قویتری و سریعترین خودروهای جهان کدامند؟

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : محمدرضا سعیدپور
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۹
  • 147
  • 0
  • مدت مطالعه :8 دقیقه

همواره از اصطلاحاتی مثل موتور قوی‌تر و یا سرعت بیشتر و خیلی از قید‌های مقایسه‌ای دیگر بهره گرفته‌اید ، برخی خودروها مثل سری خودروهای بوگاتی این اسامی را بارها تصاحب کرده اند . اما تا به حال برای شما این سوال پیش آمده که در دنیای خودرو چگونه می‌توان از کلمه‌ی ((ترین)) استفاده کرد. در این مقاله از توربومگ لیستی از ترین‌های خودرو را برای شما آوردیم.

موتور 12 سیلندر آستون مارتین

قدرت موتور

در دنیای خودرو ، قدرت موتور با واحد اسب بخار اندازه گرفته می‌شود. ۵ خودرو که قویترین موتور را در نوع خود دارند و هر کسی می‌تواند تنها با پرداخت پول خریداری کند ، در این قسمت قرار می‌گیرند.

شماره‌ی پنج:

لامبورگینی ۵٫۲ لیتری هوراکان پرفورمانته

موتور ۵٫۲ لیتری پرفورمانته قوی‌ترین موتور ۱۰ سیلندر است که ۶۳۰ اسب بخار را آزاد می‌کند. این موتور قدرتمند ، این خودرو را از حالت سکون در ۲٫۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. این خودرو در پیست نوربرگرینگ آلمان زمان ۶:۵۲ ثانیه را برای خود ثبت کرده که با قهرمان هم دوره‌ی خود یعنی پورشه ۹۱۸ اسپایدر یک فاصله‌ی زمانی ۵ ثانیه‌ی ایجاد می‌کند.

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته

شماره‌ی چهار :

فراری ۶٫۳ لیتری ۱۲ سیلندر در مدل GTC4Lusso

یکی از قویترین موتورهای تنفس طبیعی فراری که با ۱۲ سیلندر توان ۶۸۰ اسب بخار و گشتاور ۶۹۷ نیوتون متر گشتاور را ایجاد می‌کند.حداکثر سرعت این خودرو ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت و صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۳٫۴ ثانیه است.

شماره‌ی سه :

پورشه ۳٫۲ لیتری شش سیلندر در مدل ۹۱۱ GT2 RS

قویترین موتور شش سیلندری که می‌توان آزادانه خریداری کرد در این خودرو قرار می‌گیرد. این خودرو در مدل سفارشی خود حجم موتوری معادل ۳٫۸ لیتر و با توربوی دوگانه ۶۹۰ اسب بخار آزاد می‌کند این توان به معنی استخراج ۱۸۴٫۲ اسب بخار از هر لیتر است که یک انقلاب در بازده و تولید توان است.

پورشته جی تی آر-اس 2

شماره‌ی دو :

فراری ۶٫۵ لیتری ۱۲ سیلندر در خودروی ۸۱۲ Superfast

قویترین موتور تنفس طبیعی ۱۲ سیلندر که ۷۹۸ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و صفر تا ۱۰۰ این خودرو را به ۲٫۹ ثانیه رسانده است.

شماره‌ی یک :

بوگاتی ۸ لیتری ۱۶ سیلندر شیرون

موتور این خودرو از از چهار توربو به صورت هم‌زمان کمک می‌گیرد تا قدرت ۱۴۷۹ اسب بخار را تولید کند. این موتور ۱۸۷٫۵ اسب بخار از هر لیتر موتور قدرت تولید می‌کند و گشتاور باورنکردنی ۱۶۰۰ نیوتون متر بسیار چشم گیر است. حداکثر سرعت این خودرو توسط تولید کننده در ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت قفل شده است و صفر تا ۱۰۰ این خودرو در محدوده ی ۲٫۴ ثانیه قرار می‌گیرد. تنها ۵۰۰ عدد از آنها تولید خواهد شد که هنوز تمام نشده و برای خرید آن به ۲٫۴ ملیون دلار پول نیاز دارید.

اما دنیای خودرو به اینجا محدود نشده در آینده‌ای نزدیک مرز قدرت موتور به شدت جابه جا می‌شود.

Devel Sixteen’s 12.3-litre V16

دول موتور با موتور ۱۲٫۳ لیتری و موتور وی شکل ۱۶ سیلندر با ۵۰۰۰ اسببخار قدرت Devel Sixteen’s 12.3-litre V16

سه سال پیش در یک نمایشگاه بین‌المللی در دوبی کمپانی دویل موتورز از یک سوپر ماشین رونمایی کرد ، این خودرو مرزها و مفاهیم خودرو جا به جا کرد. نسل جدید موتور که ۱۶ سیلندر وی شکل بود را معرفی کرده و با استفاده از ۴ توربوشارژر، قلب ۱۲٫۳ لیتری را روشن می‌کنند. این موتور توسط یک موتور الکتریکی خاص که اول دور می‌گیرد و سپس به موتور متصل می‌شود روشن می‌شود. موتور این خودرو در تست‌های آزمایش‌گاهی توانی باور نکردنی ایجاد کرد. در حالت استفاده شهری با ۲۰ پی‌اس‌آی بوست مستقیم از ۴ توربو،  قدرت ۳۰۰۰ اسب بخار را آزاد می‌کند که در همین حالت نیز در حدود دو برابر قوی‌ترین موتور موجود در خودرو‌های بنزینی دنیاست، اما در حالت اسپرت که این موتور به مرز‌های طراحی خود نزدیک می‌شود، قدرت باور نکردنی ۵۰۰۰ اسب بخار از میل‌لنگ این خودرو استخراج شد.

در حالت اسپرت توربو‌ها تا ۳۶ پی‌اس‌آی فشار به موتور وارد می‌کردند.

سرعت قابل پیمایش در خودرو در ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

سرعت خودرو

سرعت نهایی یک خودرو معمولا از چیزی که کارخانه‌ها اعلام می‌کنند و یا به دلیل ملاحضات امنیتی از محدود کننده استفاده می‌کنند ، بیشتر است اما در اینجا پنج خودرو که در سال ۲۰۲۰ سریع‌ترین خودروهای جهان معرفی شده اند بررسی می‌شوند.

شماره‌ی پنج :

بوگاتی شیرون استاندارد

این خودرو در سال ۲۰۱۶ به دنیا معرفی شده است. از یک موتور ۱۶ سیلندر با آرایش دبلیو شکل و چهار توربوشارژر استفاده می‌کند. ۱۴۷۹ اسب بخار تولید می‌کند و در سرعت ۲۶۱ مایل بر ساعت(۴۲۰ کیلومتر بر ساعت) توسط کارخانه محدود شده.

صفر تا ۱۰۰ این ماشین ۲٫۵ ثانیه  و قیمت حدود ۳ میلیون دلار دارد و حداکثر ۵۰۰ عدد از این خودرو تولید خواهد شد.

برای خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کلیک کنید!

بوگاتی شیرون استاندارد

شماره‌ی چهار :

بوگاتی ویرون سوپر اسپرت

نمونه‌ی بازنگری شده‌ی خودروی بوگاتی ویرون استاندارد سال ۲۰۱۵ که محدودیت‌های امنیتی آن کاهش پیدا کرده و سرعت ۲۶۸ مایل بر ساعت (۴۳۱ کیلومتر بر ساعت) را ثبت کرده. یکی از محدودیت‌های اصلی این خودروها سلامت لاستیک‌های این خودرو بود که در ۲۵۸ مایل بر ساعت از محدوده‌ی امن خارج می‌شد. موتور این خودرو نیز به ۱۱۸۴ اسب بخار ، دارای ۱۹۷ اسب بخار بیشتر از مدل استاندارد این خودرو است.

صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۲٫۶ ثانیه و قیمتی حدود ۲٫۷ میلیون دلار دارد و تنها ۳۰ عدد از این خودرو تولید شده.

شماره‌ی سه :

هنسی ونوم جی‌تی

این خودرو در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و تا سال ۲۰۱۷ منتظر تولید ماند.ساختاری بسیار شبیه لوتوس دارد و از یک موتور ۷ لیتری هشت سیلندر استفاده می‌کند این موتور از ساختار موتور آمریکایی LS7 بهره گرفته و ۱۲۴۴ اسب بخار توان ایجاد می‌کند. در سال ۲۰۱۴ توانست سرعت حداکثر خود را به مقدار ۲۷۰ مایل بر ساعت (۴۳۵ کیلومتر بر ساعت) ثبت کند. به دلیل تولید با تعداد بسیار محدود هیچگاه در کتاب گینس ثبت نشد.

صفر تا ۱۰۰ این خودرو تنها ۲٫۷ ثانیه طول می‌کشد و قیمت ۱٫۲ میلیون دلاری را یدک می‌کشد. این خودرو به صورت سفارشی و تنها ۱۳ عدد تولید شده.

هنسی ونوم جی تی

شماره‌ی دو :

کوینیگزگ آگرا آر-اس

پرقدرت‌ترین مدل از سری خودروهای آگرا که در سال ۲۰۱۷ لقب سریع‌ترین خودروی جهان را به خود اختصاص داده. سرعت این خودرو به ۲۷۸ مایل بر ساعت(۴۴۷ کیلومتر بر ساعت)رسید . کوینیگزگ آگرا بدون محدودیت تعداد در حال تولید است اما بعد از ثبت رکورد توسط ورژن آر-اس و به منظور ثبت در گینس تعداد ۲۵ عدد از این خودرو را تولید کرد.

صفر تا ۱۰۰ این خودرو با ۱۳۴۱ اسب بخار قدرت، ۲٫۶ ثانیه و قیمت ۲٫۵ میلیون دلاری دارد و تنها ۲۵ عدد از آن تولید شده.

شماره‌ی یک :

بوگاتی شیرون سوپر اسپورت

بازطراحی مدل فرانسوی که موجب شد ۱۰۰ اسب بخار به موتور اضافه‌شود و در مجموع ۱۵۷۸ اسب بخار از موتور استخراج شد. نسبت دنده‌های گیربکس تغییر داده شد. بدنه و ایرودینامیک خودرو بهبود داده شد و طول خودرو ۲۵ سانتی متر افزایش پیدا کرد. این خودرو سرعت ۳۰۴ مایل بر ساعت(۴۹۰ کیلومتر بر ساعت) را ثبت کرد که با اسم بوگاتی شیرون +۳۰۰ شناخته می‌شود. این خودرو تنها به تعداد ۳۰ عدد تولید شده که برای ثبت در گینس کافیست.

صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۲٫۶ ثانیه و قیمت ۳٫۸ میلیون دلاری را دارد.

سریع ترین خودرو جهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *