سایپا ساینا اس ؛ معرفی امکانات و مشخصات فنی آن !

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : حسام اینانلو
  • ۱ تیر ۱۳۹۹
  • 4172
  • 0
  • مدت مطالعه :5 دقیقه

اگر شما هم یکی از مشتریان شرکت سایپا باشید، حتما اطلاع دارید که این برند خودروسازی برنامه عرضه سه محصول جدید را در سال 99 دارد. خودرو‌های « ساینا اس ، کوییک اس و شاهین» به سبد فروش این شرکت اضافه خواهند شد. طی چند روز گذشته شرکت سایپا از یکی از محصولات خود – ساینا S – رونمایی کرده است. در این مقاله از توربومگ خودروی سایپا ساینا اس را معرفی می‌کنیم.

ماشین ساینا اس

سایپا ساینا اس یا همان نسخه فول آپشن ساینا

در سال 1388 سایپا محصول جدید خود به نام تیبا و پلتفرم 200X را به بازار معرفی کرد. هر چند که از ابتدای رونمایی از خودروی برخی از کارشناسان پلتفرم 200X را قدیمی‌ می‌دانستند و از طرف دیگر ایرادات فنی زیادی به خودروی تیبا وارد می‌کردند. اما سایپا به طراحی خودرو بر اساس همان پلتفرم ادامه داد. بعد از گذشت 5 سال نسخه ‌هاچ بک تیبا در بازار رونمایی شد. نسخه اولیه ساینا در سال 1394 به بازار معرفی شد. ساینا یکی از محصولات اقتصادی در سبد محصولات سایپا است که از نظر فنی مشابهت زیادی با تیبا دارد. ساینا را می‌توان فیس لیفت تیبا دانست. پس از گذشت 4 سال مدل جدیدی از ساینا به بازار عرضه شد که تحت عنوان ساینا اس معرفی شد. ساینا S  که بر اساس پلتفرم 200X طراحی شده است را فیس لیفت ساینای اولیه یا فیس لیفت دوم تیبا می‌دانند. در ابتدا قرار بود که این خودرو با نام «ساینا 99» به بازار معرفی شود، اما طبق آخرین اخبار رسمی‌ اعلام شده توسط شرکت سایپا نام این خودرو به سایناS  تغییر پیدا کرده است و بر روی پشت این ماشین حرف S حک شده است که نام این خودرو را بیان می‌کند.

مشخصات فنی ساینا اس

شرکت سایپا با اعمال تغییراتی بر روی نسخه‌های محبوب این شرکت در بازار تلاش کرده است تا سبد فروش و عرضه محصولات خود را گسترش دهد. یکی از نسخه‌های بروز شده این شرکت خودروی سایپا ساینا اس است که با چهره‌ای جدید و آپشن‌هایی متفاوت احتمال دارد تا پایان سال 99 به بازار معرفی شود.

بررسی ساینا اس از نظر تغییرات شکل ظاهری

از نظر شکل ظاهری ساینا S  تغییراتی نسبت به مدل‌های پیشین ساینا و تیبا داشته است. به طوری که خط و خطوط مجموعه سپر ماشین متحول شده است و در طراحی جلو پنجره نیز تغییرات مثبتی رخ داده است. درباره قسمت عقب ماشین نیز سپر با طراحی جدیدی به بازار عرضه شده است. همچنین قاب چراغ نسبت به مدل گذشته تغییر کرده است و یک دیفیوزر به مجموعه خودرو اضافه شده است. کابین خودرو سایپا ساینا اس از نسخه اتوماتیک سایپا ساینا الهام گرفته است. صندوق عقب این ماشین متفاوت با نسخه‌های تیبا و ساینا اولیه است. چراغ روشنایی روز یکی دیگر از وجوه تفاوت این ماشین با دو نسخه قبلی آن است. با نگاهی به داخل کابین می‌توان دریافت که طراحی دسته دنده جدید است و فرمان جدید با طرح دی غربلیک شده است.

برای خرید آنلاین لوازم یدکی ساینا کلیک کنید!

امکانات ساینا اس

مشخصات فنی ساینا اس

موتور سایناS  عملکردی مشابه با تیبا و ساینای اولیه دارد. این موتور با قدرت 87 اسب بخار و گشتاور 128 نیوتون متر کار می‌کند. برای انتقال نیروی موتور به چرخ‌های جلو جعبه دنده 5 سرعته دستی در خودرو تعبیه شده است. موتور این خودرو دارای پیشرانه 1.5 لیتری 4 سیلندری و با کد M15 است. مهلت استفاده خودرو سازان از استاندارد‌های یورو 4 تا پایان سال 99 تمدید شده است. طبق اولین اخبار رسیده از سایپا قرار بر این بود که خودروی ساینا اس مطابق با استاندارد‌های یورو 5 ساخته شود. اما با تمدید فرصت استفاده از استاندارد‌های یورو 4 مشخص نیست که استاندارد‌های آلایندگی این خودرو مطابق با کدام یک از موارد یورو 4 یا یورو 5 خواهد بود.

آپشن‌های ساینا اس

رینگ‌های ساینا S  از جنس آلومینیوم است که زیبایی منحصر بفردی را به این خودرو بخشیده است. از طرفی شیشه‌های عقب نیز دودی هستند که به جذابیت کار اضافه می‌کنند. روکش‌های چرمی‌ صندلی نیز همیشه طرفداران خود را داشته است و سایپا با در نر گرفتن این موضوع از روکش‌های چرمی‌ برای این نسخه استفاده کرده است.

آپشن های ساینا اس

قیمت احتمالی ساینا S

با توجه به این که هنوز قیمت خودروی سایپا ساینا اس به صورت رسمی‌ اعلام نشده است کارشناسان در خصوص قیمت این خودرو پیش بینی‌های خود را دارند. با توجه به شرایط متغیر قیمت خودرو در کشور و تغییرات هر روزه نرخ ارز می‌توان به صورت بازه‌ای نرخ این محصول را برآورد کرد. با توجه به این که در بازار فعلی خودروی تیبا قیمتی حدود 54 میلیون تومان و خودروی ساینا اولیه قیمتی در حد 62 میلیون تومان دارد، می‌توان انتظار داشت که خودروی سایناS  با قیمتی در حد 70 الی 80 میلیون تومان به بازار عرضه شود. هر چند این خودرو با مدل‌های پیشین خود تفاوت‌هایی دارد اما باز این قیمت برای خودرویی که طرح اولیه و اساس آن از پراید ایده گرفته شده است بالا به حساب می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *