رنگ آمیزی خودروها از ساخت رنگ تا پخت آن!

دسته بندی مطلب: اخبار خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۹ خرداد ۱۳۹۸
  • 309
  • 0
  • مدت مطالعه :9 دقیقه

رنگ آمیزی خودرو ، یکی از مراحل ساخت خودرو است که ممکن است بر عهده نیروی انسانی نباشد. امروزه در اکثر کارخانه های خودروسازی، ربات ها هستند که خودروها را رنگ می کنند. سابقه رنگ آمیزی خودروها با رنگ های معمولی به حدود سال ۱۸۰۰ میلادی باز می گردد؛ زمانی که کارگران، چند سطل رنگ از انبار شرکت برمی داشتند و هر یک مشغول رنگ کردن خودرو با قلمو می شدند.

 

در گذشته، خودروی رنگ شده را مدت ها در مکانی بسته قرار می دادند تا خشک شود. طی این مدت بسیار مراقب بودند نور و ذرات معلق به داخل آن مکان نفوذ نکند و دمای آن تغییری نیابد. روش های امروزی، قابل قیاس با روش های قدیم نیستند؛ امروزه خودروها در کارخانه با استفاده از ربات، رنگ آمیزی و در عرض چند ساعت خشک می شوند. در این مقاله ، آنچه را باید درباره فرآیند رنگ آمیزی خودرو بدانید، به شما می گوییم.

 

ترکیب رنگ خودرو در آزمایشگاه

 

انتخاب رنگ ؛ قبل از رنگ آمیزی خودرو

برای اینکه لایه ای یک دهم میلی متری، سطح اتاق آهنی خودرو را بپوشاند، حدود ۱۰۰۰ روز وقت لازم است. شاید برایتان عجیب باشد، اما در کارخانه های معتبر خودروسازی، پژوهشگران و متخصصان حوزه رنگ آمیزی خودرو ، حدود سه سال وقت و هزار لیتر رنگ صرف می کنند تا رنگ جدیدی را از مرحله اولیه به بدنه خودرو برسانند.

خودروها ممکن است به هر نقطه ای از دنیا فرستاده شوند؛ بنابراین می بایست در برابر شرایط جوی و جغرافیایی مختلف، عملکرد مناسبی داشته باشند. رنگ ها پس از تولید، روی سطوح مختلف تست می شوند تا واکنش آن ها بررسی شود. بعد از تست، بررسی و تأیید رنگ ها در آزمایشگاه، گالن های رنگ به کارخانه تحویل داده می شود.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کلیک کنید!

تست رنگ بدنه خودرو

 

مجموعه تحقیقات و برنامه ریزی ها درباره رنگ خودرو ، شامل زیبایی شناختی اثر، سلیقه مردم و تقاضای جامعه نیز می شود. احتمالاً با خودروهایی که رنگ خاصی دارند، رو به رو شده اید. این خودروها با رنگ های خاص را برخی شرکت ها به سفارش مشتری تولید می کنند؛ به عبارت دیگر، آن ها به مشتریان خود حق انتخاب رنگ خودرو را می دهند؛ البته ممکن است این موضوع در مورد تمام محصولات یک شرکت صدق نکند.

فراموش نکنید وقتی می گوییم حق انتخاب رنگ، منظور انتخاب بین ۳، ۵ یا ۱۰ رنگ نیست. در برخی از شرکت های بزرگ خودروسازی می توانید از بین صدها رنگ، رنگ خودروی خود را انتخاب کنید.

 

فرآیند رنگ کردن خودرو

 

شروع رنگ آمیزی خودرو

تنها حدود سه کیلوگرم رنگ برای رنگ آمیزی یک خودرو نیاز است، اما این فرآیند به هیچ وجه، شبیه رنگ کردن چیزهایی نیست که قبلاً مشاهده کرده اید. برای این کار در برخی شرکت های بزرگ خودروسازی ، ۸۵ ربات مخصوص وجود دارد. برای شروع فرآیند رنگ آمیزی خودرو که حدود ۶ ساعت زمان می برد، ابتدا باید بدنه آهنی خودرو را آماده کرد.

مراحل رنگ آمیزی خودرو در معتبرترین کارخانه های خودروسازی دنیا را در ادامه می خوانید.

 

رنگ آمیزی خودرو با ربات

 

آماده سازی

بدنه خودرو از سالن جوشکاری به سالن رنگ وارد می شود و به همین دلیل، بدنه آن پر از ذرات اضافه و آلودگی است. در مرحله آماده سازی، ابتدا خودرو را با آب فشار قوی شستشو می دهند. بعد از پاک کردن آلودگی ها، نوبت به دوش « فسفاته » یا استخر فسفاته می رسد. بدنه خودرو باید کاملاً به این ماده آغشته شود تا زمینه لازم برای چسبندگی بهتر رنگ و صیقلی شدن آن فراهم شود. فسفاته نوعی ماده مخصوص چربی زدایی است که برای از بین بردن آلودگی های بدنه و جذب بیشتر رنگ به آن استفاده می شود.

بعد از این مرحله، بدنه خودرو به رنگ قهوه ای در می آید. این روش، یکی از با دوام ترین روش های رنگ آمیزی خودرو است که باعث مقاومت بالای بدنه در برابر پوسیدگی و خوردگی می شود.

 

برای خرید آنلاین انواع لنت ترمز کلیک کنید!

ربات مخصوص رنگ آمیزی خودرو

 

آسترکشی

آستر، اولین لایه از قطر ۰٫۱ میلی متری رنگ بدنه خودرو است. این مرحله، علاوه بر مقاوم سازی رنگ بدنه در برابر ضربه، تغییر دما و عوامل شیمیایی، باعث پوشش بهتر سطح بدنه نیز می شود. از آنجایی که ممکن است در مرحله قبل، تورفتگی هایی در بدنه به وجود آمده باشد، آسترکشی کمک می کند تمام این عیب های سطحی و جزئی از بین برود؛ همچنین آسترکشی خودرو قبل از رنگ آمیزی آن، باعث می شود لایه بعدی رنگ، شفافیت و زیبایی بیشتری داشته باشد.

 

آسترکشی خودرو

 

بعد از اتمام آسترکشی، خودرو با آب « دیونیزه » شسته شده و وارد کوره می شود. آب دیونیزه یا « آب نرم » ، آبی است که یون های معدنی آن حذف می شود. آب دیونیزه ، کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد اما مهم ترین ویژگی آن این است که رسوب نمی بندد؛ به همین دلیل برای شستشو بدنه خودرو بسیار مناسب است. در برخی از منابع آمده است که حرارت این کوره ها برابر با ۲۸۵ درجه فارنهایت است.

 

پوشش رنگ اصلی

بعد از پخت رنگ، بدنه خودرو وارد مرحله رنگ آمیزی اصلی می شود. قبل از پاشیدن رنگ نهایی، بدنه را سمباده می زنند تا ذرات اضافی باقی مانده روی آن از بین برود و سطح بدنه یکدست شود. اگر سمباده زنی به روش خیس انجام شود، بدنه را تمیز و خشک می کنند و در نهایت، رنگ آمیزی اصلی را انجام می دهند. این مرحله در برخی از کشورها به کمک ربات ها و در برخی دیگر با استفاده از نیروی انسانی انجام می شود. بعد از رنگ آمیزی خودرو ، نوبت به پخت نهایی می رسد و مجدداً خودرو وارد کوره می شود.

 

رنگ متالیک خودرو

 

توجه داشته باشید که این رنگ، همان پوششی است که شما هنگام خرید خودرو می بینید؛ به همین دلیل در اتاقک هایی دربسته و با هواکش هایی مخصوص انجام می شود تا میزان گرد و غبار و آلاینده ها به کمترین حد ممکن برسد. پوشش های رنگ اصلی از سه جنس سالید، متالیک و رنگ دانه ‌های مرواریدی است که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند.

سالید: معمولی ترین نوع رنگ است که هیچ ویژگی خاصی مثل براق بودن ندارد. این رنگ معمولاً برای خودروهای سنگین چون کامیون استفاده می شود.

متالیک: متالیک به رنگ های براقی گفته می شود که فرآیند به کارگیری آن روی خودرو، سخت تر از نمونه قبلی است. هنگام رنگ کردن خودرو با نوع متالیک، باید آن قدر عمل رنگ آمیزی تکرار شود تا بدنه خودرو، یکدست و صیقلی شود. خودروهای رنگ متالیک در ایران، طرفداران زیادی دارند.

رنگ مرواریدی: رنگ مرواریدی شامل طیفی از رنگ هاست که باعث جلوه بیشتر خودروها می شود. این رنگ معمولاً در خودروهای گران قیمت و سفارشی به کار می رود.

 

برای خرید آنلاین کیت کلاچ خودرو کلیک کنید!

انواع رنگ خودرو

 

پولیش کاری

پولیش کاری به منظور از بین بردن غبار و ذرات اضافی انجام می شود. اگر نیاز به لکه گیری باشد، در این مرحله بعد از پولیش کاری مشخص می شود. پولیش، ماده ای چرب است که برای بالا بردن مقاومت خودرو در برابر اشعه UV و ساییدگی بدنه خودرو به کار می رود. اگر کارشناسان، رنگ آمیزی را تأیید کردند، خودرو به سمت واحد کنترل کیفیت فرستاده می شود.

 

پولیش کاری خودرو

 

به خاطر داشته باشید که در بین تمام این مراحل، ممکن است بارها عمل شستشو و غبار روبی انجام شود. بعد از پایان هر مرحله هم تا مسئولان کنترل کیفی، تأیید نهایی را ندهند، خودرو به مرحله بعدی فرستاده نمی شود. این مرحله در برخی از کارخانه های پیشرفته، به وسیله دستگاه های اسکنی انجام می شود که می توانند صیقلی بودن سطح بدنه و عدم ناخالصی آن را ارزیابی کنند؛ در ضمن، این مرحله همچون تمام مراحل آماده سازی، آستر و پوشش رنگ اصلی می تواند با استفاده از ربات انجام شود.

 

رنگ بدنه خودرو

 

پس از طی مراحل فوق، خودروها آماده انتقال به سایر قسمت های کارخانه می شوند. معمولا در این مرحله تغییری صورت نمی گیرد و پس از بازبینی نهایی، به بازار می آیند.

 

 

به نظر شما استحکام، کیفیت و زیبایی رنگ خودروهای داخلی و خارجی یکسان است؟ معایب رنگ آمیزی خودروهای داخلی چیست؟ اگر نکاتی درباره رنگ آمیزی خودرو می دانید، برای توربومگ بنویسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ