باتری پژو ۴۰۵ و استانداردهایی که باید داشته باشد

دسته بندی مطلب: نکات فنی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۱۸ تیر ۱۳۹۸
  • 1231
  • 1
  • مدت مطالعه :6 دقیقه

باتری پژو ۴۰۵ مثل باتری سایر خودروها باید دارای استانداردها و ویژگی های مخصوص این خودرو باشد. اگر شما به این ویژگی ها آگاه نباشید و باتری نامناسبی را برای خودروی تان انتخاب کنید، بدون شک، در عملکرد سیستم برق رسانی خودروی تان اختلال ایجاد کرده اید. با آگاهی از این ویژگی ها، می توانید بدون نیاز به مشاوره گرفتن از فروشندگانی که فقط قصد فروش کالای خود را دارند، مناسب ترین باتری پژو ۴۰۵ را انتخاب کنید. مقاله ی امروز توربومگ ، به این ویژگی ها می پردازد.

 

در مجموعه مقالاتی که در مورد انواع باتری و باتری مناسب هر خودرو نوشته ایم، بارها به موضوع هماهنگی میان خودروها و باتری هایشان اشاره کرده ایم؛ اما شاید همچنان افراد زیادی باشند که نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند. از آنجایی که انتخاب باتری نامناسب و عملکرد نادرست آن، سیستم های برق رسانی و موتور خودرو را تحت تأثیر قرار می دهد و از کیفیت کارایی شان می کاهد، مجله توربومگ ، همچنان بر این موضوع مهم تأکید دارد. این مقاله ، به مشخصات و استانداردهای باتری پژو ۴۰۵ می پردازد.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی پژو ۴۰۵ کلیک کنید!

باتری اتمی

 

مشخصات باتری پژو ۴۰۵ چیست؟

تیپ های مختلفی از پژو ۴۰۵ تولید و عرضه شده است. اینکه شما با کدام یک از مدل های ۴۰۵ تردد می کنید، فرقی نمی کند؛ فقط به خاطر بسپارید باتری استفاده شده در همه تیپ های ۴۰۵ باید مشخصات زیر را داشته باشد:

آمپر مناسب باتری پژو ۴۰۵ ، ۶۰ تا ۷۴ آمپری است؛ اگر شما جزو افرادی هستید که امکانات جانبی ای نظیر باندهای تقویت کننده قابلیت های صوتی و لامپ های پر نوری را به خودرو اضافه کرده اید، بهتر است از باتری با آمپر بالاتر یعنی ۷۴ آمپر استفاده کنید. البته استفاده از باتری با آمپر بالاتر در صورتی جایز است که هماهنگ با سیستم برقی خودروی شما باشد. (در بخش آخر مقاله، توضیحات کامل تری در این باره می خوانید)

زیر کاپوت جلوی هر خودرو، در مجاورت سیستم موتور، جای مشخصی برای باتری در نظر گرفته شده است. باید به ابعاد این جایگاه هم توجه داشته باشید تا باتری ای که می خرید، کوچکتر یا بزرگتر از این آن نباشد. حداکثر فضایی که برای باتری پژو ۴۰۵ توسط شرکت تولیدکننده آن در نظر گرفته شده است، ۲۰*۱۸*۳۵ سانتی متر است.

 

سایز باتری 405

 

بهترین نوع باتری پژو ۴۰۵ کدام است؟

بهترین نوع باتری برای پژو ۴۰۵ باتری سیلدی یا همان اتمی است. البته استفاده از باتری های نوع اسید شارژ هم مشکلی ندارد، اما با توجه به نوع سیستم موتور پژو ۴۰۵ و طول عمر و شرایط نگهداری باتری های اتمی، بهتر است از باتری های اتمی برای این خودرو استفاده کنیم.

 

استانداردهای باتری پژو ۴۰۵ چیست؟

باتری پژو ۴۰۵ زمانی با کیفیت و استاندارد است که دارای « تست کیفیت استاندارد » و « برگ سبز باتری » باشد. تست کیفیت استاندارد، نشانی است که توسط « شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران » تحت آزمایش‌ های مختلفی به کالاهای استاندارد اعطا می شود. اگر باتری ای که می خرید، دارای این نشان نباشد، به این معناست که مورد تائید این شرکت نیست و نمی توانید انتظار کیفیت مناسب و خدمات پس از فروش از آن داشته باشید.

برگ سبز باتری یا کارت ضمانت نامه نیز ضمانتی برای استفاده شما از باتری است. با در دست داشتن این برگه و یا حتی کپی آن، چنانچه باتری عملکرد نامناسبی داشته باشد و یا پیش از موعد، خراب شود، می توانید برای تعویض آن اقدام کنید.

 

برای خرید آنلاین دیسک و صفحه خودرو کلیک کنید!

بهترین نوع باتری پژو 405

 

استاندارد دیگری که برای اطمینان از کیفیت باتری پژو ۴۰۵ لازم است، حک شدن نام کشور تولیدکننده و تاریخ تولید و انقضای آن روی بدنه است. ممکن است این اطلاعات روی دسته یا قسمت دیگری از باتری حک شده باشند، در این صورت هم قابل قبول است.

توجه داشته باشید که با وجود تائید تمامی موارد بالا، باتری را به لحاظ ظاهری هم بررسی کنید. هرگونه تورفتگی، برجستگی و یا ترک روی بدنه باتری و سر باتری ها از جمله ایراداتی محسوب می شود که در صورت رؤیت، باید از خرید آن باتری صرف نظر کرد.

 

برای خرید آنلاین رادیاتور آب خودرو کلیک کنید!

مشخصات باتری پژو 405

 

چرا باید باتری پژو ۴۰۵ با سیستم برق این خودرو هماهنگ باشد؟

تجهیزاتی از خودرو که با برق، کار می کنند، قطعاً به بخش قابل توجهی از برق تولیدی باتری، نیاز دارند؛ به همین دلیل در قسمت مشخصات باتری پژو ۴۰۵ توصیه کردیم که چنانچه امکانات جانبی ای مثل لامپ های پرمصرف را به خودروی تان اضافه کرده اید، از باتری با آمپر بالاتر استفاده کنید.

نکته ای که در مورد استفاده از باتری با آمپر بالاتر وجود دارد این است که آمپر باتری باید با آمپر دینام خودرو هماهنگ باشد. یعنی اگر فکر می کنید فقط با بالا رفتن آمپر باتری ، تولید برق موردنظر خودرو افزایش می یابد، اشتباه می کنید. فراموش نکنید چنانچه دینام خودروی شما قدرت لازم را برای شارژ باتری نداشته باشد، نصب باتری آمپر بالا ، نه تنها هیچ تأثیر مثبتی در تولید برق نمی گذارد، بلکه ممکن است باعث بروز اختلال در سیستم برقی خودرو نیز شود.

دینام پژو ۴۰۵ ، ۸۰ آمپری است، پس شما می توانید برای این خودرو از باتری با آمپر ۷۴ استفاده کنید.

 

لطفاً برای توربومگ بنویسید هنگام خرید باتری، به ویژگی ها و استانداردهای فوق توجه کرده اید؟ چنانچه خودروی شما یکی از انواع پژو ۴۰۵ است، لطفاً بنویسید باتری آن از کدام نوع و چند آمپر است؟ توربومگ و خوانندگانش، به خواندن نظرات، پیشنهادات و استفاده از تجربیات شما علاقه مند هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بنده برای ۴۰۵ slx تولید ۸/۹۸ که باتری فابریک از نوع ۶۰ امپر بود از برند ایندیگو کره ای با امپر ۷۵ استفاده کرده ام و اصلا به دینام توجه نکردم چون قبلا هم با سوختن باتری فابریک سمند ای اف سون تجربه داشتم که باتری ۷۵ امپر گذاشتم و مشکلی نداشت اینم روی اون تجربه گذاشتم