مقایسه ال ۹۰ با پژو ۴۰۵ اس ال ایکس ! رقابت بین پژو و رنو !

دسته بندی مطلب: مقایسه خودرو
نویسنده : محمدرضا سعیدپور
  • ۱۶ تیر ۱۳۹۹
  • 202
  • 0
  • مدت مطالعه :5 دقیقه

تما‌می‌ خریداران خودرو در هنگام خرید ماشین با سبد ‌پیشنهادی متفاوتی روبه‌رو خواهند بود و لازم است با در نظر گرفتن انتظاراتی که از یک خودرو دارند و نیز با توجه به محدودیت‌هایی از قبیل بودجه در نظر گرفته شده تصمیم خود را نهایی کنند. به ‌همین منظور در این مقاله از توربومگ به مقایسه ال ۹۰ با پژو ۴۰۵ اس ال ایکس پرداخته‌ایم تا به شما کمک کنیم تا تصویر روشنی از هر یک از این خودرو‌ها داشته باشید.

مقایسه رنو ال 90 و 405 اس ال ایکس

مقایسه مشخصات ظاهری ال ۹۰ با پژو ۴۰۵ اس ال ایکس

پژو ۴۰۵ اس ال ایکس از فیس لیفت‌های پژو ۴۰۵ به شمار ‌می‌رود که در نمای خارجی و داخلی خود تفاوت‌هایی با خودرو پژو ۴۰۵ دارد. این خودرو که از سال ۱۳۸۹ به بازار ایران معرفی شده است در طراحی چراغ‌‌های جلو و عقب، سپر‌ها و قالپاق‌‌ها متفاوت با پژو ۴۰۵ است. البته شایان ذکر است که این تغییرات از نظر کاربران زیاد خوشایند نیست. از نظر شکل ظاهری خودروی ال ۹۰ ظاهری بسیار ساده دارد. بدنه این خودرو فاقد هر گونه انحنا است. به ‌همین دلیل افراد زیادی ظاهر این خودرو را ن‌می‌پسندند. چراغ‌های جلوی ال ۹۰ مستطیلی شکل هستند. ۲ خط طولی بین لبه بالایی کاپوت و جلو پنجره‌ها کشیده شده است. قسمت عقب خودرو بسیار بزرگ به نظر ‌می‌رسد. در حالت کلی ‌می‌توان گفت که خودروی ال ۹۰ ظاهری زمخت دارد که تصویر خوشایندی را در ذهن جوانان نمی‌سازد. در مقایسه با آن ظاهر خودروی پژو ۴۰۵ ال اس ایکس جوان پسندانه‌تر و اسپرت‌تر است. به ‌همین دلیل شکل ظاهری پژو ۴۰۵ اس ال ایکس امتیاز بیشتری نسبت به خودروی ال ۹۰ کسب ‌می‌کند. البته توجه شود که نظر اشخاص در این خصوص ‌می‌تواند تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته باشد.

مقایسه ال ۹۰ با پژو ۴۰۵ اس ال ایکس از نظر مشخصات فنی

خودروی ۴۰۵ اس ال ایکس به موتوری با حجم ۱٫۶ لیتر و ۴ سیلندر و یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی مجهز شده است. این موتور ‌می‌تواند قدرت ۱۰۸ اسب بخار و نیز گشتاوری معادل ۱۴۲ نیوتون بر متر تولید کند. این خودرو شتاب ۰ تا صدی معادل با ۱۳٫۲ ثانیه دارد. حداکثر سرعتی که این خودرو خواهد داشت برابر با ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت است. این خودرو از نظر فنی معایبی مانند هماهنگ نبودن جعبه دنده با موتور و کیفیت پایین قطعات دارد که در مجموع به عملکرد فنی این خودرو امتیاز متوسطی تعلق ‌می‌گیرد. خودرو ال ۹۰ نیز از گیربکس ۵ سرعته دستی و موتوری ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندری برخوردار است. موتور این خودرو گشتاور ۱۴۰ نیوتون بر متر و نیز قدرت ۱۰۵ اسب بخار را در اختیار کاربران قرار ‌می‌دهد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو ۱۰٫۲ ثانیه است. حداکثر سرعتی که این خودرو خواهد داشت برابر با ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت است. در حالت کلی از نظر فنی خودروی ۴۰۵ اس ال ایکس مزایایی نسبت به ال ۹۰ دارد. شتاب بالاتر، سرعت بیشینه بیشتر در کنار برخورداری از قدرت موتور و گشتاور بالاتر از دیگر برتری‌های فنی خودروی ۴۰۵ اس ال ایکس نسبت به ال ۹۰ است.

برای خرید آنلاین لوازم یدکی ال ۹۰ کلیک کنید!

مقایسه ال 90 با پژو 405 اس ال ایکس از نظر مشخصات فنی

مقایسه آپشن‌های ال ۹۰ با پژو ۴۰۵ اس ال ایکس

خودروی ال ۹۰ از صندلی‌هایی با تنظیم دستی و قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار است. اما خودروی پژو ۴۰۵ اس ال ایکس فقط قابلی تنظیم دستی صندلی را دارد و از امکان تنظیم ارتفاع صندلی محروم است. از لحاظ استاندارد محیط زیستی خودرو ۴۰۵ اس ال ایکس به یورو ۴ و یورو ۵ مجهز است. در صورتی که خودروی ال ۹۰ از استاندارد‌های یورو ۲ تبعیت ‌می‌کند. هر دوی خودرو از چراغ مه شکن در جلو و عقب خودرو بهره مند هستند. سیستم مالتی مدیای خودرو ۴۰۵ اس ال ایکس نسبت به ال ۹۰ سیستم صوتی پیشرفته‌تری دارد. سیستم فرمان خودروی ۴۰۵ اس ال ایکس بر خلاف خودروی ال ۹۰ هیدرولیک است.

برای خرید آنلاین لوازم یدکی پژو ۴۰۵ اس ال ایکس کلیک کنید!

مقایسه ال 90 و 405 slx

مقایسه موتور Tu5 با موتور ال ۹۰

هر دو موتور Tu5 و ال ۹۰ ‌حجمی ۱٫۶ لیتری و با ۴ سیلندر دارند. با این تفاوت که موتور Tu5 ‌می‌تواند گشتاور و قدرت بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد. به ‌همین دلیل رانندگان خودروی ۴۰۵ اس ال ایکس حداکثر سرعت بیشتری را نسبت به دارندگان خودروی ال ۹۰ تجربه ‌می‌کنند. خودروی ۴۰۵ اس ال ایکس ‌می‌تواند لذت تجربه سرعت صفر تا ۱۰۰ را در زمان کمتری نسبت به ال ۹۰ فراهم کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *