شورولت کوروت 2020 ؛ اولین شورلت کوروت نسل هشتم !

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : محمدرضا سعیدپور
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۹
  • 470
  • 0
  • مدت مطالعه :8 دقیقه

اولین نسل از کوروت‌ها در سال 1953 معرفی شد. نسل اول این خودرو از همان ابتدا نام خود را در بین خودروهای عضلانی آمریکایی جای داد. هر نسل از این خودرو یک انقلاب در صنعت ظاهر خودرو به حساب آمده و همواره موتورهایی با توان بالا و غرش‌هایی به یاد ماندنی را به همراه داشته‌اند. تا سال گذشته 7 نسل گوناگون از این خودروی دوست داشتنی معرفی شده بود. اما اکنون نسل هشتم این خودرو معرفی شد. این نسل در عین حال که ظاهری بسیار اسپرت تر دارد به ارثیه‌ی کوروت‌ها وفادار مانده و به راحتی می‌توان تشخیص داد که این خودرو نیز از نسل کوروت می‌باشد. انقلاب دیگری که در این نسل انجام شده طراحی شگفت انگیز موتور-وسط در این خودرو می‌باشد. با این مقاله از توربومگ همراه شوید.

هفت نسل اول از شورولت کوروت

مشخصات فنی شورولت کوروت 2020

موتور این خودرو با وفاداری کامل به تمامی نسل‌های کوروت و حتی ارثیه‌ی خانوادگی خودروهای آمریکایی یک موتور هشت سیلندر وی-شکل است. حجم این موتور شش هزار و دویست سی‌سی از نسل ال-تی2 بوده و توان 495 اسب بخار را آزاد می‌کند. دسته موتورها به گونه‌ای طراحی شده که موتور در ارتفاع پایین‌تری قرار بگیرد. این موضوع به فرمان پذیری خودرو بسیار کمک می‌کند. طراحی کارتل روغن با استفاده از تکنولوژی (dry-sump) بوده تا در حداکثر کشش‌های عرضی دچار افت فشار روغن نشود. در سرسیلندر این خودرو از تکنولوژی CVVT بهره گرفته شده و در نهایت می‌توان به شکل زیر این مشخصات را خلاصه کرد.

– 6.2 لیتر هشت سیلندر از نسل LT2

– 495 اسب بخار

– 470 پوند-فوت گشتاور معادل 638 نیوتون متر گشتاور

– حداکثر سرعت 194 مایل بر ساعت معادل 312 کیلومتر بر ساعت

– 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت تنها در 2.9 ثانیه (کمتر از 3 ثانیه)

– زمان درگ 400 متر 11.2 ثانیه در حالت فابریک

اتاق شورولت کوروت استینگری 2020

چرا طراحی موتور-وسط؟

نه تنها قدرت بسیار زیاد این خودرو بلکه طراحی موتور-وسط این خودرو برای دیوانگان دنیار خودرو بسیار جذاب است. اما واقعا این طراحی جدید چه نتایجی دارد؟ به صورت عنوان بار به مزایای این نوع طراحی اشاره می‌کنیم.

– دید راننده و سرنشینان از جلو به شدت بهبود می‌یابد

– عکس‌العمل خودرو به فرمان گیری ، شتابگیری و ترمزگیری افزایش می‌یابد.

– تعادل و پایداری خودرو بر روی سطح جاده به شدت افزایش پیدا می‌کند.

– تقسیم وزن بر روی چرخ‌های عقب را بهبود بخشیده و امکان انتقال بخش زیادی از گشتاور به چرخ‌های عقب را فراهم می‌کند.

– این سطح از طراحی موتور-وسط امکان بازطراحی ایرودینامیکی خودرو و افزایش بازده سیالاتی را فراهم آورد.

– دست طراحان خودرو به منظور خنک کردن موتور و دفع حرارت اضافه در این نوع از طراحی بسیار باز است.

برای خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کلیک کنید!

نمای موتوری شورولت استینگری 2020

قیمت این خودرو چه قدر است؟

اطلاعات کاملی منتشر نشده اما تا آنجایی که کارخانه‌ی کوروت به صورت رسمی اعلام کرده این کوروت نسل هشتم که نام استینگری را با خود به یدک می‌کشد با سه سطح متفاوت از آپشن و امکانات توضیع خواهد شد.

نسل اول

– قیمت مدل کوپه : شصت هزار دلار

– قیمت مدل با سقف متحرک : شصت و هفت هزار و پانصد دلار

– امکانات این سطح :

1- سیستم صوتی بوز(bose) با 10 بلندگو

2- صندلی‌های نسل GT1 با قابلیت تنظیم در 8 جهت

3- قابلیت انتخاب سبک رانندگی توسط راننده (حالت شهری ، اسپرت ، جاده و …)

4- لاستیک‌های چهار فصل

نسل دوم

– قیمت مدل کوپه : شصت هفت هزار و سیصد دلار

– قیمت مدل با سقف متحرک : هفتاد و چهار هزار و سیصد دلار

امکانات این سطح :

1- دوربین دید نزدیک جلو

2- سیستم صوتی بوز(bose) با 14 بلندگو

3- صندلی های نسل GT2 با پوشش چرم

4- گرم کن و سرد کن صندگی

5- گرم کن غربیلک فرمان

نسل سوم

– قیمت مدل کوپه : هفتاد و دو هزار دلار

– قیمت مدل با سقف متحرک : هفتاد و چهار هزار و سیصد دلار

امکانات این سطح :

1- سیزده رنگ انتخابی و سفارشی برای تزیین نمای داخلی خودرو

2- پوشش تمام چرم سفارشی برای پنل‌های اتاق و روکش درب ها

3- استفاده از پوشش میکروفایبر بر روی سطوح داخلی

4- امکانات جانبی دیگر که سفارشی هستند

برای آن دسته از مشتریان که حتی به این امکانات هم راضی نیستند یک پکیج تقویت کارایی خودرویی نیز معرفی شده است . این پکیج تحت عنوان پکیج تقویت Z51 قابل سفارش است . این پکیج بیشترین توان و گشتاور ممکن را از موتور استخراج می‌کند که هنوز اطلاعاتی از آن منتشر نشده است. سیستم تعلیق اسپرت و کیت ترمزی برمبو و دفرانسیل الکتریکی با لغزش محدود همگی در این پکیج می‌گنجد. سیستم Dry-Sump نیز در این پکیج باز طراحی شده تا موتور توانایی تحمل شرایط سخت رانندگی را داشته باشد.

 

موتور برش خورده ی 6.2 لیتر LT2

مشخصات دقیق موتور شورولت کوروت 2020

این موتور بر پایه‌ی نسل LS از تولیدات جنرال موتورز آمریکا بنا شده که یک موتور هشت سیلندر تنفس طبیعی است. از زمان کوروت نسل هفتم این موتور تغییرات مهندسی کرده و نسل LT1 معرفی شد حال این موتور نسل LT2 را یدک می‌کشد. این موتور در 6450 دور بر دقیقه به 497  اسب بخار می‌رسد و در 5150 دور بر دقیقه 630 نیوتون متر گشتاور ایجاد می‌کند و این به معنی تولید 41 اسب بخار و 14 نیوتون متر گشتاور بیشتر نسبت به موتور LT1 می‌باشد. سیستم مدیریت سوخت فعال این خودرو توانایی کنترل جریان سوخت به هر سیلندر را به صورت جداگانه دارد. این سیستم حتی در جاده‌های بین شهری و بزرگراه‌ها  و همچنین در ترافیک شهری تعدادی از سیلندرهای خودرو را خاموش می‌کند تا از مصرف سوخت خودرو بکاهد.  سیستم اگزوز و دود این خودرو توسط گروه NPP طراحی شده تا حداکثر بهره برداری از موتور صورت گیرد.

در حالت عادی صفر تا 100 این خودرو 3 ثانیه است که با استفاده از پکیج Z51 تا 2.8 ثانیه کاهش پیدا می‌کند.

سیستم تعویض دنده و گیربکس

این خودرو تنها با گیربکس هشت دنده با کلاچ دوبل اتوماتیک ارائه خواهد شد و تعویض دنده به صورت دستی توسط اهرم‌های پشت فرمان امکان پذیر است.

گیربکس اتوماتیک دو کلاچه

سیستم تعلیق و چرخ‌ شورولت کوروت 2020

سیستم تعلیق این کوروت 2020 بر پایه‌ی سیستم تعلیق دو جناغی نامتوازن(unequal length double wishbone) طراحی شده و محور عقب و جلوی این خودرو از آلیاژ آلومینیوم فورج شده ساخته شده است. کمک‌فنر های تک لوله‌ای در هر 4 چرخ استفاه شده اما بنا بر سفارش سیستم تنظیم ارتفاع نیز نصب می‌شود که در سرعت زیر 40 کیلومتر بر ساعت ارتفاع خودرو را تا 4 سانتی متر به منظور استفاده شهری افزایش می‌دهد.  سیستم تعلیق این خودرو در پکیج Z51 با یک دیفرانسیل لغزش محدود الکتریکی و سیستم تعلیق انطباق پذیر مغناطیسی بهبود بخشیده می‌شود.

چرخ‌های جلوی این خودرو رینگ‌های آلیاژی 19 اینچی و چرخ‌های عقب 20 اینچی هستند. به صورت استاندارد لاستیک‌های 4 فصل اسپرت میشلن زیر این خودرو می‌باشد. لاستیک جلو با ابعاد 245/35 روی رینگ 19 اینچ و 305/30 روی رینگ 20 اینچ بر روی محور عقب سوار شده است.

در حالت استاندارد سیستم ترمز چرخ‌های جلو برمبو 4 سیلندر خنک شونده با قطر 320 میلی‌متر و در چرخ‌های عقب 345 میلی‌متر است. اگر از پکیج Z51 استفاده کنید دیسک‌های ترمز بازهم بزرگ‌تر شده و در چرخ‌های جلو به 338 میلی‌متر و در چرخ‌های عقب به 351 میلیمتر می‌رسد.

رو نمایی از خودروی 2020

…..

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *