جدیدترین خودروهای سال ۲۰۱۹ !

دسته بندی مطلب: اخبار خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۸
  • 373
  • 0
  • مدت مطالعه :9 دقیقه

لیست جدیدترین خودروهای سال ۲۰۱۹ منتشر شده است. از لقب هایی که به خودروها داده اند، کاملاً مشخص است که قرار است ۲۰۱۹ سالی پر بار برای صنعت خودروی جهان باشد. با توربومگ همراه باشید تا ببینید کدام خودرو، تاریخ ساز خواهد شد.

 

 

جدیدترین خودروهای سال ۲۰۱۹ ؛ تویوتا سوپرا

رونمایی از خودرویی که ۱۶ سال تمام در عرصه خودروسازی غیبت داشته است، از جمله اتفاقات هیجان انگیز حوزه خودرو در سال ۲۰۱۹ است، به ویژه که خودروساز اعلام کرده، درآمد حاصل از فروش اولین دستگاه این مدل به یک خیریه اهدا خواهد شد.

اگر خاطرتان باشد، حدود بیست سال پیش « تویوتا سوپرا» با سری فیلم های «سریع و خشن» معرفی شد و به شهرت عجیبی هم دست یافت. این خودرو بعدها به اسپرت ترین خودروی تویوتا شهرت یافت.

 

تویوتا سوپرا

 

تولید تویوتا سوپرا از سال ۲۰۰۲ تا پنج سال پیش متوقف شده بود. حدود پنج سال پیش، قرارداد همکاری میان تویوتا و بی ام و برای ساخت نسل جدید این ماشین بسته شد. طی این قرارداد Z4 توسط بی ام و تولید و در سال گذشته رونمایی شد. قرار بر این است که نسل جدید تویوتا سوپرا هم توسط تویوتا در اوایل ۲۰۱۹ و در نمایشگاه خودروی دیترویت ارائه شود. موتور این خودرو متعلق به بی ام و است.

تویوتا اعلام کرده است که مردم باید منتظر دو خودروی کاملاً متفاوت باشند، چرا که با وجود همکاری میان دو خودروساز، هر یک از خودروهای تولیدی، شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند. تنها نقطه اشتراکی که میان دو مدل وجود دارد، موتور ۶ سیلندر ۳۰۰ اسب بخاری است.

 

سوپرا

 

جدیدترین خودروهای سال ۲۰۱۹ ؛ آی دی نئو

«آی دی نئو» نام اولین خودروی الکتریکی است که قرار است در سال ۲۰۱۹ توسط «فولکس واگن» تولید شود. چندی پیش، فولکس واگن اعلام کرد که هفت سال بعد یعنی سال ۲۰۲۶ زمانی است که این شرکت برای همیشه با موتورهای درون سوز خداحافظی خواهد کرد؛ به همین دلیل، آمدن آی دی نئو به بازار را برابر با تحولی عظیم در صنعت خودرسازی جهان دانسته اند.

جالب است بدانید که قبل از آی دی نئو، نسل هشتم مدل گلف توسط این شرکت رونمایی خواهد شد؛ با این حال، ورود اولین خودروی برقی فولکس واگن که سرآغاز یک پروژه عظیم در این شرکت است، آن قدر برای طرفداران آن جذابیت دارد که کمتر کسی راجع به گلف جدید صحبت می کند.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کلیک کنید!

گلف

 

خودروی برقی آی دی نئو، ابعادی به اندازه مدل گلف فولکس واگن دارد، اما حذف موتور درون سوز در آن باعث می شود که برای سرنشینان، خودرویی جادارتر و راحت تر نسبت به گلف باشد. باتری هایی که قرار است روی این خودرو نصب شود، مدل های متفاوتی خواهند داشت. به گفته فولکس واگن، اگر قوی ترین باتری برای این خودرو استفاده شود، توانایی طی مسافت ۵۵۰ کیلومتر را تنها با یک بار شارژ خواهد داشت. این خودروی الکتریکی با قیمتی معادل یک گلف دیزل به بازار عرضه می شود.

فولکس واگن علاوه بر کنار گذاشتن ساخت موتورهای درون سوز به طور کامل و تولید ماشین های الکتریکی، تصمیم دیگری هم گرفته است. این خودروساز مطرح اعلام کرده است که علاوه بر آلودگی هوا، نگران جیب مردم هم هست؛ به همین علت تا سال ۲۰۲۲ بیست و هفت مدل الکتریکی دیگر خود را روی همین پلتفرم آی دی نئو عرضه می کند. طی برنامه ریزی هایی که این تولید کننده انجام داده است، ده میلیون دستگاه خودرو با این پلتفرم به بازار می آید.

فولکس واگن، نوید داده است که مدل های الکتریکی در هر سه پلتفرم سدان، شاسی بلند و ون را در سال های آینده تولید کند. همانطور که در بالاتر گفتیم آی دی نئو، ابعادی به اندازه مدل گلف فولکس واگن دارد، ولی هنوز تصویری از آن منتشر نشده است.

 

مدل گلف فولکس واگن

 

جدیدترین خودروهای سال ۲۰۱۹ ؛ کوروت

«کوروت» نام خودرویی است که قرار است تاریخ ساز شود. در سال جدید، شورلت هم حرف هایی برای گفتن دارد. این خودروساز، بزرگ ترین تغییراتی را که در هفتاد سال اخیر می توانسته داشته باشد، روی مدل کوروت پیاده کرده است. این خودرو، موتور وسط است.

حدود دهه ۶۰ میلادی بود که «جنرال موتورز» پیشنهاد قرارگیری موتور کوروت در وسط ماشین را مطرح کرد. به عقیده جنرال موتورز هیچ تغییری مانند این کار نمی توانست رقبای اروپایی این خودرو را شکست بدهد. بعد از مدتی بحث و بررسی و ساخت کانسپتی از خودروی پیشنهادی جنرال موتورز، پروژه طراحی و ساخت این خودرو منحل شد.

 

برای خرید آنلاین لنت ترمز کلیک کنید!

کوروت

 

امسال بعد از تمام بررسی هایی که شورلت انجام داده، به این نتیجه رسیده است کوروتی که موتور آن پشت صندلی راننده تعبیه شده است، می تواند در زمره جدیدترین خودروهای سال ۲۰۱۹ قرار بگیرد. گفته ها حاکی از آن است که موتور وسط، تنها یکی از ویژگی های شاخص این خودرو است که آن را به سمت تاریخ ساز شدن سوق می دهد. موتور ۸ سیلندری با توان ۶۰۰ اسب بخار یکی دیگر از ویژگی های این خودرو است که توسط شورلت به آن اشاره ای شده است. باید منتظر باشیم تا خودروی تاریخ ساز سال ۲۰۱۹ توسط کارشناسان ارزیابی شود.

 

شورلت کوروت

 

جدیدترین خودروهای سال ۲۰۱۹ ؛ پورشه تایکان

در سال های اخیر، شرکت خودروسازی «تسلا» هیجان های زیادی به بازار خودرو تزریق کرده و رقبای زیادی را پشت سر گذاشته است. در نتیجه، خودروسازان مطرح زیادی هم سعی دارند از آن پیشی بگیرند. از جمله شرکت پورشه که مدیران آن اعلام کرده اند که «پورشه تایکان» اولین رقیب سرسخت تسلا در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

 

پورشه تایکان

 

پورشه تایکان، اولین مدل الکتریکی پورشه است. سرعت این خودرو تنها در عرض ۳٫۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد که با وجود قدرتی که برابر با ۶۰۰ اسب بخار اعلام شده است، رسیدن به این سرعت در این مدت زمان، چندان هم عجیب نیست. بر اساس گفته های مدیران پورشه، تایکان با هر بار شارژ قادر است ۵۰۰ کیلومتر را بپیماید. پورشه تایکان بر اساس کانسپت «میشن ئی» ساخته خواهد شد.

پورشه با وجود خودروی جدید خود، امید زیادی به خارج کردن تسلا از صحنه رقابت دارد.

 

اولین مدل الکتریکی پورشه

 

جدیدترین خودروهای سال ۲۰۱۹ ؛ تسلا مدل ۳ و شاسی بلند

چندی است که تسلا دو جنبه متمایز یافته است؛ این خودروساز مطرح آمریکایی از طرفی با مشکلات عدیده در بخش تولید، دست و پنجه نرم می کند و از طرف دیگر با تولید و عرضه محصولات خاص و باکیفیت، طرفداران خود را بر سر ذوق می آورد. نکته جالب تر اینجاست که هر دو بخش ماجرا، معطوف به یک محصول به نام مدل ۳ است.

مدل ۳ تسلا، سدانی برقی بود که دو سال پیش با قیمتی مناسب به بازار آمد و آن قدر، توجه مردم آمریکا را جلب کرد که ۵۰۰ هزار دستگاه آن، پیش خرید شد. همان طور که گفته شد، این مدل و تعداد سفارش های آن، چالش هایی را در خط تولید این شرکت از جمله، مشکلات فنی ایجاد کرد؛ با این همه مدل ۳ پرفروش ترین مدل تسلا شد.

 

برای خرید آنلاین دیسک و صفحه کلاچ کلیک کنید!

 

تسلا مدل 3

 

اکنون و با شروع سال نوی میلادی، خودروسازان زیادی هم زمان با هم تصمیم گرفته اند تا از این نقطه ضعف تسلا استفاده کرده و آن را از صحنه قدرت نمایی بیرون کنند. خیلی ساده انگارانه است اگر فکر کنیم که تسلا دست روی دست می گذارد تا رقبا از او پیشی بگیرند. کارشناسان، سال جدید را سال رقابتی سخت میان تسلا و سایر خودروسازان برشمرده اند. در بین جدیدترین خودروهای سال ۲۰۱۹، دو خودرو هم توسط کمپانی آمریکایی تسلا رونمایی خواهد شد. یکی از این خودروهای برقی، شاسی بلند خواهد بود.

 

تسلا

 

سال ۲۰۱۹ صحنه رقابت خودروهای برقی است. طی این سال، خودروسازان مطرحی چون جگوار، آئودی و مرسدس بنز، خودروهای الکتریکی خود را رونمایی خواهند کرد. با اینکه چنین تولیدکنندگانی هم از اعتبار و کیفیت کافی برخوردارند، اما پیش بینی ها حاکی از آن است که خودروهایی که در بالا راجع به آن ها صحبت کردیم، برتری های بیشتری خواهند داشت. نظر شما درباره کمپانی های تولید خودرو چیست؟

به نظر شما کدام یک موفق تر از سایرین عمل خواهد کرد؟ لطفاً برای توربومگ بنویسید که علاقه مند به خواندن مقاله راجع به کدام کمپانی و کدام مدل خودرو هستید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه ی کال تو اکشن اسنپ