ای کال سیستم تماس خودکار با اورژانس در خودروهای اروپایی

دسته بندی مطلب: اخبار خودرو معرفی خودرو
نویسنده : سپهر محمدخانی

« ای کال » ( eCall) قابلیتی طراحی شده بر روی خودروهای اروپایی است که در صورت وقوع تصادفات جاده‌ای به صورت خودکار با مرکز اورژانس تماس می‌گیرد و حادثه را گزارش می‌کند. در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۸ اتحادیه اروپا قانونی را وضع کرد که براساس آن تمامی خودروهایی که در این قاره ساخته می‌شوند باید به امکان تماس خودکار با اورژانس مجهز شوند.

فلسفه طراحی ای‌ کال چیست؟

دکمه کمک‌رسان یا ای کال (SOS)، در داخل خودرو زمان بروز حادثه باعث باز شدن کیسه هوای خودرو می شود و ضربه وارد شده از تصادفات شدید و یا توقف ناگهانی در سرعت بالا را به راحتی تشخیص داده و بلافاصله به مراکز اورژانس اطلاع می دهد.

سرویس ای کال خودرو

فلسفه طراحی سرویس « ای کال » برای زمانی است که راننده و سرنشینان خودرو در اثر تصادف دچار بیهوشی یا عدم ثبات فیزیکی و روانی باشند. در این صورت « ای کال » به صورت خودکار وارد عمل می‌شود و مرکز اورژانس منطقه را از محل و زمان دقیق وقوع حادثه مطلع می‌سازد.

عملکرد ای کال

ساعت طلایی در امدادرسانی و کاهش تلفات جاده ای به کمک ای کال

اتحادیه خودروسازان اروپا از وضع این قانون استقبال کرده است. به گفته ریاست اتحادیه: سرویس جدید « ای کال » با کوتاه کردن زمان واکنش به حوادث رانندگی، پتانسیل نجات جان مصدومان زیادی را دارد. وی افزود: با به کارگیری این سرویس آمبولانس‌ها، مراکز آتش‌نشانی و پلیس می‌توانند واکنش زودتر و سریع‌تری نسبت به حوادث داشته باشند و به اصطلاح در «ساعت طلایی» وارد عمل شوند. به کارگیری این سیستم تنها یکی از تحولاتی است که در جهت کاهش تلفات جاده‌ای به کار گرفته شده اند.

تماس خودکار با مرکز اورژانس

با نگاه به آینده، فناوری‌های «ایمنی فعال» که شاید روزی به طور کلی از هرگونه تصادف یا حادثه جاده‌ای جلوگیری کنند، در تمام جهان فراگیر می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر می توانید ویدیو بالا را نیز مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.