فراری اف۸ تریبوتو مدل ۲۰۲۰ فراری ؛ نسل بعدی فراری ۴۸۸ !

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : محمدرضا سعیدپور
  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
  • 228
  • 0
  • مدت مطالعه :5 دقیقه

با ورود به سال ۲۰۲۰ و عوض شدن دهه ، بیشتر شرکت‌های خودرو سازی دنیا سعی کردند با یک طراحی نوین یک انقلاب کوچک در نسل خودروهای خود ایجاد کنند. فراری که یک خودروساز با سابقه ایتالیایی است نیز از این موج عقب  نماند و مدل ۲۰۲۰ خود را ارائه داد. با این مقاله از توربومگ همراه شوید.

Ferrari F8

بررسی مشخصات موتوری و فنی

موتور اصلی این فراری با نام Ferrari F8 Tributo مشابه موتور مدل ۴۸۸ است. یعنی یک موتور هشت سیلندر وی شکل با حجم ۳٫۹ لیتر با دو توربوشارژر. این موتور ۷۱۰ اسب بخار توان و ۷۷۰ نیوتون متر گشتاور ایجاد می‌کند. این موتور در واقع قوی‌ترین موتور هشت سیلندر فراری است که تا کنون بر روی یک فراری شهری نصب شده است. طراحی خاص پلنوم و منیفولد هوا در این موتور بهبود داده شده تا مبانی تئوری دینامیک سیالات را به کار گرفته و بازده موتور و احتراق را بهبود بخشد. این بهبود به لطف کاهش دمای هوا در داخل منیفولد میسر می‌شود. از طرفی کاهش وزن اجزای دوار که علم آن از مسابقات فرمول یک به این خودرو منتقل شده است. به عنوان مثال شاتون‌های این خودرو از تیتانیوم ساخته شده است. ساختار اگزوز نیز کاملا مورد باز بینی قرار گرفته است. در این خودرو از سنسور سرعت چرخش توربوشارژر هم بهره گرفته شده تا بتوان توسط کنترل این سرعت با توجه به زاویه پدال تنظیم کرده و بیشترین کارایی از موتور دریافت شود.سیستم گیربکس این خودرو یک گیربکس ۷ دنده دوکلاچه است اما ضرایب تبدیل دنده در این خودرو مورد بازطراحی قرار گرفته است.

صفر تا صد این خودرو ۲٫۹ ثانیه و صفر تا ۲۰۰ این خودرو تنها ۷٫۶ ثانیه است، حداکثر سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است که طراحی بدنه‌ی این خودرو تا ۱۵ درصد نیروی روبه‌پایین بیشتری تولید می‌کند.

 

اتاق فراری

بررسی طراحی بیرونی و درونی خودرو

قسمت جلویی بدنه توسط گروه S-Duct که قبلا بدنه‌ی مدل ۴۸۸ را طراحی کرده بودند، طراحی شده است. چند کانال مکش هوا به داخل موتور به بالای لامپ‌های جلو اضافه شده و طرح کامل کننده‌ی جلوی خودرو کانال‌های هوایی جانبی خودرو می‌باشد که هوا را مستقیما به موتور ارسال می‌کند. رادیاتور های آب این خودرو به سمت عقب خودرو کشیده شده اند. سطح زیری خودرو کاملا تخت گرفته شده تا هیچ جریان غیر عادی وارد سیستم ایرودینامیک خودرو نشود. این سطح صاف تاثیر جریان‌های دورانی موجود در محفظه‌ی گلگیر چرخ‌ها را نیز به حداقل می‌رساند.

این خودرو ۴ چراغ در عقب خود داشته که آخرین بار در مدل هشت سیلندر فراری ۴۳۰ استفاده شده بود. ساختار کرکره‌ای عقب خودرو و خم‌های یکنواخت موجب بهبود ایرودینامیک خودرو شده است. استفاده از پوشش شفاف به عنوان درب موتور در عقب خودرو در فراری F40 استفاده شده بود و باله‌ی عقب با گوشه‌های گرد آن از مدل ۳۰۸ الهام گرفته شده.

اتاق داخلی نیز تغییرات زیادی کرده، شکل کلی داشبورد، امکانات جانبی و آسایشی و حتی پوشش درب‌ها کاملا جدید است. حتی طراحی دو رنگ مورد استفاده در مدل ۴۸۸ نیز حذف شده و یک صفحه نمایش ۸٫۵ اینچ با صفحه نمایش تمام لمسی در اتاق قرار گرفته است. شاسی فلزی آلومینیوم نیز در این داشبورد به منظور کاهش وزن استفاده شده است.

برای خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کلیک کنید!

موتور فراری از داخل کاپوت

بررسی رقبای این فراری

می‌توان گفت تنها رقیب این مدل مدل ۴۸۸ اسپایدر است. در این میان مسیرهای مکش بزرگتر مدل F8 و بدنه‌ی ایرودینامیک موجی عملکرد بهتر شده است. سیستم انتقال قدرت این دو مدل بسیار شیه به یکدیگر است اما اسستفاده از تکنولوژی فرمول ۱ موتور این خودرو را ۱۸ کیلوگرم سبک کرده که همین تغییر کوچک موجب شده تا مدل ۴۸۸ در ۸٫۲ ثانیه از سکون به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

رونمایی از فراری 2020

بررسی تخصصی موتور این خودرو

این موتور کد فنی F154-V8 را یدک می‌کشد و ۹۰ درجه به هر دو سری سیلندر آن زاویه وجود دارد. بلوک و سرسیلندر این خودرو از آلیاژ آلومینیوم بوده و سیستم پر خوران آن دو توربوی موازی دوگانه (twin-scroll) که با آب خنک می‌شوند. سیستم اینترکولر هوا به هوا داشته و در قسمت سرسیلندر از اسبک رولر دار استفاده شده است. هر سرسیلندر دارای یک سیستم DOHC جداگانه بوده و زنجیر تایم در جهت فلایول موتور قرار گرفته و سیستم پاشش سوخت مستقیم به داخل سیلندر و زمان‌بندی متغیر میل‌سوپاپ بر روی هر دو مسیر تنفسی و دود خودرو دارد. سیستم روغن کاری dry-sump داشته و تمام منیفولدهای خروجی با استفاده از قطعات استیل با طول جریان برابر طراحی شده‌اند. در مدل کوآتروپورت دارای سیستم overboost بوده تاتوان و گشتاور لحظه‌ای مطلوبی ارائه دهد.

این موتور ۱۴ عنوان جایزه را در بین دیگر موتورها در فستیوال موتور سال به خود اختصاص داده و در ۴ سال پیاپی به عنوان موتور پربازده‌ی سال انتخاب شده. در سال ۲۰۱۷ بهترین موتور کلاس ۳ الی ۴ لیتر انتخاب شد.

موتور وی 8 فراری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *