عادت های اشتباه در حین رانندگی که باید ترک شوند!

دسته بندی مطلب: نکات آموزشی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • 369
  • 0
  • مدت مطالعه :7 دقیقه

خیلی از رانندگان بر حسب عادت، در حین رانندگی، دستشان را به اهرم تعویض دنده (دسته دنده) تکیه می دهند. اگر شما جزو این افراد هستید، باید بدانید که این کار، یکی از بدترین عادت هاست و باید آن را ترک کنید. موارد زیادی از این اشتباهات در حین رانندگی وجود دارد که ممکن است به ذهن هیچ راننده ای خطور نکند. مقاله امروز توربومگ ، این عادت های اشتباه در حین رانندگی را به شما یادآوری می کند.

 

زمانی که شما از دسته دنده به عنوان تکیه گاهی برای دست خود استفاده می کنید، قسمت هایی از جعبه دنده، به ویژه بوش ها فشار بیشتری تحمل می کنند. شاید این موضوع به نظر شما بی اهمیت باشد، اما قطعاً در درازمدت با نتیجه منفی کارتان رو به رو خواهید شد.

 

تکیه دادن دست بر روی دسته دنده

 

تکیه دادن پا به پدال کلاچ نیز اشتباه است. بیشتر افراد در روزهای اول رانندگی، این کار را انجام می دهند و به مرور زمان به یکی از عادت های اشتباه در حین رانندگی بدل می شود. شاید ندانید که در تمام مدتی که پای شما به کلاچ تکیه دارد، صفحه آن در حال درگیری و فرسایش است. فشردن بی مورد کلاچ باعث می شود قطعاتی چون اهرم و بلبرینگ های کلاچ آسیب ببیند؛ به همین دلیل، پدال کلاچ باید هنگام رانندگی یا توقف خودرو، رها باشد.

 

برای خرید آنلاین کیت کلاچ انواع خودروها کلیک کنید!

 

تکیه دادن پا به پدال کلاچ

 

ممکن است این کار را پشت چراغ قرمز هم انجام دهید، یعنی زمانی که دنده را خلاص نکرده اید و منتظرید ثانیه های آخر چراغ قرمز بگذرد. این عادت به ظاهر بی خطر شما باعث آسیب دیدن شاخه کلاچ و سیستم گیربکس می شود. در ادامه، سایر عادت های اشتباه در حین رانندگی را بر می شمریم تا از انجام آن ها بپرهیزید.

 گذاشتن پا روی کلاچ

 

تعویض دنده قبل از ایست کامل

تعویض دنده عقب به جلو، هنگامی که خودرو در حال حرکت است، یکی از بدترین بلاهایی است که شما می توانید بر سر سیستم گیربکس خودروی تان بیاورید. نباید فراموش کنیم که تا زمان توقف کامل، حالت دنده ها را تغییر ندهیم؛ مثلاً وقتی خودرو هنوز در حال رفتن به سمت عقب است (هرچند آرام)، حالت گیربکس را از دنده عقب به دنده جلو تغییر ندهیم.

 

رانندگی با چراغ بنزین روشن

هیچ گاه با چراغ بنزین روشن، رانندگی نکنید، چرا که جزو مواردی است که بعدتر دردسرساز خواهد شد. معمولاً مواد زائد زیادی در کف باک بنزین جمع می شود. با مکش آخرین بنزین باقی مانده در باک، این ذرات هم بالا می آیند و باعث گرفتن سوزن های انژکتور می شوند. گرفتگی انژکتورها و به اصطلاح، کثیف شدن آن ها، مسئله بعدی است که باید با صرف وقت و هزینه به آن رسیدگی کرد.

 

رانندگی با چراغ بنزین روشن

 

بالا بردن دور موتور هنگام سرد بودن آن

رانندگی با خودرویی که موتور آن بیش از حد گرم یا سرد است، صحیح نیست. بهترین روش، چند دقیقه صبر کردن بعد از روشن شدن خودرو و سپس رانندگی با آن است. برخی افراد هنگامی که موتور هنوز به میزان کافی گرم نشده است تا جایی که می توانند پدال گاز را فشار می دهند. آن ها تصور می کنند که این کار باعث گرم شدن موتور و افزایش قدرت آن می شود.

خوب است همه بدانند که این کار غیر اصولی، جزو عادت های اشتباه در حین رانندگی است و با این کار فقط باعث فرسایش زودهنگام قطعات داخلی پیشرانه می شوند؛ همچنین تغییر ناگهانی دما در محفظه موتور موجب وارد شدن خساراتی در آینده خواهد شد.

 

بالا بردن دور موتور هنگام سرد بودن آن

 

لازم به ذکر است که فشار دادن بی مورد پدال گاز در مواقعی که سرعت خودرو با میزان دنده آن مطابقت دارد، کار اشتباهی است. گاز دادن ها و ترمز کردن های بی مورد، پای شما را خیلی زودتر از موعد به تعمیرگاه ها باز می کند؛ به علاوه این کار باعث می شود حجم بنزین مصرفی شما بی دلیل افزایش یابد.

نکته: مدت زمان کار کردن در جای خودرو و گرم شدن موتور آن نباید طولانی باشد و در حد همان چند دقیقه که در ابتدای توضیحات گفتیم، کفایت می کند. در جا کار کردن طولانی مدت خودرو، به گرم شدن بیش از حد موتور و بالا رفتن آمپر آب منجر می شود و هر دو باعث بروز مشکلات بعدی می شود.

 

ترمزگیری بی مورد

نگه داشتن ترمز هنگامی که خودرو در حال حرکت در سرپایینی است، باعث گرم شدن بی مورد و بیش از حد سیستم ترمز می شود. این کار به قطعاتی چون دیسک ترمز نیز آسیب خواهد زد. اگر در حین حرکت در سراشیبی ها با دنده سنگین (دنده یک و دو) حرکت کنید، نیازی به گرفتن ترمز نیست. اگر باور ندارید، امتحان کنید.

 

برای خرید آنلاین لنت ترمز انواع خودروها کلیک کنید!

حرکت خودرو در سراشیبی ها

 

نگه داشتن پدال ترمز هنگام عبور از دست اندازها هم جزو معایب رانندگی برخی افراد است. ترمزگیری در حین عبور از دست اندازها، فشار بیش از حد به سیستم های فنربندی، ترمز، تعلیق و جلوبندی وارد می کند. مشکل این دسته از رانندگان این است که نمی خواهند قبل از عبور از دست اندازها کمی از سرعت خود بکاهند!

 

هم زمان گرفتن پدال های ترمز و کلاچ

ممکن است برای هر کسی اتفاق افتاده باشد که برای نگه داشتن خودرو در سرعت های بالا، علاوه بر گرفتن ترمز، پدال کلاچ را هم بفشارد، اما این کار غلط است. گرفتن کلاچ در این شرایط چه دلیلی دارد؟ آیا نگران هستید که یکباره سرعت خودرو افت کند و خاموش شود؟ این تفکر کاملاً اشتباه است.

برای توقف در سرعت های بالا فقط پدال ترمز را بگیرید. پایین بودن کلاچ، اجازه نمی دهد که موتور در حرکت خودرو سکته ایجاد کند. ابتدا پدال ترمز را بگیرید، وقتی سرعت کاهش پیدا کرد و لرزش های خودرو را حس کردید، کلاچ را بگیرید و دنده را کم کنید.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کلیک کنید!

عادت اشتباه در رانندگی

 

موارد دیگری جزو عادت های اشتباه در رانندگی هستند که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

پایین آوردن شیشه خودرو به جای استفاده از کولر، مصرف سوخت را افزایش می دهد، چرا که پیشرانه باید توان بیشتری برای جلو بردن خودرو مصرف کند.

بی توجهی به علائم هشداردهنده مثل تمام شدن روغن موتور، عدم استفاده از ترمز پارک در خودورهایی که مجهز به جعبه دنده اتوماتیک هستند و حمل بار اضافه، از جمله نکات دیگری است که اگر رعایت نکنید، عمر خودروی تان کاهش می یابد.

 

شما تاکنون کدام یک از موارد بالا را انجام داده اید؟ کدام مورد را بیش از بقیه انجام می دهید؟ اگر فکر می کنید عادت های اشتباه در حین رانندگی بیش از این مواردی است که ذکر شد، لطفاً چند نمونه را برای ما بنویسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ