باتری پژو ۲۰۶ و چگونگی تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن!

دسته بندی مطلب: نکات فنی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۸
  • 480
  • 0
  • مدت مطالعه :7 دقیقه

باتری پژو ۲۰۶ خیلی بیشتر از زمانی که انتظار دارید عمر می کند، اگر هنگام خرید به تاریخ تولید آن توجه کنید. معمولاً افراد به تاریخ تولید باتری ها توجه نمی کنند. این دسته از افراد، فکر می کنند زمان شروع استفاده از باتری است که اهمیت دارد و جزو عمر مفید آن محسوب می شود. این تصور، کاملاً اشتباه است. در این مقاله توربومگ به نکات بسیار مهمی درباره خرید باتری اشاره می شود که ممکن است هنگام خرید باتری پژو ۲۰۶ و یا هر خودروی دیگری به شما کمک کنند.

 

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام خریدن باتری پژو ۲۰۶ متوجه شوید که یک سال یا بیشتر از تاریخ تولید باتری موردنظر شما گذشته است. معمولاً در این مواقع، فروشندگان تأکید می کنند که این باتری پژو ۲۰۶ جزو چند باتری اصل و با کیفیتی است که در بین محصولاتشان باقی مانده است. توصیه توربومگ به شما این است: « باتری ای را بخرید که از تاریخ تولید آن، نهایتاً یک سال گذشته باشد ».

حال شاید برخی از شما بگویید که باتری ها ضمانت یا همان گارانتی دارند و می توان مسئله خراب شدن زودتر از موعدشان را پیگیری کرد؛ اما آیا بهتر نیست به جای پیگیری هایی که مشخص نیست چه زمانی نتیجه می دهد، از ابتدا با اصول و قوانین مشخصی محصول موردنظر خود را خریداری کنید؟

نکته: اخذ کارت گارانتی از فروشنده باتری پژو ۲۰۶ را فراموش نکنید. به خاطر داشته باشید که فقط ذکر گارانتی داشتن محصول در فاکتور کافی نیست.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی پژو  کلیک کنید!

باتری 206

 

کم شدن شارژ باتری، از زمانی آغاز می شود که این قطعه مصرفی در خودرو نصب شده و مورد استفاده قرار گیرد؛ این نکته صحیح است، اما نباید از این نکته غافل شد که باتری ها به دلیل ساختار شیمیایی ای که دارند، با گذشت مدت زیادی از تاریخ تولیدشان، دچار فعل و انفعالاتی در داخل خود می شوند. به طور کلی و بر اساس توصیه کارشناسان، بهتر است تاریخ تولید باتری با تاریخ نصب آن در خودرو فاصله چندانی نداشته باشد.

اگر سعی کنید هنگام خرید باتری پژو ۲۰۶ ، به نکاتی که در ذیل آمده توجه داشته باشید، به راحتی، باتری پژو ۲۰۶ اصل از تقلبی را تشخیص می دهید.

 

تاریخ انقضا باتری

 

باتری پژو ۲۰۶ باید دارای تست کیفیت استاندارد باشد.

« تست کیفیت استاندارد ایران » نشانی است که توسط « شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران » تحت آزمایشات مختلفی به کالاهای استاندارد اعطا می شود. اگر باتری ای که انتخاب می کنید دارای این نشان نباشد، به این معناست که مورد تائید این شرکت نیست؛ پس استاندارد، قانونی و با کیفیت بودن این باتری معلوم نیست و بنابراین خدمات پس از فروشی هم در کار نخواهد بود.

برای اینکه بتوانید باتری پژو ۲۰۶ خریداری شده را با خیال راحت به کار بگیرید، باید هنگام خرید از فروشنده، کارتی با عنوان « برگ سبز باتری » یا کارت ضمانت نامه را درخواست کنید. فروشندگان فروشگاه های معتبر، موظف هستند، برگ سبز باتری پژو ۲۰۶ یا هر خودروی دیگری را در اختیار شما بگذارند. در ضمن، اگر کپی این کارت برای باتری موجود باشد هم قابل قبول است.

توجه داشته باشید که باتری برای ورود به بازار باید مجوز داشته باشد. پس اگر باتری پژو ۲۰۶ شما تست کیفیت استاندارد ایران و برگ سبز باتری را ندارد، می بایست به اصل و قانونی بودن آن شک کنید. ممکن است این محصول از طریق قاچاق وارد بازار شده باشد.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ کلیک کنید!

تست کیفیت استاندارد باتری

 

باتری پژو ۲۰۶ باید دارای نام حک شده کشور تولید کننده باشد.

برای اطمینان از صحت گفته های فروشنده مبنی بر کشور تولیدکننده باتری ، شما می توانید بدنه باتری را چک کنید. افراد متخلف برخی مواقع با چسباندن برچسب های تقلبی به محصولاتشان، اطمینان خریداران را جلب می کنند. بر این اساس باید توجه داشته باشید که مثلاً برای باتری پژو ۲۰۶ عبارتی مثل « Made in Korea » به صورت مستقیم روی بدنه، دسته و یا هر قسمت دیگری از باتری حک شده باشد.

علاوه بر کشور سازنده باتری ۲۰۶ ، تاریخ تولید و انقضای آن هم روی بدنه درج می شود. اگر این اطلاعات روی بدنه نباشد، باتری شما به صورت غیرقانونی وارد بازار شده است.

 

باتری مناسب پژو 206

 

باتری پژو ۲۰۶ نباید ایراد ظاهری داشته باشد.

منظور از ایراد ظاهری باتری پژو ۲۰۶ ، هرگونه تو رفتگی، برجستگی و یا ترک روی بدنه باتری و سر باتری ها است. شما می بایست قطب های سربی باتری را چک کنید که کاملاً صیقلی و بدون زائده باشند. در ضمن، سوپاپ ها باید کاملاً تمیز و سر باتری ها، باید بدون ایراد باشند.

اگر باتری پژو ۲۰۶ شما از نوع اسید شارژ است، سر باتری ها را باز کرده و با بررسی داخل آن دقت کنید که سطح اسید داخل آن کافی باشد. هنگام باز کردن سر باتری ها توجه داشته که تمیز و بدون شکستگی باشند.

باتری ها انواع متفاوتی دارند و می بایست برای هر خودرو، باتری مخصوص آن استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، می توانید به مقاله « آیا باتری مناسب یعنی باتری با آمپر بالا؟! » مراجعه کنید.

 

خرابی باتری خودرو

 

باتری پژو ۲۰۶ ساخت کشور…

نکته مهم دیگری که در مورد باتری ها وجود دارد و خوب است به آن اشاره شود، ادعاهایی است که فروشندگان بعضی از فروشگاه ها دارند. این افراد برای رونق فروشگاه و تبلیغ محصولاتشان، باتری های خود را با ویژگی هایی چون ساخت کشورهای اروپایی، معرفی می کنند. در این مورد باید بدانید که بیشتر باتری هایی که در ایران وجود دارند، تولید داخل و یا کشورهای آسیایی مثل کره هستند.

لازم به ذکر است علاوه بر این که به دلایل مختلف از جمله تحریم ها، واردات باتری به ایران از کشورهای اروپایی چندان توجیه اقتصادی ندارد، بسیاری از این کشورها به دلیل مسائلی چون آلودگی محیط زیست تمایلی به صادرات باتری ندارند. پس متوجه باشید که باتری پژو ۲۰۶ ساخت آلمان ، احتمالا دروغی بیش نباشد.

 

 

بنا بر توصیه کارشناسان، بهتر است باتری پژو ۲۰۶ از نوع اتمی یا سیلدی باشد. انتخاب شما برای ۲۰۶ از کدام نوع است؟ چند آمپر است؟ چنانچه از عملکرد باتری پژو ۲۰۶ خود راضی هستید، ویژگی های آن را برای ما بنویسید. توربومگ و خوانندگانش از تجربه های شما استفاده خواهند کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *