مقایسه پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی

دسته بندی مطلب: مقایسه خودرو
نویسنده : محمدرضا سعیدپور
  • ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • 2328
  • 0
  • مدت مطالعه :5 دقیقه

مقایسه پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی از نظر مشخصات فنی، ظاهری و امکانات در ادامه انجام می‌شود. در صورتی که قصد خرید یکی از این دو خودرو را دارید و در تصمیم خود مردد هستید ما به صورت تخصصی به مقایسه پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی می‌پردازیم تا راحت‌تر بتوانید، انتخاب کنید. حداکثر سرعت پژو ۴۰۵ slx، ۱۸۷ کیلومتر بر ساعت و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۱۳٫۲ ثانیه بوده و حداکثر سرعت برای پرشیا یا همان پارس معمولی ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۱۱ ثانیه است.

پژو 405 SLX

 مقایسه مشخصات فنی پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی

برای مقایسه پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی از نظر مشخصات فنی باید گفت که حجم موتور اس‌ال‌ایکس ۱۵۸۷ سی‌سی و پژو پارس ۱۷۶۱ سی‌سی است. موتور این اتومبیل‌ها ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ دارد. نحوه قرارگیری سیلندرها در ۴۰۵ به صورت خطی مستقیم بوده ولی در پرشیا از آرایش خطی شیب‌دار استفاده شده است.

گیربکس این دو خودرو دارای ۵ دنده دستی است و اهرم دنده در قسمت کنسول میانی قرار دارد. دیفرانسیل و موتور این پژوها در جلو قرار گرفته است.

از نظر قدرت موتور پژو ۴۰۵ در دور موتور ۵۶۰۰، ۱۰۸ اسب بخار توان تولید می‌کند، در مقابل پژو پارس می‌تواند در دور موتور ۶۰۰۰، ۹۷ اسب بخار نیرو تولید کند. گشتاور تولیدی slx 142 نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه و پژو پارس معمولی ۱۴۸ نیوتن متر در ۳۵۰۰ دور بر دقیقه است. با توجه به این نکات نمی‌توان فرق زیادی از نظر قدرت و گشتاور برای این دو خودرو قائل شد.

 

برای خرید لوازم یدکی پژو پارس کلیک کنید!

پژو پارس معمولی

قدرت موتور را از نظر توان به حجم یا توان حجمی نیز مورد مقایسه قرار می‌دهند که برای ۴۰۵ در ازای مصرف هر لیتر سوخت ۶۷٫۵ اسب بخار توان تولید می‌شود ولی در jپرشیا این واحد ۵۳٫۸ اسب بخار بر لیتر است.

ظرفیت باک این دو نوع پژو ۷۰ لیتر بوده و از سیستم سوخت رسانی انژکتوری چند نقطه‌ای در آن‌ها بهره برده شده است. مصرف سوخت ۴۰۵ از نظر مصرف سوخت ترکیبی ۷٫۵ از نظر جاده‌ای ۶ و شهری ۱۰٫۱ لیتر بر ۱۰۰ کیلومتر بوده این واحدها برای پرشیا به ترتیب ۹٫۱، ۶٫۲ و ۱۱٫۳ است. با توجه به نکات گفته شده برای مقایسه پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی باید گفت که SLX در هر ۱۰۰ کیلومتر سوخت کمتری مصرف می‌کند. پارس معمولی استاندارد آلایندگی یورو ۳ و ۴۰۵ یورو ۲ دارد.

از نظر سیستم ترمز، باید گفت هر دو خودرو از این نظر شبیه هم بوده و در هر دو از سیستم روغنی با بوستر خلائی استفاده شده است. ترمز جلو این دو دیسکی و ترمز عقب کاسه‌ای است. سیستم فرمان هم به همین ترتیب برای هر دو کمک هیدرولیکی با تعلیق جلو مک فرسون و تعلیق عقب مستقل است.

مقایسه مشخصات ظاهری پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی

اتاقک این دو نوع پژو گنجایش نشستن ۵ سرنشین را داشته و از کلاس D segment در طراحی این دو خودرو استفاده شده است. کلاس بدنه این دو اتومبیل سدان است. وزن slx، یک تن، طول ۴ متر و ۴۰٫۸ سانتی‌متر، عرض ۱ متر ۶۹٫۴ سانتی‌متر و ارتفاع ۱ متر و ۴۱ سانتی‌متر و ۱۲۰ کیلوگرم و وزن پرشیا یک تن و ۱۶۰ کیلوگرم و ابعاد ۴۴۹۸ در ۱۷۰۴ در ۱۴۱۰ میلی‌متر است.

لاستیک جلو اس ال ایکس از نوع ۱۸۵/۶۵ R 14 و لاستیک عقب ۱۸۵/۶۵ SR 14 است. در خودرو پژو پارس معمولی از لاستیک جلوی نوع ۱۹۵/۶۰ R 15 و لاستیک عقب نوع ۱۹۵/۶۰ R 15 استفاده شده است.

 

برای خرید لوازم یدکی پژو ۴۰۵ slx کلیک کنید!

اتاق پارس معمولی

مقایسه امکانات پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی

برای مقایسه پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی باید گفت که این دو دارای کیسه هوا برای راننده هستند؛ ولی برای سرنشین جلوی پژو ۴۰۵ کیسه هوا طراحی نشده است. سیستم صوتی پژو پارس سال به صورت بلندگو در جلو است ولی بلندگوی ۴۰۵ در عقب آن قرار دارد.

سیستم مه شکن جلو و عقب در این اتومبیل‌ها رانندگی در فضای مه‌آلود را برای رانندگان آسان‌تر کرده است. ترمز ضد قفل ABS برای ایمنی بیشتر در این دو مدل از محصولات تعبیه شده است.

از دیگر امکانات پژو ۴۰۵ SLX می‌توان به سنسور کنترل فشار روغن، سنسور اعلام خرابی موتور، شیشه‌های برقی جلو و عقب، تنظیم برقی آینه‌های جانبی، قفل مرکزی با سوئیچ کنترلی، چراغ نقشه‌خوان، سیستم کنترل موتور EMS، کلید بازکن صندوق عقب از داخل و … اشاره کرد.

در ادامه مقایسه پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی باید به برخی از امکانات پژو پارس، اشاره کنیم که عبارت‌اند از: سنسور ایمنی دنده عقب، شیشه‌های ضد اشعه فرابنفش، بالابر برقی شیشه‌های جلو و عقب، قفل میکرو سوئیچی درب‌ها، قفل مرکزی از راه دور رادیویی، دماسنج روی داشبورد، کنترل برقی آینه‌های جانبی، چراغ سوم ترمز و تهویه مطبوع با کنترل دستی اشاره کرد.

مقایسه پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی از نظر قیمت

در مقایسه پژو ۴۰۵ slx با پژو پارس معمولی حتما باید به قیمت هر دو خودرو نیز اشاره کنیم:

پژو پارس ۱۸۰۰ با قیمت ۱۱۰ تا ۱۳۰ میلیون در بهمن ماه ۹۸ در بازارهای داخلی به فروش می‌رسید، در مقابل قیمت پژو ۴۰۵ در همین تاریخ ۸۵ تا ۹۸ میلیون بوده است. البته باید گفت که سال تولید این خودروها نیز در قیمت فروش آن تاثیر زیادی دارد و خودروهایی که در سال‌های اخیر تولید شده‌اند با قیمت بالاتری در بازار به فروش می‌رسند.

اتاق پژو 405 slx

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *