روغن هیدرولیک فرمان ، علائم و عوامل فاسد شدن آن

دسته بندی مطلب: نکات فنی خودرو
نویسنده : عاطفه ساده
  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • 2849
  • 1
  • مدت مطالعه :6 دقیقه

روغن هیدرولیک فرمان خیلی دیر خراب می شود و عمر و کارایی بالایی دارد. یکی از دلایل فاسد شدن این روغن در خودرو، واکنش شیمیایی آن با ذرات معلقی است که در اثر سایش و خوردگی قطعات پلاستیکی و فلزی مختلف داخل سیستم فرمان به وجود می آید. علت اصلی به وجود آمدن اصطکاک و خوردگی قطعات سیستم فرمان هم کاهش سطح روغن هیدرولیک فرمان است. در این مقاله ی توربومگ نکات مهمی درباره ی علائم و عوامل فاسد شدن روغن هیدرولیک فرمان و بررسی صحیح سطح آن در مخزن وجود دارد. با توربومگ همراه باشید.

 

وظیفه روغن هیدرولیک فرمان پراید در سیستم فرمان، راه اندازی و روان کاری چرخ دنده های فرمان و کاهش اصطکاک و زنگ زدگی قطعات است. با چرخاندن غربیلک فرمان توسط راننده، روغن هیدرولیک فرمان به وسیله ی پمپ روغن هیدرولیک ، از مخزن روغن به سمت سیستم فرمان پمپاژ می شود. سیستم فرمان هیدرولیک خودرو از دو بخش تشکیل می شود:

چرخ دنده و پنیون: این دو قطعه به چرخ های جلو متصل می شوند.

پنیون و پیستون: پیستون توسط روغن هیدرولیک فرمان ، حرکت می کند و باعث چرخیدن غربیلک فرمان می شود.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کلیک کنید!

 

چک کردن روغن هیدرولیک فرمان پراید

چک کردن روغن هیدرولیک فرمان ، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که در صورت کاهش سطح روغن هیدورلیک و عدم اهمیت به آن، قطعات خشک شده و با بیشتری میزان سایش با هم درگیر می شوند. در نتیجه ی اصطکاک قطعات داخلی سیستم فرمان ، در قطعات شکستگی یا خوردگی ایجاد می شود. در چنین شرایطی حتی اگر به مخزن هیدرولیک ، روغن اضافه کنید هم فایده ای ندارد؛ چون روغن سالم را در سیستمی دارای تراشه و ذرات معلق ریخته اید.

 

روغن هیدرولیک فرمان پراید

 

چک کردن روغن هیدرولیک فرمان با روغن موتور فرق دارد. اگر سری مقالات مربوط به روغن موتور را در توربومگ خوانده باشید، می دانید که باید هنگامی که خودرو هنوز روشن نشده است، سطح روغن موتور آن بررسی شود. در مورد روغن هیدرولیک ، این طور نیست. چک کردن روغن هیدرولیک فرمان پراید یا هر خودروی دیگری باید زمانی اندازه گیری شود که از کار کردن درجای موتور ، مدت زمانی گذشته است.

نکته: حواستان باشد که با چرخاندن فرمان به سمت چپ و راست در حالت ایستا می توانید اندازه گیری دقیق تری داشته باشید.

در بعضی از خودروها اصلاً نیازی به استارت زدن و چرخاندن فرمان نیست. روی مخزن درجه بندی ای وجود دارد که به شما نشان می دهد سطح روغن هیدرولیک در زمان سرد یا گرم بودن خودرو باید چقدر باشد. درجه ی گرم یا Hot نشان دهنده ی درجه ی مناسبی است که روغن هیدرولیک خودروی شما باید در زمان گرم بودن موتور داشته باشد و درجه ی سرد یا Cold نشان دهنده ی مناسب ترین سطح روغن در زمان سرد بودن موتور است.

 

برای خرید آنلاین انواع لنت ترمز خودرو کلیک کنید!

مخزن روغن هیدرولیک فرمان

 

علائم فاسد شدن روغن هیدرولیک فرمان پراید

برخلاف بسیاری از منابع و مقاله ها که تنها نشانه ی خرابی یا فاسد شدن روغن هیدرولیک فرمان پراید را تغییرات ظاهری روغن می دانند، نشانه های دیگری هم وجود دارد که شما را از فساد روغن هیدرولیک مطلع می کند. یکی از راه های تشخیص خرابی روغن هیدرولیک فرمان ، توجه به صدای خودرو هنگام چرخاندن فرمان است. اگر دقیقاً هنگام چرخیدن فرمان، از سمت آن صدای غیر معمول بشنوید، روغن هیدرولیک خودروی تان فاسد شده است و کارایی لازم را ندارد. توجه داشته باشید که ممکن است شنیدن صدایی مثل غژ غژ به علت کاهش سطح روغن هیدرولیک پراید یا هر خودروی دیگری باشد و با اضافه کردن روغن ، دیگر صدایی نشنوید.

 

 

اگر فرمان سفت شود، روغن هیدرولیک آن فاسد شده است. در چنین مواقعی، ممکن است تمام تلاشتان را بکنید تا فرمان را بچرخانید؛ ولی خوب است بدانید بر اثر سخت حرکت کردن فرمان ، قطعاتی نظیر چرخ دنده و پمپ هیدرولیک آسیب می بینند.

منظور از تغییرات ظاهری تغییر رنگ، بو و گرانروی روغن است. زمانی که روغن هیدرولیک فرمان پراید ، خاصیت اولیه ی خود را از دست داده باشد، بوی روغن سوخته می دهد، رنگ آن تیره و گرانروی آن کم می شود. کف کردن این روغن هم از نشانه های خرابی آن است. گرانروی به میزان غلظت مایعات در برابر جاری شدن می گویند. کم شدن گرانروی روغن به معنای رقیق شدن بیش از حد استاندارد آن است. روغن هیدرولیک فرمان سالم، شفاف و روشن است.

 

برای خرید آنلاین انواع کیت کلاچ کلیک کنید!

 

 

عوامل فاسد شدن روغن هیدرولیک فرمان پراید

تشکیل دهنده ی اصلی روغن هیدرولیک فرمان پراید و سایر خودروها ، روغن پایه است. همچنین، روغن هیدرولیک دارای افزودنی های چندمنظوره ای است که معمولاً در مقابل عواملی چون گرما و ذرات معلق ، به راحتی واکنش نشان نمی دهد و مقاومت بالایی دارد. به این ترتیب، روغن هیدرولیک فرمان کاربردهای متفاوت و متعددی دارد و به عنوان یکی از پر کاربردترین روغن های صنعتی شناخته می شود. با این همه، ممکن است این روغن مخصوص سیستم فرمان ، تحت شرایط مختلفی مثل شرایط جوی و کارکرد بسیار بالا قرار بگیرد و فاسد شود. دمای بالای موتور و تماس و واکنش شیمیایی با قطعات داخلی سیستم فرمان از جمله دیگر عوامل فاسد شدن روغن هیدرولیک فرمان پراید یا هر خودروی دیگری هستند.

 

آیا شما تا به حال صدایی را از سمت سیستم فرمان خود شنیده اید؟ علت را جستجو کردید؟ چگونه مشکل برطرف شد؟ لطفاً از تجربه های خودتان درباره ی تعمیر و نگه داری خودرو برای توربومگ و خوانندگانش بنویسید. توربومگ سعی می کند از نکات شما در جهت بهبود مقالات خویش بهره برده و آن را در اختیار خوانندگانش قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ۲۰۶ صندوق دار دارم مدتی بود هنگام چرخاندن فرمان صدای چیر چیر میشنیدم و فکر کردم از سیستم فرمان است ولی با مراجعه به جلوبندی ساز متوجه شدم مربوط به قورقوری سر طبق است که با عوض کردن کل طبق و میله تعادل مشکل حل شد.