بهترین وانت برای کار کردن کدام است؟

دسته بندی مطلب: معرفی خودرو
نویسنده : محمدرضا سعیدپور
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • 47
  • 0
  • مدت مطالعه :10 دقیقه

برای انجام حمل و نقل بار درون شهر یا بین شهرهای نزدیک به یکدیگر باید از خودروهای باری استفاده می‌شود. از همین رو افراد با توجه به نیاز خود و بودجه‌ای که  دارند یکی از وانت بارهای موجود در بازار را خریداری کرده و از آن برای جابه‌جایی بار استفاده می‌کنند. شرکت‌های مختلفی از جمله ایرانخودرو و سایپا وانت بارهایی را روانه بازار کرده‌اند که هر کدام از آن‌ها مزیت‌هایی دارند. حال اگر تصمیم به خرید یک وانت دارید باید با دقت مشخصات آن‌ها را دنبال کنید تا بتوانید بهترین وانت برای کار را پیدا کرده و از آن برای امور خود بهره ببرید. با این مقاله از توربومگ همراه شوید.

معرفی بهترین وانت برای کار

برای انتخاب بهترین وانت بار باید مشخصاتی مانند قدرت، ظرفیت، قیمت و … را در نظر بگیرید تا بتوانید یک مدل مناسب آن را انتخاب کنید. به همین دلیل ما مجموعه‌ای از وانت‌های روز بازار ایران که توسط تولید کنندگان داخلی ساخته شده است را به شما معرفی می‌کنیم تا بهتر بتوانید بهترین وانت برای کار خود را پیدا کنید.

بهترین وانت برای کار

۱. پراید 151

به جرأت می‌توان گفت معروفترین خودروی این روزای بازار ایران پراید است که طی سال‌های اخیر مدل باری آن با نام سایپا ۱۵۱ به بازار عرضه شده است. موتور این خودرو همان پیشرانه‌ای است که بر روی مدل سواری آن نصب شده است. یک موتور ۴ سیلندر با ۱۳۰۰ سی‌سی حجم که توانایی تولید ۷۱ اسب بخار و گشتاور ۱۰۸ نیوتن را دارد. وزن این اتومبیل در حالت عادی ۹۰۰ کیلوگرم است و با سرنشینان و بار می‌تواند تا ۱۵۱۰ کیلوگرم هم برسد. طول صندوق این اتومبیل ۱۵۰۰ میلی‌متر و عمق آن هم ۴۲۰ میلی‌متر است.

وانت کارا - مزدا وانت

۲. وانت کارا (مزدا)

یکی از خودروهای قدیمی بازار که دارای برند مزدا بوده و بیش از ۳ دهه است در ایران به تولید می‌رسد همین اتومبیل است. هرچند که امروزه با تغییراتی در موتور، ظاهر و اتاق آن روبه‌رو هستیم اما ظاهر کلی وانت کارا ( مزادا) همان ظاهر سابق مزدا است. این اتومبیل دارای یک پیشرانه ۴ سیلندر با حجم ۲ لیتر و ۱۶ سوپاپ است. این موتور ساخت کشور چین است که توانایی تولید ۱۱۹ اسب بخار قدرت به همراه ۱۷۰ نیوتون متر را دارد. عرض اتاق بار در این اتومبیل ۱۴۳۵ میلی‌متر، طول آن ۲۱۹۰ میلی‌متر و همچنین ارتفاء آن هم ۴۱۰ میلی‌متر است. لازم به ذکر است که این اتومبیل ظرفیت ۱۰۰۰ کیلوگرم بار را هم دارد.

برای خرید آنلاین لوازم یدکی وانت مزدا کلیک کنید!

وانت کاپرا 2

۳. وانت کاپرا ۲

این خودرو مدل تغییر یافته وانت کاپرا است که در گذشته به تولید می‌رسیده و در حال حاضر تغییراتی در بخش موتور و اتاق آن داده شده است. موتور قرار گرفته شده بر روی این محصول چینی دارای ۴ سیلندر به همراه حجم ۲.۴ لیتر و ۱۶ سوپاپ است. وانت کاپرا ۲ می‌تواند ۱۳۰ اسب بخار قدرت و ۲۰۵ نیوتون متر گشتاور را تولید کند. عرض اتاق بار در این اتومبیل۱۵۰۵ میلی‌متر، طول آن ۲۳۸۰ میلی‌متر و عمق آن هم ۴۸۰ میلی‌متر است. این اتومبیل ظرفیت ۸۵۰ کیلوگرم بار را دارد.

وانت ریچ از سایپا

۳. وانت ریچ

یکی دیگر از چینی‌های پرقدرت بازار که موتور آن ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ است همین اتومبیل است. حجم موتور وانت ریچ ۲۴۳۸ سی‌سی و حداکثر قدرت آن هم ۱۳۲ اسب بخار است. همچنین این اتومبیل دارای گشتاوری معادل ۲۰۸ نیوتون متر است. طول این اتومبیل ۴۹۸۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۸۲۰ میلی‌متر و ارتفاع آن ۱۷۲۵ میلی‌متر است.

وانت آریسان ایرانخودرو برای کار کردن

۴. ایران خودرو آریسان

این اتومبیل از محصولات ایرانخودرو است که طرفداران بسیاری را دارد و شما آن را در سطح شهر بیشتر از دیگر وانت بارها می‌بینید. موتور ۴ سیلندر ۸ سوپاپه این اتومبیل دارای حجمی معادل ۱۶۹۶ سی‌سی است. این اتومبیل توان تولید ۸۶ اسب بخار قدرت در کنار ۱۴۰ نیوتون متر گشتاور را دارد. ابعاد این اتومبیل چیزی معادل 4680 در طول، 1720 در عرض و 1465 ارتفاع در ارتفاع است. همچنین فاصله بین دو محور هم 2671 میلی‌متر است. آریسان ظرفیت ۷۵۰ کیلوگرم بار را دارد.

وانت مقاوم برای کار

۵.  وانت پادرا

یکی از محصولات جدید زامیاد که توان حمل باری معادل ۲۱۰۰ کیلوگرم را دارد همین اتومبیل است. این موضوع نشان‌دهنده قدرت بالا و بی‌نظیر این اتومبیل در حمل بار است که می‌توان از آن به عنوان بهترین وانت برای کار در وزن‌های بالا استفاده کرد. موتور این اتومبیل حجمی معادل ۲.۴ لیتر به همراه ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ را دارد. همچنین گیربکس وانت پادرا ۶ سرعته دستی بوده و نوع کلاچ آن فشاری، تک صفحه ای خشک با سیستم هیدرولیکی است. قدرت تولید شده توسط این اتومبیل چیزی حدود ۹۵ اسب بخار و گشتاور آن هم ۱۷۵ نیوتون متر است. ابعاد این اتومبیل ۵۱۸۵ میلی‌متر در طول، ۱۶۹۰ میلی‌متر در عرض و ۱۷۲۵ میلی‌تر در ارتفاع است.

وانت مقاوم برای بار سنگین

۶. فوتون تانلند

یکی از پر قدرت‌ترین وانت بارهای موجود در بازار است که توسط ایرانخودرو به تولید می‌رسد. پیشرانه این اتومبیل ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ است که حجمی معادل ۲.۴ لیتر را دارد و می‌تواند قدرتی معادل ۱۳۰ اسب بخار را تولید کند. فوتون توانایی حمل ۹۲۵ کیلوگرم بار را دارد و ابعاد آن 1880 در عرض، 5310 در طول و 1870 در ارتفاع است. از این اتومبیل به عنوان بهترین وانت برای کار نام برده می‌شود، در صورتی که دو کابین بودن آن برای شما ایرادی نداشته باشد.

وانت خوب برای کار کردن

۷. تویوتا هایلوکس

به جرأت می‌توان گفت لوکس‌ترین وانت بار موجود در کشور که بهترین وانت برای کار هم هست از وانت بار ژاپنی است. این اتومبیل جزو خودروهای وارداتی بوده که مدل ۱.۷ تنی آن چیزی حدود ۱ تن ظرفیت را می‌تواند با خود حمل کند. هر چند که توانایی جابه‌جایی تریلی با وزن بیش از ۲ تن را هم دارد. تویوتا بر روی این اتومبیل یک موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه با ظرفیت ۲.۷ لیتر را قرار داده است که قدرتی معادل ۱۶۴ اسب بخار را تولید می‌کند.

تندر 90 وانت بهترین وانت برای کار

۸. تندر۹۰ پیکاپ

این اتومبیل همان تندر ۹۰ است که برای حمل بار طراحی شده است. موتور آن ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با ظرفیتی معادل ۱.۶ لیتر و قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار است. ابعاد این اتومبیل با تندر ۹۰ برابر است و ظرفتی معادل ۸۰۰ کیلوگرم بار را دارد. تندر ۹۰ پیکاپ بهترین وانت برای کار در سطح درون شهر شناخته می‌شود.

بهترین وانت برای کار کردن

۹. وانت نیسان

قدیمی‌ترین وانت بار موجود در بازار ایران که از دهه ۵۰ شمسی شروع به تولید شد و بیش از ۴ دهه خط تولید آن فعال بود. این اتومبیل بهترین وانت برای کار با وزن‌های سنگین است که به سادگی می‌تواند تا ۱۲۰۰ کیلوگرم را با خود حمل کند. موتور ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر این اتومبیل توان تولید ۱۰۰ اسب بخار قدرت را دارد.

سخن آخر

انتخاب بهترین وانت برای کار با خواندن این مقاله بسیار آسان‌تر شد. اکثر گزینه‌های موجود در بازار را برای شما عنوان کردیم که می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن‌ها را انخاب کنید. به نظر شما بهترین وانت برای کار کردن کدام است؟ از تجربیات خود برای خوانندگان توربومگ بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *