تفاوت موتور کاربراتور با انژکتور در چیست؟

دسته بندی مطلب: نکات فنی خودرو
نویسنده : محمدرضا سعیدپور
  • ۳۰ دی ۱۳۹۸
  • 286
  • 0
  • مدت مطالعه :8 دقیقه

حتما شما هم در هنگام خرید خودرو با دو واژه موتور کاربراتور و انژکتور مواجه شده‌اید و این سوال را پرسیده‌اید که تفاوت موتور کاربراتور با انژکتور چیست؟ البته لازم به ذکر است که بیشتر خودروهای جدید موجود در بازار دارای سیستم‌های سوخت‌رسانی انژکتوری هستند و اکثر خودروسازان علاقه‌ای به استفاده از موتورهای کاربراتور در ساخت خودروها ندارند. با این تفاسیر هنوز هم در بسیاری از موتور سیکلت‌ها و تولیداتی که صورت می‌گیرد از کاربراتور استفاده می‌شود.

کاربراتور و انژکتور در حقیقت به سیستم سوخت‌رسانی خودروها اطلاق می‌شوند و نوع آن برای خودروها اهمیت زیادی دارد؛ چرا که با نبود این سیستم خودرو روشن نمی‌شود. تفاوت موتور کاربراتور با انژکتور سبب شده تا خودروسازان نسبت به استفاده از یکی از آن‌ها تمایل بیشتری نشان دهند. شاید این سوال ذهن  شما را مشغول کرده است که تفاوت موتور کاربراتور با انژکتور در چیست؟ مزایا و معایب هر یک چیست؟ با توربومگ همراه باشید تا شما را با تفاوت موتور کاربراتور با انژکتور بیشتر آشنا کنیم  و به بررسی معایب و مزایای هر کدام  از این سیستم‌های سوخت‌رسانی بپردازیم.

کاربراتور

آشنایی با موتورهای کاربراتوری

کاربراتور یکی از مهمترین قطعات در سیستم سوخت‌رسانی کاربراتوری محسوب می‌شود و وظیفه اصلی این قطعه تهیه مخلوط مناسبی از هوا و سوخت برای شرایط مختلف است. کاربراتور برای کار کردن احتیاج به خلا در مجرای خروجی سوخت دارد و این کار به وسیله قسمتی از بدنه که با نام «ونتوری» شناخته می‌شود، صورت می‌گیرد.

هنگامی که صفحه گاز (دریچه گاز) باز است، هوا به وسیله مکش سیلندر به داخل کاربراتور وارد می‌شود و در این فضا (ونتوری) جریان پیدا می‌کند. زمانی‌که هوا از ونتوری عبور می‌کند، به دلیل کاهش سطح مقطع، سرعت هوا افزایش و فشار ونتوری کاهش پیدا می‌کند و این امر منجر به ایجاد خلا می‌شود؛ پس از اتصال مجرای سوخت به این قسمت، سوخت با هوا مخلوط شده و وارد سیلندر می‌شود تا از این طریق اشتعال صورت گیرد.

کاربراتورها دارای انواع و اقسام مدل‌ها هستند و بر‌اساس جهت حرکت سوخت، ونتوری و تعداد دهانه تقسیم‌بندی می‌شوند. در قسمت زیر به معرفی انواع کاربراتورها می‌پردازیم:

انواع کاربراتور بر‌اساس جهت حرکت سوخت

– کاربراتور با جریان هوا از بالا به پایین

– کاربراتور با جریان هوا از پایین به بالا

– کاربراتور با جریان هوای افقی

انواع کاربراتور بر‌اساس ونتوری

– ونتوری ثابت

– ونتوری متغیر

انواع کاربراتور بر‌اساس تعداد دهانه

– یک دهانه

– دو دهانه

– چهار دهانه

 

برای خرید آنلاین لنت ترمز کلیک کنید!

کاربراتوری

وظایف کاربراتورها

به طور کلی کاربراتورها دارای دو وظیفه اصلی هستند. این وظایف به شرح زیر است:

– مخلوط کردن سوخت و هوا با نسبت ترکیبی مشخص برای ورود به سیلندر

– توزیع و پخش سوخت پودر شده به میزان برابر در میان سیلندرهای موتور

مزایای موتور کاربراتوری

با توجه به این که سیستم‌های کاربراتوری دیگر در خودروسازی استفاده نمی‌شوند ولی اکثر موتورسیکلت‌های موجود در کشور به این سیستم سوخت‌رسانی مجهز هستند. در این قسمت به مزایای موتور کاربراتوری می‌پردازیم. این مزایا شامل موارد زیر است:

– تعمیرات راحت

– هزینه کم تعمیرات در زمانی خرابی سیستم

– امکان تعمیر بدون نیاز به لوازم الکترونیکی مخصوص

– هزینه کمتر تولید این سیستم نسبت به سیستم‌های انژکتوری

معایب موتور کاربراتور

سیستم سوخت‌رسانی کاربراتور در کنار مزایایی که دارد، معایبی هم دارد و این موضوع سبب شده تا در حال حاضر استفاده از سیستم‌های سوخت‌رسانی کاربراتوری در میان سازندگان خودرو منسوخ شده و به‌کارگیری سیستم‌های سوخت‌رسانی انژکتوری رواج پیدا کرده است. این معایب شامل موارد زیر است:

– امکان خفگی کاربراتور

– وابسته بودن شدید کاربراتور به شرایط محیطی

– متناسب نشدن میزان مخلوط هوا و سوخت

– توزیع غیر یکنواخت سوخت به سیلندرها

– قدرت کمتر موتور کاربراتور نسبت به موتور انژکتوری

– تنظیم سخت سیستم جرقه‌زنی

– آلایندگی بیشتر نسبت به موتور انژکتوری

– وابستگی به نوع بنزین و عدد اکتان آن

– وجود ارتعاشات و ضربه‌های بیشتر در مقایسه با موتور انژکتوری

در حقیقت این معایب از جمله تفاوت موتور کاربراتور با انژکتور محسوب می‌شوند که سبب شده‌اند تا خودروسازان به استفاده از سیستم‌های انژکتوری روی آورند.

 

برای خرید آنلاین انواع سرسیلندر خودرو کلیک کنید!

انژکتور

آشنایی با موتورهای انژکتوری

موتورهای انژکتوری از نظر عملکرد تفاوت خاصی با موتورهای کاربراتوری ندارند ولی به دلیل اجزای مختلف و پیشرفته انژکتور، عملکرد آن به صورت دقیق‌تر و بهینه‌تر صورت می‌گیرد. در موتورهای انژکتور دو نوع سیستم تزریق سوخت زیر وجود دارد:

– سیستم سوخت‌رسانی مستقیم

– سیستم سوخت‌رسانی غیر مستقیم

با توجه به این که سیستم سوخت‌رسانی مستقیم جدیدتر است ولی در اکثر خودروهای انژکتوری از سیستم سوخت‌رسانی غیر مستقیم استفاده می‌شود.

 معایب موتور انژکتور

اکثر خودروهای تولیدی جدید  به سیستم سوخت‌رسانی انژکتور مجهز هستند ولی این دلیلی بر بی‌عیب و نقص بودن این نوع سیستم سوخت‌رسانی نیست؛ از همین رو در این قسمت به معایب موتور انژکتور می‌پردازیم. این معایب شامل موارد زیر است:

– بالا بودن هزینه‌های مربوط به تولید و تعمیرات در این سیستم سوخت‌رسانی

– نیاز به ابزارهای مخصوص برای تعمیر موتور انژکتور

– نیاز به نگهداری طولانی مدت

– نیاز به صافی بنزین دقیق‌تر و بنزین باکیفیت‌تر نسبت به موتور کاربراتوری

مزایای موتور انژکتوری

مزایای زیادی که موتورهای انژکتوری دارند، سبب شده تا خودروسازان نسبت به استفاده از این موتور در مقایسه با موتورهای کاربراتوری تمایل بیشتری نشان دهند. برخی از مزایای موتور انژکتوری به شرح زیر است:

– کمک به کاهش آلایندگی هوا

– کاهش مصرف سوخت

– حجم ثابت هوای ورودی

– افزایش راندمان حجمی و حرارتی موتور انژکتوری

– ارتعاشات و ضربه‌های کمتر موتور انژکتوری

– بهبود در عملکرد و افزایش گشتاور و توان خروجی موتور انژکتوری

– نیاز نداشتن به ساسات

– روشن شدن بهتر و سریع‌تر موتور انژکتوری در هوای سرد

بنزین

تفاوت این دو سیستم بیش از آن که فنی باشد مربوط به مسائل زیست محیطی  و آلودگی است، همچنین این تفاوت را در هزینه‌‌های تعمیر و نگهداری نیز می‌توان دید:

– به دلیل وجود قوانین سخت در رابطه با آلودگی هوا و محیط ‌زیست و همچنین مصرف سوخت‌های بهینه، امروزه از سیستم‌های انژکتوری در خودروهای تولید جدید استفاده می‌شود.

– مواردی از قبیل وجود قطعات حساس، قیمت بالا، نیاز به تخصص برای تعمیر، پیچیدگی سیستم، نیاز به نگهداری بیشتر و نیاز به سوخت با عدد اکتان بالاتر از جمله مهمترین تفاوت موتور کاربراتور با انژکتور محسوب می‌شوند.

– سیستم‌های کاربراتوری به دلیل هزینه تولید کم و تعمیرات ساده‌تری که دارند، بیشتر در موتورسیکلت‌ها استفاده می‌شوند که امیدواریم در آینده این وضع تغییر پیدا کند و از سیستم‌های انژکتوری در این نوع وسایل نقلیه استفاده شود.

افرادی که از هر دو نوع خودرو استفاده کرده‌اند، تفاوتاین دو را لمس کرده‌اند. شما با تبدیل کاربراتور به انژکتور، می‌توانید نقش قابل توجهی در کاهش آلودگی‌های محیطی، کاهش مصرف سوخت، افزایش راندمان و … ایفا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *