گیربکس AMT ، جایگزینی مناسب برای گیربکس های دستی!

دسته بندی مطلب: نکات فنی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  • 500
  • 0
  • مدت مطالعه :7 دقیقه

گیربکس AMT یکی از سیستم های گیربکس خودکار است که تعمیر و نگهداری آن آسان است. افراد زیادی علاقه مندند گیربکس دستی خودروی شان را به گیربکس اتوماتیک از نوع AMT تغییر دهند، اما امکان آن وجود ندارد. گیربکس AMT باید توسط شرکت سازنده و در زمان تولید هر خودرو روی آن نصب شود و پس از این زمان، امکان اضافه شدن آن وجود ندارد. در این مقاله توربومگ به طور کامل با این سیستم گیربکس آشنا می شوید.

 

AMT مخفف عبارت Automated Manual Transmission است. این عبارت برای سیستم گیربکسی به کار می رود که از مدل دستی به اتوماتیک تغییر یافته است. یکی از مهم ترین مزایای گیربکس AMT نسبت به سایر گیربکس های اتوماتیک این است که برای رانندگی های شهری به ویژه هنگام ترافیک بسیار مناسب است؛ علاوه بر این، هزینه تعمیر و نگهداری این جعبه دنده نسبت به سایر جعبه دنده ها پایین تر است. با مطالعه ساختار و مزایای گیربکس AMT نوع عملکرد آن را متوجه خواهید شد.

 

تفاوت گیربکس AMT با سایر گیربکس های اتوماتیک

 

گیربکس AMT چه تفاوتی با سایر گیربکس ها دارد؟

در خودروهایی که به گیربکس AMT مجهز هستند، پدال کلاچ از داخل اتاق خودرو و زیر پای راننده حذف شده، اما سیستم اصلی آن در پشت موتور و سر جای خود باقی است. در واقع، راننده در این خودروها ، عمل کلاچ گیری را انجام نمی دهد و موتورهای الکتریکی یا الکترو هیدرولیکی که یکی از اجزای اصلی سیستم گیربکس AMT هستند، این کار را به جای او انجام می دهند.

سیستم ساختاری این جعبه دنده بسیار ساده طراحی شده است و پیچیدگی کارکرد و تعداد قطعات سایر سیستم های اتوماتیک را ندارد. دلیل کم بودن مخارج تعمیر و نگهداری آن نیز همین است.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کلیک کنید!

گیربکس AMT

 

گیربکس AMT از قسمت های اصلی زیر تشکیل شده است:

 

مغز کامپیوتری به نام TCU

دریچه گاز برقی ( مبدل دریچه گاز برقی )

موتورهای الکتریکی دنده ها و کلاچ

نحوه عملکرد گیربکس AMT به این صورت است که با استفاده از مغز کامپیوتری خود، عوامل مؤثر در نوع حرکت خودرو مثل میزان فشار وارده بر پدال گاز و دور موتور را می سنجد. پس از بررسی شرایط، دستور رهاسازی کلاچ و تعویض دنده صادر می شود. موتورهای الکتریکی، عمل رهاسازی کلاچ و جا به جایی دنده ها را بر عهده دارند.

سرعت بررسی شرایط توسط TCU به قدری بالاست که راننده متوجه هیچ مکثی نمی شود. مغز کامپیوتری TCU بر سرعت گرفتن یا رها کردن کلاچ و تعویض دنده ها هم نظارت دارد؛ همچنین در گیربکس AMT ، دریچه گاز کاملاً برقی می شود تا دور موتور در حین تعویض دنده ، کنترل شده و از گاز خوردن بی مورد جلوگیری شود.

ساختار گیربکس AMT

 

چنین ویژگی هایی سبب می شود کارشناسان، این جعبه دنده را برای رانندگی در شهر و ترافیک مناسب بدانند، چرا که با کمک این سیستم ، حرکت های کم سرعت و پیوسته، امکان پذیر و راحت است.

ناگفته نماند که داشتن این ویژگی به معنای آن نیست که خودرو در شتاب گیری ضعیف است. همان طور که پیش تر هم گفته شد، گیربکس AMT سیستمی هوشمند است و از طریق موقعیت دریچه گاز ( که بر اثر میزان فشار وارده بر پدال گاز تغییر می کند )، دور سرعت موتور و مدل رانندگی کردن راننده، تشخیص می دهد که باید برای چه نوعی از رانندگی آماده باشد. حرکتی کند و پیوسته در ترافیکی سنگین یا حرکتی تهاجمی و پر سرعت در اتوبانی خلوت؟

اگر دوست دارید در مورد دریچه برقی گاز اطلاعات بیشتری به دست آورید، مقاله « سنسور دریچه گاز و نشانه های خرابی آن را بشناسید » را در توربومگ مطالعه کنید.

 

سنسور دریچه گاز

 

در سیستم گیربکس AMT راننده به صورت دستی هم می تواند دنده را تعویض کند. این عمل توسط موتورهای برقی موجود در این گیربکس ممکن می شود و کمک می کند که راننده بر حسب سلیقه و علاقه، نوع تعویض دنده را انتخاب کند. شاید برایتان جالب باشد بدانید افراد زیادی هستند که به تعویض دنده به صورت دستی علاقه دارند، چرا که معتقدند حس رانندگی و هیجان بیشتری را به آن ها القا می کند.

 

چگونه با خودروی مجهز به گیربکس AMT برانیم؟

اگر در داخل کابین خودرو به کنسول گیربکس نگاه کنید، متوجه می شوید که همه چیز شبیه سایر گیربکس های اتوماتیک طراحی شده است. قرار گرفتن دسته دنده در نقطه R برای دنده عقب رفتن، در نقطه N برای خلاص کردن و در نقطه D برای حرکت خودرو به سمت جلو است.

 

برای خرید آنلاین دیسک و صفحه خودرو کلیک کنید!

رانندگی با خودروی مجهز به گیربکس AMT

 

اگر راننده بخواهد خودش دنده ها را عوض کند، باید دسته دنده را در نقطه M بگذارد. با قرار دادن دسته دنده در این محل، فرمان های لازم از واحد کامپیوتر به واحدهای الکتریکی یعنی موتورهای تعویض دنده و رهاسازی کلاچ داده می شود تا در اختیار راننده قرار بگیرند. در این حالت، با حرکت دنده به سمت علامت مثبت، دنده زیاد و با حرکت آن به سمت علامت منفی، دنده کم می شود.

 

مزایای گیربکس AMT چیست؟

طی سال های اخیر، گیربکس AMT به دلیل ویژگی هایی چون ساختار ساده و ابعاد کوچک تر نسبت به سایر گیربکس ها ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است و حتی زمزمه جایگزین شدن آن با گیربکس های دستی توسط بسیاری از شرکت های تولید خودرو نیز شنیده می شود. در حال حاضر، کمپانی « فراری » یکی از علاقه مندان به این سیستم است و در برخی از خودروهای خود از آن بهره می برد.

 

مزایای گیربکس AMT

 

سایر مزایای گیربکس AMT به شرح زیر است:

– انتقال بی وقفه و بدون اتلاف وقت نیرو از موتور به جعبه دنده به دلیل وجود کلاچ برقی

– سبک تر شدن وزن خودرو به دلیل ابعاد کوچک تر این گیربکس نسبت به سایر گیربکس ها

– قیمت پایین تر از سایر گیربکس ها به دلیل پیچیدگی کمتر ساختار فنی

– قیمت پایین تر تعمیر و نگهداری به دلیل ساده تر بودن سیستم آن

– افزایش کیفیت و عمر قطعاتی چون کلاچ به دلیل کنترل شدن از طریق برق و برنامه نرم افزاری به جای کنترل مکانیکی توسط انسان

– امکان افزایش تعداد دنده های گیربکس و در نتیجه، شتاب گیری بیشتر به دلیل نوع ساختار و عملکرد آن

– کاهش مصرف سوخت و آلایندگی به دلیل وجود دریچه گاز برقی که دور موتور را کنترل و از گاز خوردن بی مورد جلوگیری می کند.

 

 

آیا تا کنون مطلبی درباره گیربکس AMT خوانده بودید؟ اگر سؤال یا نکته ای در مورد این سیستم هوشمند دارید، اینجا بنویسید تا کارشناسان توربومگ به شما پاسخ دهند. لطفاً نام چند خودرو را که به گیربکس AMT مجهز هستند، اینجا بنویسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *