مقایسه رنو ساندرو اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک !

دسته بندی مطلب: مقایسه خودرو
نویسنده : حسام اینانلو
  • ۶ تیر ۱۳۹۹
  • 58
  • 0
  • مدت مطالعه :9 دقیقه

ماشین‌های هاچ بک همیشه جذابیت زیادی برای کاربران داشته‌اند. از موفق‌ترین گزینه‌های خودروهای هاچ بک در ایران می‌توان به پراید هاچ بک و پژو ۲۰۶ اشاره کرد. اکنون گزینه‌های بهتری در اختیار مشتریان ایرانی وجود دارد که شاید بتوان از بهترین آن‌‌ها که قیمت متوسطی هم دارند و عموم جامعه می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند به پژو ۲۰۷ و رنو ساندرو اشاره کرد. ممکن است انتخاب گزینه درست و بهتر میان این ۲ خودرو برای بسیاری سخت باشد. به همین دلیل تلاش خواهیم کرد با معرفی و مقایسه رنو ساندرو اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک شرایط بهتری را برای تصمیم گیری شما فراهم کنیم. با این مقاله از توربومگ همراه شوید.

مقایسه ساندرو و ۲۰۷

مقایسه مشخصات ظاهری رنو ساندرو اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک

این خودرو را می‌توان برگرفته از خودرو تندر ۹۰ یا همان ال ۹۰ دانست. بسیاری از مشخصات این ماشین با تندر ۹۰ شبیه است و بیراه نیست اگر ساندرو را یک ال ۹۰ هاچ بک بدانیم. اتاق داخلی رنو ساندرو مانند ال ۹۰ جادار بوده و از متریال با کیفیتی برای جلو داشبورد و فضای داخلی ساخته شده است. مسئله کم جا بودن ماشین دغدغه بسیاری از مشتریان خودروهای هاچ بک بوده که رنو ساندرو تا حدود زیادی این نگرانی را رفع کرده است. مسئله دیگر در مورد اتاق رنو ساندرو که باید به آن اشاره کرد، سر و صدای وارده بر اتاق و انتقال آن به فضای داخلی است. رنو ساندرو در این مورد نمره متوسطی می‌گیرد و ماشین بی‌سر و صدایی نیست.

پژو ۲۰۷ یکی از محصولات ایران خودرو به عنوان یک هاچ بک جدید است اما فرم ظاهری ۲۰۷ بسیار شبیه به ۲۰۶ بوده و تفاوت را تنها در چراغ‌ها، سپرها، کاپووت و گلگیر اعمال کرده است. بنابراین طراحی بدنه این ماشین بسیار شبیه به ۲۰۶ بوده و همین موضوع برخی از خصوصیات این ماشین را به ۲۰۶ شبیه می‌کند. فضای داخلی ۲۰۶ نسبتا کوچک بوده و صندلی های عقبی برای ۲ نفر طراحی شده بود. با توجه به شباهت اتاق این دو ماشین، ۲۰۷ نیز خودرویی برای ۴ نفر بوده و به سختی ۳ نفر می‌توانند در صندلی عقب کنار هم بنشینند. جزئیاتی در فضای داخلی خودرو از جمله فرمان، داشبورد و صفحه کیلومتر تغییر پیدا کرده است اما به طور کلی فرم به همان شکل پژو ۲۰۶ باقی مانده است. از نکات منفی پژو ۲۰۷ که باید در مقایسه رنو ساندرو اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک مد نظر قرار داد، صدای نسبتا زیاد اتاق پژو ۲۰۷ است که اصلا با رنو ساندرو قابل رقابت نیست.

مقایسه رنو ساندرو اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک از لحاظ ظاهری تنها در این مسئله مورد توجه خواهد بود که ظاهر خودرو پژو ۲۰۷ جوان پسندتر بوده و جذابیت بیشتر نسبت به ساندرو دارد اما به طور کلی هر دو خودرو در یک شکل و شمایل نسبی هستند.

برای خرید آنلاین لوازم یدکی ۲۰۷ کلیک کنید!

مقایسه مشخصات ظاهری رنو ساندرو اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک

مقایسه مشخصات فنی رنو ساندرو اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک

در مورد موتور رنو ساندرو باید گفت که موتور چهار سیلندر با حجم ۱۶۰۰ سی سی و کد فنی K4M-A6دارد. ساندرو در ۵۷۵۰ دور به قدرت ۱۰۵ اسب بخار می‌رسد. گشتاور این خودرو در دورهای پایین در اختیار راننده قرار می‌گیرد و در دور موتور ۳۷۵۰ به حداکثر گشتاور ۱۴۰ نیوتون متری می‌رسد. مصرف این خودرو ۸٫۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است که به دلیل گشتاور ایجاد شده در دورهای پایین، می‌تواند کمتر از این هم باشد. بنابراین این روزها که بحث سوخت و هزینه‌های آن بسیار داغ شده، با خودرویی کم مصرف روبه‌رو هستید. از نکات مثبت خودرو ساندرو استهلاک پایین آن بوده که در دراز مدت هزینه زیادی روی دست شما نخواهد گذاشت.

از دیگر نکات مثبت رنو ساندرو باید به قدرت هندلینگ آن اشاره کرد. هندلینگ یکی از مواردی است که باعث پیشی گرفتن رنو ساندرو حتی از خودرو ال ۹۰ می‌شود. ساب فریم موجود در قسمت جلویی ساندرو قسمتی از وزن موتور، گیربکس و پلوس‌ها را تحمل می‌کند و به همین دلیل خودرو در هنگام پیچیدن،شتابگیری و ترمز کردن، فرمان‌پذیری مناسبی داشته و در هنگام تصادفات تا حدودی باعث کاهش میزان صدمات می‌شود.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در رنو ساندرو گیربکس اتوماتیکی است که شرکت رنو طراحی کرده  و به واسطه برنامه ریزی و ضرایب درست دنده‌ها یکی از بهترین عملکردها در بین خودروهای هم رده خود را دارد. رنو ساندرو شتاب اولیه خیلی خوبی ندارد اما همانند ال۹۰ شتاب ثانویه بسیار خوبی دارد که می‌تواند رانندگی را لذت‌بخش کند.

مقایسه مشخصات فنی رنو ساندرو اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک

پژو ۲۰۷ موتور TU5 و گیربکس AL4 داشته و حجم آن ۱۵۸۷ سی سی بوده که در دور ۵۸۰۰ میتواند ۱۰۵ اسب بخار نیرو تولید کند و در دور موتور ۴۰۰۰ به گشتاور ۱۴۲ نیوتون متر برسد. گیربکس پژو ۲۰۷ چندان دقیق طراحی نشده و به همین سبب گاهی اوقات آن نرمی مورد انتظار را نداشته و دچار ضربه های ناگهانی می‌شود. از مشکلات اساسی این گیربکس معکوس ندادن به موقع و مناسب است. قدرت و گشتاور پژو ۲۰۷ با رنو ساندرو برابر است و حتی میزان مصرف سوخت آن ها نیز با هم برابری می‌کند اما در عمل چنین نیست و ۲۰۷ با سرعتی زیاد از رنو ساندرو عقب می‌ماند.

رنو ساندرو اتوماتیک

پژو ۲۰۷ اتوماتیک

مدل خودرو
۴ سيلندر تنفس طبيعي۴ سيلندر تنفس طبيعيپیشرانه
۱/۶۱/۶حجم موتور(ليتر)
۱۰۵ اسب‌ بخار در ۵۷۵۰ دور۱۰۵ اسب بخار در ۵۸۰۰ دورحداکثر قدرت
۱۴۰ نيوتن‌متر در ۳۷۵۰ دور۱۴۲ نیوتن‌متر در ۴۰۰۰ دورحداکثر گشتاور
۴ سرعته اتوماتیک۴ سرعته اتوماتیکگیربکس
۸/۳۷/۱مصرف سوخت (ترکیبی)
۱۱/۵۱۲/۶شتاب صفر تا ۱۰۰
۱۷۰۱۹۰حداکثر سرعت

برای خرید آنلاین لوازم یدکی ساندرو کلیک کنید!

مقایسه آپشن های رنو ساندرو اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک

مقایسه آپشن های رنو ساندرو اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک

از نظر آپشن می‌توان پژو ۲۰۷ را کاملا جلوتر از ساندرو دانست. تنها آپشن‌های ساندرو را می‌توان بالابر برقی شیشه‌ها، تنظیم برقی آینه‌های بغل، مه شکن جلو و عقب و فرمان هیدرولیک دانست. در عوض پژو ۲۰۷ امکانات بیشتری از جمله کروز کنترل، دی لایت و سیستم مالتی‌مدیا مجهز به مانیتور ۷ اینچی لمسی دارد.

رنو ساندرو اتوماتیک

پژو ۲۰۷ اتوماتیک

تجهیزات

مه‌شکن جلو و عقب، تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو از داخل کابینمه‌شکن جلو و عقب، تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو از داخل کابین، دی‌لایت

چراغ

سیستم صوتی با قابلیت پخش MP3، USB، AUX، بلوتوث، کلیدهای کنترل سیستم صوتی پشت فرمان، ۴ عدد بلندگوسیستم صوتی با قابلیت پخش DVD، USB، AUX، بلوتوث، نویگیشن، کلیدهای کنترل سیستم صوتی روی فرمان، ۶ عدد بلندگو

سیستم‌های مولتی مدیا

۷ اینچی لمسی

صفحه نمایش

۱۵ اینچی آلومینیومی۱۴ اینچی فولادی

رینگ ها

آینه‌های جانبی با تنظیم برقی و مجهز به گرمکنآینه‌های جانبی با تنظیم برقی و مجهز به گرمکن

آینه

مقایسه قیمت رنو ساندرو اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک

هر دو این خودروها در یک رنج قیمتی قرار دارند. اما با توجه به این که قیمت خودرو در بازار ایران هر روز در حال تغییر است، نمی‌توان قیمت ثابتی برای هر کدام از آن ها در نظر گرفت. بهتر است بگوییم قیمت دغدغه اصلی برای انتخاب یکی از این دو ماشین نیست چون تفاوت قیمت بالایی با هم ندارند. برای خرید هر کدام از این دو خودرو به مشخصات ظاهری، فنی و آپشن‌های آن توجه کنید. در این مطلب تلاش شد با مقایسه رنو ساندرو اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک به شما اطلاعات کافی بدهیم تا بتوانید بهتر انتخاب را برای خود داشته باشید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *