آج لاستیک و تاثیرات آن بر رانندگی!

دسته بندی مطلب: نکات فنی خودرو
نویسنده : محمدرضا سعیدپور
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
  • 159
  • 0
  • مدت مطالعه :8 دقیقه

با نزدیک شدن به پایان فصل تابستان و شروع بارندگی عده‌ی کثیری از افراد اقدام به تعویض لاستیک‌های خودرو می‌کنند و خرید بهترین لاستیک موجود در بازار هدفی است که بخش اعظم این افراد به دنبال آن هستند. یکی از مباحث بسیار مهم در انخاب لاستیک انتخاب طرح ظاهری آج لاستیک است. در بازار لاستیک خودرو، برای یک سایز مشخص و حتی یک خودروی مشخص و توسط هر برند چند طرح متفاوت از آج لاستیک تولید می‌شوند که انتخاب از بین آنها اندکی گیج کننده است. با این مقاله از توربومگ همراه شوید.

انواع آج لاستیک در استفاده شهری

در کلی ترین دسته بندی، آج‌ لاستیک های شهری به ۴ نوع تقسیم بندی می‌شوند:

لاستیک یک سویه لاستیک باران

۱) آج لاستیک تک سویه DIRECTIONAL

این نوع از طراحی آج به گونه‌ای است که اگر لاستیک در جهت مشخصی دوران کند عملکرد مطلوبی داشته، اما در جهت معکوس مشخصات مطلوب لاستیک به شدت افت می‌کند. طرح کلی این لاستیک‌ها معمولا V شکل است و شیارهای بین آج‌ها عمیق و بزرگ هستند. این طرح در گذشته با نام لاستیک باران شناخته می‌شد.

این لاستیک‌ها در سرعت بالا کاربرد بهتری از خود نشان‌ می‌دهند و در شرایط بد آب و هوایی عملکردی مطلوب دارند. در هنگام عبور از آب به خوبی آب را از زیر لاستیک تخلیه می‌کند و چسبندگی خود را حفظ می‌کنند.

از معایب این لاستیک‌ ها می‌توان عدم تحمل دمای بالا را یاد کرد، عمر مصرفی آنها در مناطق گرمسیری کمتر است و از چسبندگی آنها اندکی کاسته می‌شود.

۲) لاستیک با آج متقارن SYMMETRICAL

در این نوع از آج، یک طرح ثابت در تمام لاستیک تکرار می‌شود و نیمه بیرونی و درونی لاستیک به شکل متقارن آینه‌ای تکرار می‌شود تا اگر لاستیک با جهت معکوس هم بر روی رینگ نصب شد، هیچ تغییری در مشخصات لاستیک ظاهر نشوند.

این طرح در گذشته با نام چهارفصل یا شهری شناخته می شد. این لاستیک‌ها عمری نسبتا طولانی دارند و میانگینی از تمام مشخصات مطلوب را در کنار یکدیگر جمع کرده‌ اما به طور تخصصی دارای نقطه قوت برای شرایط خاصی نیستند. در کاربردهای شهری بسیار مطلوب هستند و با توجه به دیگر مشخصات لاستیک همچون عدد treadwear می‌توان در برخی مشخصات انتخابی تا حدی تغییرات ایجاد کرد.

لاستیک متقارن چهارفصل

۳) لاستیک با آج نا متقارن ASYMETRICAL

این لاستیک ها آج دوگانه دارند و از نیمه‌ی بیرونی برای شرایط جاده‌ی خشک و نیمه‌ی درونی برای عملکرد در جاده‌ی خیس و بارانی طراحی و بهینه سازی شده اند.

این نوع از لاستیک‌ها دارای نشانه‌هایی به منظور نصب صحیح این لاستیک‌ها بر روی رینگ هستند ، این نشانه‌ها معمولا با کلمات Outside و Inside مشخص می‌شوند . توجه داشته باشید که رعایت این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا در خودروهای اسپرت مورد استفاده قرار میگیرند. این تایرها نسل جدید لاستیک‌های شهری هستند و مشخصاتی دارند که برای شهر بسیار مطلوب هستند. به عنوان مثال به دلیل قرار گیری نیمه ی بارانی به سمت داخل، میزان آب تخلیه شده از زیر خودرو در جاده‌ی خیس به سمت دیگر خودرو‌ها به حداقل رسیده و با قرار گرفتن بخش خشک در بیرون، در هنگام استفاده در جاده‌های خشک با افزایش فاصله‌ی نقاط اتکا به زمین لاستیک های هر محور، تعادل و فرمانپذیری خودرو افزایش پیدا می‌کند.

علامن بیرون و داخل لاستیک

این لاستیک‌ها در صورت سلامت تمام قطعات مربوط به محورها و جلوبندی عمر مطلوبی دارند اما به سلامت قطعات دیگر بسیار حساس هستند و عدم تنظیم فرمان و یا مشکلات جلوبندی به سرعت به این لاستیک ها آسیب میزنند. در محدوده‌ی دمایی متوسط بهترین کاربرد را دارند و در مناطق خشک و کویری گرم از ناحیه‌ی درونی دچار آسیب دیدگی می‌شوند.

لاستیک نا متقارن

۴) لاستیک با آج نا متقارن و تک سویه DIRECTIONAL/ASYMMETRICAL

این لاستیک‌ها اوج مهندسی را برای طراحی طرح آج به کار گرفته‌اند و هر لاستیک علاوه بر بیرون و درون، جهت چرخش مشخصی دارند. یعنی هر لاستیک فقط در یک طرف خودرو قابل نصب است. طراحی اولیه‌ی این لاستیک‌ها برای خودروهای سوپر اسپرت و گرند اسپرت بود. آب گریزی این لاستیک‌ها بسیار بهبود داده شده و در شرایط بد آب و هوایی به خوبی عمل می‌کنند و به طور همزمان برای دیگر خودروها مزاحمت کمی ایجاد می‌کنند.

عملکرد این لاستیک‌ها بر روی سطح خشک بسیار مطلوب است و حتی حرکت هوا به دور لاستیک نیز در سرعت‌های بالا مد نظر قرار گرفته شده است. این لاستیک‌ها به قدری از سطح تکنولوژی بالایی برخوردارند که با توجه به تفاوت سایز چرخ در محور جلو و عقب خودروهای اسپرت، به صورت جفت جلو و جفت عقب به بازار ارائه می‌شوند. در انتخاب این نوع لاستیک‌ها آگاهی از مشخصات جانبی لاستیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کلیک کنید!

لاستیک نامتقارن یک سویه

برخی اصطلاحات تخصصی

سازمان استاندارد آمریکا به منظور ساده سازی انتقال اطلاعات به مصرف کنندگان و خریداران یک زبان جهانی و ساده به منظور معرفی مشخصات تخصصی لاستیک خودرو معرفی کرد. این زبان با عنوان UTQG (uniform Tire Quality Grading) ، مشخصات هر لاستیک را با ۳ مشخصه بیان می‌کند.

۱) Treadwear یا سختی بافت سطح

در ابتدا یک لاستیک با مشخصات و ترکیبات و شرایط پخت مشخص به عنوان مبنا انتخاب شد و در یک مسیر به صورت مداوم ۷۲۰۰ مایل رانده شد و میزان آسیب دیدگی ناشی از این مسیر و عمر این لاستیک مشخص شد. این لاستیک را با عدد ۱۰۰ مشخص کردند. حال لاستیکی که دارای عدد treadwear 200 باشد باید بتواند ۲ برابر لاستیک ۱۰۰ عمر کند. در واقع این عدد میزان ساییدگی و خوردگی لاستیک را حین رانندگی عادی و با سرعت متوسط و بدون عوامل محیطی آسیب زننده مشخص می‌کند. این عدد در لاستیک‌های خاص تا ۶۰۰ نیز بالا رفته اما اکثر لاستیک‌های شهری عددی بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ را در این مشخصه دارند.

این عدد هیچ ارتباطی با گارانتی مسافت قابل پیمایش با لاستیک ندارد بلکه در یک خودروی مشخص با شرایط یکسان عمر نسبی دولاستیک را نسبت به یکدیگر مشخص می‌کند.

۲) Traction یا کشش اصطکاکی

این عدد میزان مصافت سر خوردن خودرو در زمین خیس بر روی سطح آسفالت و یا سطح سیمانی را نشان می‌دهد. این عدد بیان می‌کند با فشار باد یکسان و وزن یکسان، در مسیر مستقیم و با سرعت یکسان، کدام لاستیک ترمزگیری بهتری بر روی آب دارد. این استاندارد در سال ۱۹۹۷ ثبت شده و تنها اصطکاک در جهت حرکت رو به جلو را در نظر می‌گیرد و هیچ اطلاعاتی در مورد چسبندگی در هنگام سرخوردن جانبی لاستیک و یا چسبندگی در هنگام دور زدن منتقل نمی‌کند.

این استاندارد از بالا به پایین دارای سطوح AA ، A ، B و C است و در استفاده شهری معمولا درجه‌ی A این لاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات لاستیک خودرو

۳) Temperature یا بازده دمایی

این عدد مقاومت لاستیک برای از دست دادن کیفیت در دمای بالا و همچنین توانایی لاستیک در دفع گرما را نشان می‌دهد. هر چه این استاندارد وضعیت بهتری داشته باشد ، این بدان معناست که لاستیک انتخابی در صورت داغ شدن تغییر مشخصات رفتاری کمتری دارد و زودتر خنک می‌شود.

لاستیک با سطح A خنک‌ترین حالت حین رانندگی را دارد. توجه داشته باشید که لاستیک C گرم تر کار می‌کند ولی این به معنای عدم امنیت نیست بلکه باید با توجه به شرایط آب و هوایی این لاستیک را انتخاب کرد. استفاده از لاستیک‌های درجه دمایی C در مناطق سرد سیر بسیار توصیه شده است اما در شرایط متعادل شهری A بهترین انتخاب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *