پژو ۲۰۰۸ خودرویی با کیفیت و قیمت بالا!

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • 375
  • 0
  • مدت مطالعه :10 دقیقه

پژو ۲۰۰۸ خودرویی باکیفیت است، اما در مقایسه با خودروهای آپشنال چینی، قیمتی بالاتر و امکاناتی کمتر دارد و به همین دلیل، فروش آن پایین تر است. در این مقاله توربومگ ، پژو ۲۰۰۸ را از همه جوانب بررسی می کنیم. بعد از خواندن مقاله به ما بگویید که انتخاب شما بین این خودرو و خودروهای هم رده آن کدام است؟

 

پژو ۲۰۰۸ نسخه کراس اور پژو ۲۰۸ است. کراس اور نوعی کلاس بدنه خودرویی است که ویژگی های آن ترکیبی از ویژگی های کلاس سدان و شاسی بلند است. ۲۰۰۸ به لحاظ حجم موتور و سیستم گیربکس در هشت نسخه متفاوت تولید شده است. تعدادی از نسخه ها، پیشرانه بنزینی و تعدادی دیگر، پیشرانه دیزلی دارند.

در این مقاله توربومگ ، مدلی از ۲۰۰۸ بررسی می شود که به پیشرانه ۱۶۰۰ لیتری و گیربکس ۶ سرعته خودکار مجهز است و طراحی آن مربوط به سال ۲۰۱۳ است. این خودرو یک بار هم در سال ۲۰۱۷ فیس لیفت شده است.

عکس های اول مربوط به پژو ۲۰۸ و عکس بعدی مربوط به فیس لیفت آن، پژو ۲۰۰۸ است.

 

پژو 208

2008

 

لازم به ذکر است که مدل های دارای پیشرانه دیزلی تاکنون وارد ایران نشده اند، چرا که در کشور ما سوخت رایج خودروهای سواری، بنزین است و تا زمانی که جایگاه های سوختی، سوخت دیگری جز بنزین نداشته نباشند، تولید یا وارد کردن خودروهای دیزلی کاری بیهوده است.

فیس لیفت: اعمال تغییرات روی یک خودرو به منظور بهینه شدن طراحی ظاهری آن.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی پژو کلیک کنید!

پژو 2008

 

مشخصات ظاهری پژو ۲۰۰۸

خارجی:

همان طور که گفتیم در این مقاله فقط در مورد پژو ۲۰۰۸ با پیشرانه بنزینی صحبت می کنیم؛ اما اگر به لیست تولیدات ۲۰۰۸ شرکت پژو نگاهی بیندازید، مدلی از این خودرو وجود دارد که به پیشرانه ۱۲۰۰ سی سی مجهز است. آیا برای شما تعجب آور نیست که خودرویی در کلاس بدنه کراس اور با این حجم موتور تولید شود؟ آیا یک موتور ۱٫۲ لیتری می تواند این حجم از اتاق را به راحتی جا به جا کند؟

جواب سؤال شما در طراحی بدنه پژو ۲۰۰۸ نهفته است. این خودرو از بدنه ای نسبتاً سبک ساخته شده است؛ به بیان دیگر، طراحان و تولیدکنندگان پژو ۲۰۰۸، تمام تلاش خود را کرده اند که کراس اور بودن خودرو، سبب افزایش وزن آن نشود. وزن ۲۰۰۸، ۱۲۴۵ کیلوگرم است. برای اینکه بهتر متوجه نوع طراحی این خودرو شوید، لازم است بدانید که وزن بسیاری از خودروهای سدان داخل کشور تقریباً همین مقدار است. برای مثال، وزن سمند سورن برابر با ۱۲۲۰ و وزن پژو پارس برابر با ۱۱۶۵ کیلوگرم است.

 

مشخصات ظاهری پژو 2008

 

اکثر افراد در مورد وزن این خودرو، تصور اشتباهی دارند و باید به آن ها حق داد. طراحی اصطلاحاً عضلانی بخش های مختلف پژو ۲۰۰۸ باعث می شود که حجم و ابعاد آن خیلی بیشتر احساس شود. در قسمت جلویی خودرو، برآمدگی کاپوت در بالای جلو پنجره، سپر چند بعدی و مجهز شده به تزیینات کرومی و سینی زیر سپر، خودرو را حجیم تر نشان می دهد. از جمله نقاطی که در نمای جلو چشم نوازی می کند، چراغ های جلو، آرم پژو روی کاپوت، تزیینات نقره ای رنگ مه شکن ها، جلو پنجره و باربند است.

مشاهده طولی باربندها در نمای جانبی، علاوه بر کشیده تر نشان دادن خودرو، حس اسپرت بودن را به ما منتقل می کند. اگر از این زاویه به پژو ۲۰۰۸ نگاه کنید، علاوه بر رینگ های ۱۶ اینچی آلومینیومی که طراحی چند بعدی دارند، برآمدگی ها و تو رفتگی های قسمت پشتی را هم به خوبی مشاهده می کنید. رینگ های پژو ۲۰۰۸ طراحی زیبایی دارند. زه نقره ای رنگ پایین درب ها و زه بالای درب عقب هم در القای این حس بی تأثیر نیستند.

 

برای خرید آنلاین لنت ترمز پژو کلیک کنید!

نمای جانبی 2008

 

اگر از پهلو به پژو ۲۰۰۸ نگاه کنید، کاملاً متوجه نوع خاص طراحی چراغ های عقب می شوید. به طور کلی، چراغ های ۲۰۰۸ در قسمت جلو و عقب، طراحی غیر معمولی دارد. در نمای پشتی هم بار دیگر آرم شرکت پژو را خواهید دید. خطوط ظریفی که در اطراف خودرو از جمله قسمت انتهایی آن نقش بسته است، نقش زیادی در بزرگ تر نشان دادن ابعاد و حجم آن دارد.

 

داشبورد 2008

 

داخلی:

شاید بتوان گفت بزرگ ترین نقص داخل کابین پژو ۲۰۰۸، کمبود فضا برای سرنشینان عقب است. علاوه بر این مشکل که در سفرهای طولانی آزار دهنده خواهد بود، باید نمره بالایی به طراحی سایر قسمت ها بدهیم. پژو ۲۰۰۸ از جمله خودروهایی است که سبک طراحی داخلی و خارجی آن با هم هماهنگی دارد. همان طور که گفتیم ظاهر پژو ۲۰۰۸، عضلانی، اسپرت و تهاجمی است. در داخل این خودرو نیز داشبورد، فرمان، روی دری ها و صندلی ها طراحی اسپرتی دارند.

 

نمای داخلی پژو 2008

 

نورپردازی چراغ های آمپر پشت فرمان با ال ای دی های رنگی، داشبورد و فرمان طراحی شده از چند رنگ و چند جنس، کلیدهای متعدد روی پنل داشبورد، تزیینات چشمگیر دریچه های ورودی هوا، طراحی حجیم رو دری ها و دو رنگ بودنشان و رودوزی صندلی ها، مجموعه ویژگی هایی است که طراحی داخلی پژو ۲۰۰۸ را اسپرت کرده است.

به طور کلی، طراحی اسپرت، کم بودن فضای داخلی برای سرنشینان و تنوع رنگ باعث شده است که این محصول مورد علاقه قشر جوان باشد. راستی! صندلی های عقب پژو ۲۰۰۸ تاشو هستند و حجم صندوق عقب هنگام خم شدن صندلی ها، از ۴۰۰ لیتر به ۹۰۰ لیتر افزایش می یابد.

 

مشخصات فنی پژو 2008

 

مشخصات فنی پژو ۲۰۰۸

خودروی مورد بحث این مقاله، مجهز به پیشرانه ۱۶۰۰ لیتری توربوشارژ است. همه نسخه های بنزینی پژو ۲۰۰۸ از موتوری به نام «PureTech» استفاده می کنند. این سیستم جزو سیستم موتورهایی است که کم مصرف و به اصطلاح، اقتصادی هستند و بازدهی مناسبی نیز دارند. لازم است بدانید که مدل ۱۲۰۰ سی سی این پیشرانه در سال ۲۰۱۶ موفق به کسب جایزه بهترین پیشرانه سال در میان نمونه های ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ سی سی شد. مشخصات فنی پژو ۲۰۰۸ به شرح زیر است:

نوع موتور: ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه

حجم موتور: ۱۵۹۸ سی سی

حداکثر قدرت: ۱۶۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: ۲۴۰ نیوتن متر در ۱۴۰۰ دور در دقیقه

جعبه دنده: ۶ سرعته خودکار

شتاب ۰ تا ۱۰۰: ۸٫۳ ثانیه

حداکثر سرعت: ۱۹۶ کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت ترکیبی: ۶٫۷ لیتر در هر صد کیلومتر

حجم باک: ۵۰ لیتر

استاندارد آلایندگی: یورو ۴

 

برای خرید دیسک و صفحه پژو کلیک کنید!

 

امکانات جانبی پژو 2008

 

امکانات جانبی پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ مورد بحث از نظر امکانات جانبی، امتیاز چندان خوبی نمی گیرد؛ چرا که بخش زیادی از امکاناتی که انتظار می رود به صورت فابریک روی این خودرو وجود داشته باشد، فقط در صورت سفارش و پرداخت هزینه بیشتر روی آن اعمال می شود. امکانات جانبی پژو ۲۰۰۸ به شرح زیر است:

کامپیوتر سفری

فرمان برقی

سنسور پارک در عقب

آینه های جانبی برقی

صندلی الکترونیکی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع

سیستم صوتی دارای ۴ بلندگو در نقاط مختلف و ۲ عدد توییتر (افزایش دهنده صدا) و USB و بلوتوث

سنسور نور

سنسور باران

چراغ مخصوص روشنایی در روز

سیستم کنترل باد لاستیک ها (TPMS)

دماسنج

 

امکاناتی مثل سانروف که در بسیاری از خودروها با قیمت پایین تر، جزو امکانات فابریک است، در این خودرو جزو امکاناتی است که باید جداگانه و با پرداخت پول بیشتر سفارش داد. سایر امکانات سفارشی پژو ۲۰۰۸ به شرح زیر است:

سیستم تثبیت کننده سرعت (کروز کنترل)

تهویه مطبوع دوگانه

دوربین دید عقب

با قابلیت تاشوندگی

سانروف

 

تجهیزات ایمنی پژو 2008

 

تجهیزات ایمنی پژو ۲۰۰۸

کراس اور پژو ۲۰۰۸ که در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد، پنج ستاره ایمنی از مؤسسه ایمنی و تست تصادف «ENCAP» دریافت کرده است. این مؤسسه یکی از مراکز معتبری است که ایمنی خودروها را می سنجد و در بسیاری از نقاط جهان نمایندگی دارد. بدنه محکم ۲۰۰۸ در تصادفات، استحکام بالایی از خود نشان می دهد و به همین دلیل توانسته است امتیاز خوبی از مؤسسه تست تصادف کسب کند. برآمدگی هایی که در طراحی بدنه این خودرو وجود دارد، از جمله نقاط قوتی هستند که باعث استحکام بدنه شده اند.

ناگفته نماند که این نقطه قوت بعد از تصادف و هنگام تعمیر و صافکاری خودرو، به نقطه ضعف آن تبدیل می شود، چرا که صافکاری خودروهایی که طراحی چند بعدی و حجیم دارند، معمولاً کار چندان آسانی نیست. تجهیزات ایمنی پژو ۲۰۰۸ به شرح زیر است:

سیستم های ترمز ABS، EBFD،EBA

قفل مرکزی

سیستم ضد سرقت ایموبلایزر

شش عدد کیسه هوای جانبی و پرده ای و رو به رو برای سرنشینان جلو

صندلی مخصوص کودک (ISOFIX)

هشداردهنده باز بودن کمربند ایمنی

 

 

حال که پژو ۲۰۰۸ را بهتر از قبل می شناسید، برای توربومگ بنویسید که انتخاب شما چیست؟ آیا حاضرید خودرویی با امکانات جانبی محدود و با قیمت بالا بخرید یا اینکه ترجیح می دهید به سراغ خودروهای ارزان و آپشنال چینی بروید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ