میزان باد لاستیک خودرو چقد باید باشد؟

دسته بندی مطلب: نکات فنی خودرو
نویسنده : محمدرضا سعیدپور
  • ۲۶ دی ۱۳۹۸
  • 307
  • 0
  • مدت مطالعه :7 دقیقه

باد لاستیک خودرو باید به صورت دوره‌ای تنظیم شود. این کار به مصرف سوخت کمتر و سالم ماندن لاستیک و جلوبندی خودرو کمک می‌کند. باد لاستیک در زمان‌های خاصی باید مورد بررسی قرار گیرد. حداقل هر ۳۰ روز یک بار میزان باد را بررسی کنید. همچنین زمانی که درجه حرارت به مقدار حداقل ۱۰ درجه تغییر می‌کند، باد آن مجددا باید تنظیم شود. با این مقاله از توربومگ همراه شوید.

فشار باد لاستیک خودرو در لاستیک‌های عقب و جلو نیز ممکن است متفاوت باشد. همچنین برای رانندگی در شهر و اتوبان نیز فشار باد متغیری مورد نیاز است.

اگر صدای لاستیک تغییر پیدا کرد نشان‌دهنده تنظیم نبودن باد آن است ولی باید دقت داشته باشید نرمی و حرکت استاندارد خودرو نیز بسته به باد لاستیک است و نباید این موضوع را دست کم بگیرید. در خودروهای مختلف با توجه به شرایطی که دارند تنظیم باد بر اساس عدد خاصی صورت می‌گیرد که باید به آن واقف باشید. در هوای سرد باد لاستیک باید فشار بیشتری نسبت به هوای گرم و تابستان داشته باشد.

فشار باد استاندارد

میزان باد لاستیک ۲۰۶

برای خودرو پژو ۲۰۶ که دارای سایزی جمع و جور است، باد لاستیک بر روی ۲٫۳ بار در اتوبان و شهر تنظیم می‌شود. این مقدار فشار برای چرخ‌های جلو و عقب مساوی است. ۲٫۳ بار معادل ۳۴ psi است. البته در هوای گرم میزان فشار هوا باید کمتر شود تا خودرو بتواند تعادل خود را حفظ کند.

اگر باد خودرو زیاد یا کم باشد، در رانندگی دچار مشکل خواهید شد. به خصوص خودروهایی که دارای ابعاد کوچک هستند و نسبت طول به عرض آن‌ها کمتر است بیشتر به مشکلات در کنترل دچار می‌شوند.

میزان باد لاستیک نیسان وانت

نیسان وانت از خودروهایی است که به علت کاربردی که در حمل بار دارد باید فشار باد لاستیک در آن بالا باشد. به خصوص در چرخ‌های عقب که فشار بیشتری بر روی آن‌ها تحمیل می‌شود. برای چرخ‌های جلوی این خودرو میزان فشار متوسط ۲٫۴ بار و برای چرخ‌های عقب ۳ بار در نظر گرفته می‌شود.

میزان باد لاستیک سراتو

سراتو سایپا وزن تقریبا بالایی نسبت به خودروهای ایرانی مانند سمند، پژو و پراید دارد و همین عامل سبب می‌شود تا فشار بار لازم برای لاستیک‌های آن کمی افزایش یابد. این خودرو معمولا با فشار ۳۵ psi تنظیم می‌شود و لاستیک‌های عقب آن با فشاری حدود ۲ psi بیشتر تنظیم می‌شوند.

میزان باد لاستیک سراتو

میزان باد لاستیک پراید صبا

خودروی پراید صبا نیز می‌تواند بسته به شرایطی که دارد باد لاستیک آن را تنظیم کرد. به عنوان مثال هنگامی که خودرو دو گانه سوز است بار موجود بر لاستیک‌های عقب بیشتر است و بهتر است روی ۳۵ و جلو روی ۳۲ تنظیم شود ولی در پراید صبا بنزینی، نیازی به این فشار باد نیست و می‌توان آن را روی فشار ۳۰ نیز تنظیم کرد.

میزان باد لاستیک ۲۰۶ sd

۲۰۶ sd دارای صندوق عقب است و به همین علت ممکن است بار اضافه به آن اعمال شود. از این رو باید فشار باد لاستیک‌های عقب آن برعکس لاستیک‌های ۲۰۶ هاچبک بیشتر باشد. فشار باد حدود ۳۵ برای جلو و ۳۶ برای عقب این خودرو در نظر گرفته می‌شود و در سرعت‌های بالا مانند رانندگی در اتوبان اکثرا به فشار باد بیشتری نیاز دارند.

 

برای خرید آنلاین لوازم یدکی ۲۰۶ کلیک کنید!

میزان باد لاستیک 206

میزان باد لاستیک لیفتراک

لیفتراک صنعتی انواع مختلفی دارد که قدرت هر کدام متفاوت است. از این رو بسته به بزرگی و قدرتی که دارند چرخ‌های آن‌ها نیز با لاستیک‌های متناسبی تجهیز می‌شوند و باد لازم برای هر لاستیک نیز متفاوت است.

لیفتراک یک وسیله باربری است که در مراکز صنعتی و ساختمان سازی از آن‌ها استفاده می‌شود. هر چه کاربرد آن بیشتر باشد و دارای قدرت بالاتری باشد فشار باد لاستیک بیشتری مورد نیاز است. برخی از این دستگاه‌ها باید لوازم بسیار سنگین را جابه‌جا کنند و به همین علت به لاستیک‌های بزرگ‌تر و فشار باد بیشتری در آن‌ها نیاز دارند.

میزان باد لاستیک ۲۰۵ ال ۹۰

تندر ۹۰ یا ال ۹۰ از خودروهای پرفروش در بازار ایران است. این خودرو دارای سواری نرمی است ولی تا زمانی می‌تواند این حالت را به شما نشان دهد که باد لاستیک‌های آن تنظیم باشد. برای رانندگی در شهر و اتوبان باد لاستیک‌های خودرو برابر با ۲ بار یا ۲۹ psi است. همچنین چرخ‌های عقب با ۲٫۲ بار و ۳۲ psi می‌توانند فشار مناسبی داشته باشند.

افزایش بار در لاستیک‌های عقب باعث می‌شود تا خودرو بتواند بار اضافی موجود در صندوق عقب را تحمل کند و فشار موجود را با آن تنظیم کند.

میزان باد لاستیک پژو پارس

از دیگر خودروهای پرطرفدار در ایران پژو پارس است. این خودرو نیز معمولا دارای باد چرخ‌های جلو در شهر ۲۹ psi و در اتوبان ۳۱ psi است. این میزان در دیگر مدل‌های پژو مشابه مانند پژو ۴۰۵ نیز در همین محدوده است.

فشار باد لاستیک

میزان باد لاستیک ماشین سنگین

با توجه به این که ماشین‌های سنگین بار اضافه بیشتری را بر روی لاستیک‌های خود تحمل می‌کنند، بدون شک فشار لاستیک نیز باید افزایش یابد. از این رو در این خودروها فشار دائم و توسط راننده بررسی می‌شود و ممکن است هفته‌ای یک بار نیاز به تنظیم داشته باشد.

بسته به میزان بار مجاز در این ماشین‌ها فشار باد نیز در آن‌ها تغییر می‌کند. ولی در حالت عادی نیز بیشتر از خودروهای سواری است. معمولا در کمترین حالت ۴۰ psi فشار لازم است.

در این خودروها بار بر روی تعداد چرخ‌های بیشتری تحمیل می‌شود تا بتواند در فشاری استاندارد کار کند. به علت این که فشار بر روی لاستیک‌های این نوع ماشین‌ها زیاد است، خود به دستگاهی برای تنظیم فشار باد لاستیک مجهز می‌شوند تا در صورت نیاز راننده خود اقدام به تنظیم فشار باد لاستیک کند.

نکاتی در مورد تنظیم باد لاستیک خودرو

هر چند فشار باد لاستیک برای خودروهای مختلف ممکن است در یک محدوده مشخص باشد ولی بر اساس عامل دیگری نیز تعیین می‌شوند. لاستیکی که بر روی خودرو تعبیه می‌شود بر روی آن مشخصاتی وجود دارد که باید مورد توجه باشد. به عنوان مثال فشار باد استاندارد لاستیک در کنار این اطلاعات بر روی آن مشخص شده است و باید هنگام تنظیم لاستیک به آن توجه کرد.

علاوه بر این تنظیم باد باید زمانی انجام گیرد که خودرو کمتر از ۲ کیلومتر حرکت کرده باشد یا حداقل ۳ ساعت استراحت کرده باشد. در غیر این صورت، اصطکاک و گرمی لاستیک‌ها باعث می‌شود تا فشار باد درون لاستیک بیش از حد واقعی نشان داده شود و در تنظیم مناسب آن تاثیرگذار است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *