دستی این خودرو، شتاب بالاتری داشته باشد.

نکته منفی بعدی، فرمان نیمه هیدرولیک این خودرو است. به گفته تعدادی از کسانی که با آن رانندگی کرده اند، فرمانش سفت است. شایسته نیست که خودرویی با میزان قیمت رنو ساندرو، فرمان تمام هیدرولیک نداشته باشد.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی ال ۹۰ کلیک کنید!

داچیا ساندرو

 

مشخصات فنی رنو ساندرو به شرح زیر است:

 

نوع موتور: 4 سیلندر 16 سوپاپه

حجم موتور: 1600 سی سی

حداکثر قدرت: 105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: 140 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه

سیستم گیربکس: 4 دنده خودکار

شتاب 0 تا 100: 11.5 ثانیه

حداکثر سرعت: 170 کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت ترکیبی: 8.3 لیتر در هر صد کیلومتر

حجم باک: 50 لیتر

استاندارد آلایندگی: یورو 4

 

امکانات جانبی ساندرو

 

امکانات جانبی ساندرو

واقعیت این است که امکانات جانبی رنو ساندرو نمی تواند خریدار را راضی کند. به طور کلی، این خودرو به افرادی پیشنهاد می شود که ایمنی و کیفیت برایشان در اولویت است. امکانات جانبی رنو ساندرو به شرح زیر است:

سیستم تهویه مطبوع با کنترل دستی

سیستم صوتی دارای رادیو با قابلیت پخش سی دی و دی وی دی و USB دارای 4 بلندگو

کنترل سیستم صوتی زیر فرمان

چراغ مه شکن جلو

 

تجهیزات ایمنی ساندرو

 

تجهیزات ایمنی ساندرو

هر خودرویی که بدنه مستحکم داشته باشد، اولین قدم و شاید بتوان گفت بزرگ ترین قدم را در راه امنیت برداشته است. رنو ساندرو بدنه محکمی دارد. این نکته را می توان از تست تصادف این خودرو فهمید که فیلم آن هم موجود است. سایر تجهیزاتی که باعث شده است رنو ساندرو موفق به دریافت 4 ستاره از مؤسسه ایمنی و تست تصادف «EURO NCAP» شود، به شرح زیر است:

ترمزهای جلو دیسکی و عقب کاسه ای

سیستم ترمز ضد قفل ABS و توزیع الکترونیکی ترمز

کیسه هوای راننده و سرنشین جلو

 

مؤسسه EURO NCAP یکی از معتبرترین مؤسسات دنیاست که ایمنی خودروها را با انجام آزمایش های مختلف می سنجد. این مؤسسه در چندین کشور دنیا از جمله چین و ژاپن شعبه دارد.

 

برای توربومگ بنویسید که اگر بخواهید خودرویی در رده قیمتی رنو ساندرو بخرید، آیا این خودرو انتخاب شما هست یا نه؟ اگر بله، دلیل شما برای انتخاب این خودرو چیست؟ کیفیت و مونتاژ خوب یا قیمت مناسب آن؟ و اگر خیر، بگویید که چه خودرویی را جایگزین رنو ساندرو می کنید؟ توربومگ از ارتباط با شما و نظرها و تجربه های شما در جهت بهبود مقالات خویش بهره می برد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *